Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek, ha a szüleim ilyenek?

Mit tegyek, ha a szüleim ilyenek?

Figyelt kérdés

Felvázolom a helyzetet.


Szóval a szüleim tavaly vettek egy lakást, ahol egyetemen tanulok, hogy kiadjam a 2 üres szobát. Találtam is lakókat, minden oké velük. Viszont a szüleim olyan emberek, akik a fogukhoz verik a garast. Szörnyű!


Képzeljétek el, amikor megkaptam a lányoktól a 2 havi kauciót, akkor kijelentették anyáék, hogy cseréltessem ki a rémes állapotban levő WC-t abból a pénzből. 50 ezer ft volt, nem adtak volna rá külön, pedig a WC-nek rohadtul semmi köze a kaucióhoz! A feketeleves pedig csak ezután jött:


1 hónappal a lányok érkezése után az előszobai lámpa (nem, nem az égő) tönkrement, majd az elektromos főzőlap is. A szerelőre sem hajlandóak pénzt adni azóta se! Én nem is hívtam.


Most komolyan azt is a kaucióból fizessem ki és én vagyok a hülye, amiért eddig rájuk vártam? A kaució nem arra szolgál, hogy azokat a károkat fizessük ki belőle, amikről a lakók nem tehetnek. Nyilván a szüleim is belátták, hogy nem az a lány tette tönkre a főzőlapot, akinek a keze alatt beadta az unalmast. Amin pedig teljesen kiakadtam: visszakaptam 30 ezer ft-ot a fűtésből, amit igazságosan szét kéne osszak köztem és a lányok között. Apa azt mondta, hogy eszembe se jusson, hogy bevalljam ezt a lányoknak, fizessem ki a szerelőt ebből a 30 ezerből.


Teljesen ki vagyok akadva. Bár én hivatalosan nem vagyok albérlő, de ilyen gáz tulajokkal, mint a szüleim, még nem volt dolgom. A lányoknak is elmondtam, hogy milyenek, egyelőre nem akarnak költözni emiatt, meg olcsón adjuk az albit.


Azt viszont mondták anyáék, hogy most ne érdekeljen, ha a kaucióból fizetek, majd visszakapják a lányok úgyis, ha kiköltöznek.


Viszont ha a főzőlapot nem lehet javítani, akkor cserélni kell, ami minimum 70-100 ezer ft. Ennyi kaucióm meg nincs, mert csak egyhavi kaució van nálunk. Március óta 8000 ft-os kemping főzőlappal élünk, katasztrófa azon főzni. Én nem gondoltam, hogy ilyen gáz lesz a szüleim lakásában lakni, mert az egy dolog, hogy utálom ezt a helyzetet, de szegény bérlőim is miattuk szívnak. Mit csináljak?



2019. aug. 22. 12:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%

Nem a te lakásod, nem a te bérlőid, hanem a szüleidé. Ők megengedik neked, hogy használd (gondolom, később neked akarják majd adni), cserébe elvárják, hogy intézd a vele kapcsolatos ügyeket. A kaucióval nem értem, mi bajod van, nem konkrétan azokat a bankjegyeket kell majd visszafizetni a lakóknak, amiket ők adtak. A pénzt mozgásban kell tartani, azért van, hogy használjuk. Ezt a szüleid tudják, nyilván ezért tudtak venni csak úgy egy lakást. Hallgass rájuk, mert különben a kedves bérlők fognak átvágni, mint a sicc :)


Vannak lakások, ahol még főzőlap sincs, bútorozatlanul, felszereltség nélkül adják ki. És tudod, mi van? Megoldja, aki beköltözik. Nem dolgozol semmit a suli mellett? Kellene, és akkor vehetnél jobbat. Szerintem ennyi segítség bőven elegendő az önálló élet megkezdéséhez, és nem várhatod el, hogy életed végéig minden kiadásodat (sőt, a bérlőkét is) a szüleid fedezzék. Reggelit nem akarsz nekik vetetni velük esetleg?

2019. aug. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
13%

Pedig igazuk van, te mint főbérlő, vagy tulajdonos, a saját és a lakás érdekeit kell néznem, és utánna csak a másét.

Ha megdolgoztál volna azért a lakásért, és nem az öledbe hullott volna, akkor biztos ne így beszélnél.

Gondolom a szüleid önállóságra akarnak nevelni hogy te oldd meg a problémákat, kis sikerrel....

2019. aug. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Szeretem az ilyen buta feltételezeséket. Nem fogják nekem adni ezt a lakást! Befektetési céllal vették. Orvostanhallgató vagyok, számomra elfogadhatatlan, hogy nincs normális főzőlapom és emiatt mondjuk 2 óra helyett 3 óra alatt készül el a kajám azon a 8 ezer ft-os vackon.


3 albérletben laktam ezelőtt (igen, amiatt is vettek lakást a szüleim, mert drága az albérlet) . Ha valami gond volt a tulajok amint tudták, megoldották. De persze a szüleimet nem érdekli, azóta nem jártak itt, hogy nekem adták a kulcsokat.


Miért a szüleim bérlői? Én szedem be a pénzt, én kezelem a számlákat amik jönnek, én kerestem meg a lányokat (mert én élek velük) és soha egy szót se váltottak velük a szüleim. De keresünk rajtuk havi 80 ezer ft-ot, ami igazából a szüleimnek most annyiból haszon, hogy nem a saját fizujukból támogatnak egyetem alatt, hanem a lányok adják rá a pénzt. Én a havi 80 ezren kívül egy fityinget nem kapok tőlük azóta. Nem is várhatom el, de így csóró vagyok. Nyáron tudok csak dolgozni, az a pénz meg elmegy ruhára/cipőre, mert másból nem tudok ilyesmiket venni és sajnos nekem minden cipőm tönkremegy 1 szezon alatt kb., mert drága cipőre nem telik. Nem hiszem, hogy hálátlanság annyit elvárni, hogy lehessen normálisan főzni a lakásban.

Mert eddig ez sehol se okozott problémát senkinek!


Azért zavar, hogy nem érdekli őket, mert nekik telne arra, hogy új főzőlapot vegyenek, nyaralni is mentek a nyáron. Ők nyilván tudják, hogy nekem nem, és amíg egyetemista vagyok nem is lesz pénzem egyáltalán ilyesmikre.


És nem azért van ez a lakás, mert ki van nyalva ezzel a s*ggem. Értelemszerűen azért vették, mert nekik ez hosszútávon megéri. Ha meg elkezdek dolgozni, nem maradhatok ott ingyen. Megmondták, hogy nekik tök mindegy ki lakik ott, csak legyen belőle pénz. Így nekem is tök mindegy, hogy hol fizetek egy szobáért. Ha kiköltözök onnan, bérlőket is nekik kell keresni, nyilván.

2019. aug. 22. 13:58
 4/15 anonim ***** válasza:
34%

Még mindig nem érted.

Másoknak semmit nem adnak a szülei, sokkal jobb helyzetben vagy.

Ha az gond hogy be kell fizetned a számlákat, akkor mit csinálnál ha igazi gondod lenne?

Valószínűleg azért nem foglalkoznak a szülők a lakással, mert tudják hogy önállótlan vagy, és hátha javul a helyzet.

Azért megnézném azt a kaját, a mit 3 órán át főzöl...

Körömpörkölt, vagy marhalábszár? 😂😂😂

2019. aug. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Te meg azt nem érted, hogy megkímélhetnéd a világot a szánalmasan gyökér, személyeskedő kommentjeitől, bunkókám. 😊😊😊


Csak tudnám, honnan jut eszedbe ennyi baromság. Nem a számlák fizetésével van bajom, hanem csak elmagyaráztam, hogy semmi közük a szüleimnek a lakókhoz, de ők a TULAJOK, mert az ő nevükön van a lakás. Amíg én adom ki a szobákat albérlőknek, addig én vagyok a FŐBÉRLŐ.


Én is tudom, hogy jobb helyzetben vagyok rengeteg embernél, na és akkor mi van? Tudod ezzel a kijelentéssel senkinek nem lesz jobb és a problémám se lesz megoldva.

2019. aug. 22. 14:54
 6/15 anonim ***** válasza:
84%

Édes jó istenem, mik ezek a paréj kommentek? :D


Mondd meg szüleidnek, hogy elintézed ezeket a dolgokat a kaucióból, de a bérleti díjukból félreteszel annyit, hogy amikor kiköltöznek, vissza tudd nekik fizetni.

Teljesen korrekt és azt kell mondanom, hogy hála az égnek egyre inkább átlagos hozzáállás az, hogy nem akarod átb..szni a bérlőket.

2019. aug. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Utolsó az a baj, hogy nincs mit félretennem havi 80 ezerből, aminek fele a rezsi télen. És ha ki kéne cserélni a főzőlapot, arra a kaucióból se futja. Szóval tetszik, nem tetszik, ezt a szüleim kell állják, mert a szerződésben teljesen felszerelt lakás áll, és az, hogy a bérlőktől független költségeket is mi álljuk. Nem akarok ebből problémákat a jövőben.
2019. aug. 22. 16:26
 8/15 anonim ***** válasza:
11%
Én semmi olyat nem tudok írni, ami neked is tetszene. Nincs igazad.
2019. aug. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Ha a lányok a szüleidtől bérlik a lakást, akkor is, ha a napi ügyeket te intézed. Tehát ha berendezett lakásra szerződtek, ahol van főzési lehetőség, a szüleidnek kellene jelezniük a problémát, azzal együtt, hogy amig a lakás nem felel meg a szerződésben leírtaknak, ők is csökkentik a bérleti díjként fizetett összeget.

Írjanak erről egy ajánlott levelet , szerepeljen benne a dátum, hogy mióta nem működik a tűzhely, és jövő hónapban adjanak fejenként 10 ezer forinttal kevesebbet.

Hogy te sem tudsz főzni, és ez a kedves szüleidet nem érdekli, az pech.

2019. aug. 23. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%

Örülj, hogy ilyen jó anyagi körülmények között élhettek, adj hálát az istennek. Sajnos nem adatik meg mindenkinek a mai elszabadult ingatlanárak mellett, hogy lakást vegyenek a gyereknek.


Neked semmi kivetnivalód nem lehet. Egy dolgod van, mégpedig hogy tanulj. Becsüld meg a helyzetet, hogy neked van erre lehetőséged, és a költségeket nem magadnak kell összekaparnod éjszakai munkával, hanem támogatnak a szüleid.

2019. aug. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!