Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Két hete szóbeli megállapodást...

Két hete szóbeli megállapodást kötöttünk a tulajjal, hogy szeptembertől kivesszük az albérletet. Azóta fent van a hirdetés. Kezdjek gyanakodni?

Figyelt kérdés
Egy nagyon jó ajánlatról van szó, szóval biztos vagyok benne, hogy rengetegen hívják. De akkor még miért van fent? Közben mi a tulajjal levelezünk a részletekről.
2019. aug. 19. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A szóbeli megállapodás nem ér semmit, mivel nem bizonyítható.

A tulajt nem köti semmiben sem, ettöl még kereshet más valakit, akivel kedvezöbb megállapodást tud kötni.

Emellett ha meghatározott idötartamra tette közzé a hirdetést, akkor az addig van fenn.

Másrészt meg amíg neki nincs a kezében papír, addig ö sem lehet biztos abban, hogy tényleg kiveszitek és ezzel bebiztosítja magát.

2019. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A tulaj 300km-re lakik az albérlettől és nem tartózkodik az albérlet városában. Én értem, amit mondasz, de két hét alatt már találhatott volna embereket, akikkel bebiztosíthatja magát. Neki most ez így jó, hogy naponta 10-20 ember hívja? Mert egyetemvárosról van szó és most nagyon megy az albérletetés, ráadásul olcsó, szóval biztos vagyok benne, hogy sokan keresik.
2019. aug. 19. 15:48
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és én már alá akartam írni a szerződést, ő mondta, hogy majd akkor, hogy szeptember elején, mikor kivesszük, mert legközelebb ő is akkor fog visszajönni a városba.
2019. aug. 19. 15:49
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amint megállapodtok, 2 havi kaució + írásbeli szerződés. Nincs ezen mit levelezgetni egy hónapon keresztül.

Olyan meg nincs, hogy nem lehet levenni egy hirdetést. Most vettünk lakást, mire hazaértünk már levették a hirdetést, úgy szóltunk, hogy a képeket küldjék már át, hogy tudjuk mutogatni.

2019. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Neten is át lehet küldeni aláírt szerződést.

Én a megállapodáskor foglalóznék.

A többiben igaza van, hogy elég beköltözéskor.

2019. aug. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyanús nekem ez az alacsony ár (ha egyáltalán alacsony...). Amíg nincs fehéren feketével megírva a szerződés, addig számotokra minden bizonytalan.
2019. aug. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hívasd fel valakivel, hogy leáll-e vele tárgyalni, vagy elhajtja, hogy már van, aki beköltözik.
2019. aug. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mi is költöztünk így, hogy hetekkel később, de mi a kaució felég kifizettük foglalónak, erről volt átvételi elismervény, azzal a kikötéssel, hogyha meggondolja magát, a dupláját kapjuk vissza.

Ez azért nagyobb garancia, mint a szóbeli rész.


Viszont a hirdetések nálunk is fent maradtak még mikor költöztünk is - ingatlanosokkal hirdette, náluk meg több néven futott, lassan terjedt az infó, gondolom én. A lényeg, hogy nem adta ki másnak. :)

2019. aug. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Amikor legutóbb költöztünk, még jópár napig fent volt a hirdetés. Miután megnéztük a lakást, kaptunk kb két nap gondolkodási időt, majd megbeszéltük, hogy mikor megyünk aláírni a szerződést. Eltelt közben vagy másfél hét is, addig nem vette le a tulaj a hirdetést. mert mi van, ha meggondoljuk magunkat. Mondjuk volt még több, mint 2 hónap költözésig, nem volt nagyon sürgős neki.

Két éve lakunk itt, a legnormálisabb tulaj, akivel eddig dolgunk volt, szóval önmagában ez nem jelent semmit.

Jót írt valaki, hívja fel egy haverod, hogy érdelki a laás, hogy mit mond rá.

2019. aug. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekünk is ez jutott eszünkbe, egy barátom felhívta a tulajt, szerencsére azt válaszolta, hogy már kiadta.
2019. aug. 22. 16:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!