Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mi lehet a következménye, ha...

Nemtomafizikat kérdése:

Mi lehet a következménye, ha a barátom alberletebe költözök, de a főbérlő nem tudja?

Figyelt kérdés
A főbérlő azt mondta, látogató barmikor johet, de gondolom nem igy ertette. En fizetnek bizonyos osszegig akár többet is, hogy ne kelljen illegálisan itt laknom, de az ő nem akarja megkérdezni a föberlot, mert fél, hogy rengeteget emel. Az ő ötlete volt, hogy költözzek hozzá, amikor a diákotthonban elrontottak valamit a szerződésemmel és lakás nélkül maradtam. (Németorszagban elunk, ha ez valtoztat valamit a dolgon.)

2019. aug. 24. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Igen, rengeteget változtat. Németország nem Magyarország, ahol a bérlő bármit megtehet.

Itt ha kiderül, már másnap az összes cuccotok a ház előtt, zárcsere és szevasz!

Én beszélnék a bérbeadóval.

2019. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, oké, beszélni fogunk.
2019. aug. 24. 15:52
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
15% a szokásos emelés.
2019. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
...Magyarországon.
2019. aug. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

#1 nagyon el vagy tévedve. Ha hivatalos jogszerű szerződés van kötve, akkor pont hogy a bérbeadó keze van jobban megkötve. Ugyanis sokkal több törvény védi a bérlőt mint a bérbeadót. Én már csak tudom, mivel albérletekkel foglalkozunk jó ideje.

Az más kérdés, hogy az emberek fele jelenleg is feketén kiadott "adómentes" bérleményekben él. Ott valóban bármit megtehet a bérlő és a bérbeadó is, mivel semmi jogi következmény nem lesz, tudod lehet menni a sóhivatalba.

Viszont szerződés szegés nélkül senkit nem pakolhatsz ki és cserélhetsz zárat mert úgy tartja kedved.

Szerződést bonthatsz, bizonyos feltételek mellett de azt sem egyik napról a másikra, megvan mennyi türelmi időt kell adnod a bérlőnek.

Ezért meggondolandó kinek és milyen feltételekkel adod ki a bérleményt. Én pl. már csak olyannak adom ki aki utalva fizet, így van nyoma a pénz mozgásnak. Ott a bank, a hivatalos számlakivonat, nincs mellébeszélés.


Kérdező országtól függetlenül mindig jelezni kell a bérbeadónak, hogy egy plusz fővel többen laknának a bérleménybe. Akár szerződés szegésnek is minősülhet (remélem a szerződés feltételeivel tisztában vagy), ha bizonyítani tudja hogy a bérleményébe plusz egy ember életvitel szerűen beköltözött. Idő előtt felbonthatja a szerződést, kifizeti a kártérítést nektek (szerződésben foglaltaktól függően), utána meg mehettek az utcára.

Hozzáteszem én soha nem emeltem egyik bérleménynél sem a bérleti díjat ha egy egyedülállóhoz odaköltözött egy barátja barátnője. Addig amíg fizetnek rendesen, nem élik le a lakást semmi gond nincs az ilyennel. Nyilván nem egy egész pereputtyról beszélek akik simán beköltöznek a lakásomba, hanem csak egy párról.

2019. aug. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15%

Nem tudom, hogy Németországban hogy mennek a dolgok, de itthoni tapasztalatok alapján én úgy látom, hogy ha pénz szűkén vagytok, akkor kummantsátok el az egészet. Nem lehet lebukni ezzel.

Teljesen természetes, ha az ember barátnője heti több alkalommal is ott alszik nála. Ezzel együtt természetes az is, hogy pár cucca ott lesz. Tekintve, hogy egy lakástulaj ott is 1-2 havonta nézi meg az ingatlanját nem lehet belőle baj.

Bejelenti a főbérlő, hogy jön megnézni a lakást, te szépen addig elmész bevásárolni és visszamész ha elment.

Egyébként ha nagyon aggódtok, akkor olvassátok végig a szerződést. Van benne bármilyen utalás a lakók számára? Ha nincs, akkor ne is foglalkozzatok vele.


Én személy szerint biztosan megbeszélném a jelenlegi főbérlőmmel, mert jó fej, de gyakorin, főleg ebben a kategóriában olyanokat lehet olvasni, hogy néha elmegy a kedvem az élettől is. Pár napja valamelyik kérdésben azt hozta fel valaki indoknak, hogy azért nem lakhatnának nála ketten, egy fő helyett, mert jobban kopik a parketta...

2019. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

"Viszont szerződés szegés nélkül senkit nem pakolhatsz ki"

Az, hogy beköltözik még valaki, az pont szerződésszegés.

Ingatlan mindig konkrét személyek számára és konkrét célra van kiadva, amit a szerződés tartalmaz. Ha írásbeli nincs, szóbeli akkor is van.

2019. aug. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

#5

1-es vagyok

Nem tudom mit szerettél volna cáfolni, de az első bekezdésedben ugyanazt írtad amit én.

Mivel nem Németországról beszélsz (én viszont arról)hanem Magyarországról, nem tudom, hogy mennyire hitelt érdemlőek az információid.

Németországban a szerződésszegésért azonnali hatályú kiköltöztetés a "jutalom", megjegyzem Angliában is. Nyugaton nem bohóckodnak a szerződésszegő, vagy nem fizető bérlőkkel annyit, mint Magyarországon.

2019. aug. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
63%

#7 remélem elolvastad az egész mondókámat és nem csak ez az egy kontextus ragadt meg benned. Igen szerződés szegésnek minősülhet, viszont akkor sem pakolhatod ki a bérlőt egyik napról a másikra, hivatalos szerződés mellet ilyen nincs.

Továbbá leírtam azt is, hogy jelezni kell a bérbeadónak ha plusz egy fő beköltözne, mivel így etikus.

Bármilyen indokkal fel lehet bontani a szerződést, nem kell ehhez indoknak megadni a plusz egy főt. Ha rájön a bérbeadó hogy a háta mögött sumákolás megy, plusz nem túl toleráns az ilyenben akkor fogja magát és szerződést bont a megszabott feltételek mellett akármilyen indokkal.

Mindenki döntse el maga, hogy mi az ami neki belefér egy ilyen helyzetben.

2019. aug. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
#8 semmit, félreolvastam mert tv-n netezek messziről, rosszul láttam. Sry.
2019. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!