Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérlőként mikor cserélhetem...

Albérlőként mikor cserélhetem le a zárat? Milyen súlyos, vagy zavaró indok kell?

Figyelt kérdés

Albérlő vagyok, de sokat jár a lakásban a tulajdonos, és a szomszédok elmondása szerint épp pont akkor, amikor elmentem.


Mondták többen is, hogy miért nem cserélem le a zárat...megtettem 1 alkalommal, de iszonyatos dühvel, majdnem kidobott.


Az már csak hab a tortán, h. én segítem ki, pénzben persze...néha mással is....amikor baja van, rám szól. Máskor nem elérhető egyáltalán. Gazdagok a barátja is, ő is dolgozik, most várja a 2-ik gyerekét, ovis a kislánya, aki épp akkor született, amikor én ideköltöztem, 3 éve.


Mindig pontosan, és idő előtt fizetek, de legkésőbb 10-éig minden hónapban. Mit tegyek? Semmiféle írásos bizonyíték nincs a lakás bérletéről, ellenezte durván...., (feketén akarja, mondta) .... csak az óraállásokat írta le egy kis fecnire.


Most, múlt héten is fizettem neki plusz 20-at, meg tegnap 20-at, mert írt 1 sms-t, hogy azonnal segítsek. Majd elszámolja, de soha nem teszi, sőt! Még mindig szte én tartozom...mindenki elhagyta a kiadott kicsiny lakást, csak én maradtam neki. 20 négyzetméter "am block".


Most akkor? Zárcsere lehetne vagy nem? Félek 1-edül kicseréltetni.



#szerződés #albérlet #papír #zárcsere #pontos fizetés #lehet vagy nem #mikor? Sokat jár be a lakásba #néha tudok róla #semmit... én bérlem
2019. aug. 27. 20:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"Semmiféle írásos bizonyíték nincs a lakás bérletéről"


Itt a bibi, ezért jár be hozzád, mert különben nincs joga bejelentés nélkül, se a jelenléted nélkül bemenni a lakásba.


Csak hát nincs szerződés, amit téged megvédjen.

2019. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Már illendő lett volna elköltöznöd.. Ne halogasd szerintem, menekülj onnan.
2019. aug. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A nagy Levin ***** válasza:
100%
Sürgősen keress egy másik albérletet.
2019. aug. 27. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs az az olcsó bérlakás, amiben ilyen körülmények között egy napnál többet eltöltenék. Téged mi tart ott még mindig?
2019. aug. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az albérlet kiadókra is vonatkoznak szabályok,előírások.

Ki nem tilthatod,de írásba kell foglalni mikor akar bemenni,ha otthon vagy .Nem akkor ,ha éppen úgy gondolja .

A bérlemény kiadók nagyon elfelejtik ,hogy rájuk is vonatkoznak szabályok.

Ahogy a lakást kiadta,ez attól fogva már a te magán szférád,amiért fizetsz is .

2019. aug. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen ott kell hagyni ezt az albérletet.

Ahogy már írták korábban az albérlet területére csak engedélyeddel és csak jelenlétedben léphet be. Az albérlet használati joga az albérlőt illeti és ez erősebb a tulajdonjognál. Viszont ha nincs szerződés ezt az egészet ugye kenheted a hajadra.

2019. aug. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm együttérzésetek, akiknek csak tudtam, válaszoltam priviben.


Hát el kell képzelni, ha 1 diplomata lánya kiadja, ebből élnek gyakorlatilag, nem másból, mert hallani felhangokat, nem semmiket...most kaptak felszólítást, épp imént hallottam, mert a közös költ-et sem fizették be...hát nehéz.


Beillesztem amit feltétlen el akartam mondani, most akkor mindenkinek: Lovennnek írtam azt hiszem?

"Mindenkinek válaszolok, neked azt épp, hogy mikor ideköltöztem volna 3 napig itt élt benne, a lakásnak nevezett helyben a diplomata papa, mama, de amikor bejöttem, a hányinger fogott el. Áll. intelligens, szuper embereknek neveztetik magukat a tények:


Úgy lakni ideiglenesen is, hogy hogy bezárt 1 db. erkélyajtó...ajtó?, ablak, ragacsos, mocsok és bűzös volt mindenhol, a WC-re úgy mertem leülni, hogy teleraktam papírral, annyira kellett pisilnem...képzelhetitek? Azóta egy csodapalota amit tettem. Minden ragyog, utálom a koszt, sztem túlzottan is elégedettek velem...Karnis spec. nem volt, csak szögre akasztott vmik, nehezek, sötétek.


2 soros függöny, ami szakadozott mindenhol, az erkélyajtócskába nem lehet szúnyogháló, nem is beszerelhető, nem fér be, de olyan drága kobalt-króm ötvözetű dupla soros egyedi gyártású acélcső van most karnist csináltattam, hogy na! Keresked. forgalomban nincs, mondta a gyártó, nem magyar. A fürdőszobában is világít egyedi led mindenhol, meg a lakásban is, ami 1 légterű.

Meg sem kérdezte, hogyan, miből? Azt se, most akkor mit számol le, és hogy? Amúgy az a baj, ötletem sincs az árral kapcsolatban, mert amik itt vannak olyan drágák albérletben, hogy 1,5 havi fizetés. nekem meg csak rokkantságim van az is épp 50 ezer.

2019. aug. 27. 21:38
 8/12 A kérdező kommentje:

Kezdem úgy érezni, valakinek kell a lakás, most, amikor mindent helyretettem, és ragyog, úgy, hogy a szomszédom irigyli is rendesen. Ő is egyedül él, de egy macskával, 12 éve épp. Mondta, messze laknak tőle a tulajdonosok, ezért csak átutalás van. apropó!

Nekem könyebb lenne átutalni, mint állandóan készenlétben várni a 2-át havonta, és elvinni, ha kell elküldetnem, mert ezen a napon várja a lovém.

Soha nem elérhető, fura nem? a válasz: sokat melőzik, nem tudja a hívásom fogadni. Volt, hogy pont a zár miatt bent ragadtam a lakásban, nekem kellett hívni egy spec. zárszerelőt.

Mert ugye a lakást az előző bérlő feltörette, teljesen szét volt barmolva az ajtó, nem engedett a tulaj akkor sem zárat felszereltetni féltem. Mindig kinyilt magától, meg elfordult az egész zár, ki-be mozgott.

Most a postaládáért szólt, de közöltem, nem az enyém, tudok róla, h. szétnyílik, nem lehet zárni, de ezt hadd ne én csináltassam meg.

Nem örül...azt érzem, ki akar utáltatni "a már klassz lakás"-ból, hogy jó áron megint ki tudja adni, de persze másnak, vagy épp magának, amikor baja van a barátjával. Mert veszekednek rendesen. sokat kérte a tanácsom, levélben csak.


Azt mondta amikor jó vele "értitek?", akkor meg gyereke lesz, na jó mi, 3 évente szexelnek,

2019. aug. 27. 21:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Neked mennyi a havi bevételed?
2019. aug. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A lakás nem volt zárható,amikor odaköltöztél? Nem hajlandó szerződést írni? te ezt elfogadtad és így is kivetted a lakást? Mennyire olcsó ez az albi, hogy így is megéri kivenni? Miért járkál be a bérbeadó? Tárol ott cuccokat? Vagy téged ellenőriz? Kicsit ellentmondásos,amit írsz. Először azt írod, hogy a bérbeadó ebből él, aztán azt, hogy az albi olcsó (akkor nem élhet ebből) és a tulajnak van munkája. Miért nem írjátok fel valahova (excel tábla, a/4-es papír) mikor mennyi pénzt adsz a bérbeadónak? Ha te egyben kifizeted a bérleti díjat hó elején, miért adsz időnként még pénzt neki? Miért nem mondasz erre neki nemet? Melyik városban bérelsz lakást és mennyiért? Csak azért, mert nem értem az alapszitut: szétbarmolt zár, szerződés nuku, koszos lakás,te mégis kiveszed a lakást. Ráadásul a tulaj bejárkál. Miért éri ez meg neked? Miérr vetted ki ezt a lakást? A leírásod alapján már kezdetekkor is voltak problémák.
2019. aug. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!