Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy szokás megegyezni albérle...

Hogy szokás megegyezni albérlet és pénz ügyben, ha még majdnem egy hónap van a beköltözésig? Lent

Figyelt kérdés

Kinéztem egy szobát lakótárssal, ami nagyon tetszik is, majd holnap beszélünk, hogy akkor szeretnék-e költözni meg ő is engem választ-e vagy mi lesz és jó lenne felkészülni.


Mivel még hetek vannak addig és mindenképp akarom a szobát, szokás ilyenkor előre kifizetni a kauciót és az adott havi bérleti díjat majd beköltözéskor? Vagy ne fizessek semmit előre csak állapodjunk meg szóban? Esetleg ha szerződést kötünk fizethetek már most?


Lehet, hogy hülye kérdések, de tök tapasztalatlan vagyok ebben, eddig csak egy albérletben laktam és az is ismerősé volt, úgyhogy barátian tudtuk intézni a dolgokat, meg ő kauciót sem kért.


Köszönöm előre is a tippeket, válaszokat.


2019. szept. 3. 18:03
 1/9 A kérdező kommentje:
Két havi kaucióról van szó egyébként, ha bármit számít.
2019. szept. 3. 18:03
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Attól kezdve kell fizetni, amikortól átveszed. Ha a bérbeadó csak később tudja átadni, akkor akkortól, ha át tudná adni, de neked csak későbbtől kell, akkor vagy hagyod veszni, vagy kifizeted erre az időre is a bérleti díjat. Manapság könnyen ki lehet adni lakást, tehát, nem hinném, hogy bárkinek is érdekében állna rád várni, miközben más fizetne addig.
2019. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem kell rám várni, mert október 1-től keres ő is lakótársat, tehát ezzel jók vagyunk. Csak azt nem szeretném, hogy menet közben meggondolja magát, keressen mást vagy hasonlók. Nem hiszem hogy megtenné, de ugye sosem tudni elvégre idegenek vagyunk egymás számára és szűk egy hónap elég hosszú idő tud lenni:S Lehet csak ráparázok.
2019. szept. 3. 18:32
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Foglalót szoktak fizetni, kb. 20 ezret, ha elállsz a bérléstôl, akkor bukod.

A kauciót és a bérleti díjat csak beköltözéskor, ne bízz ennyire senkiben.

2019. szept. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2019. szept. 3. 18:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a szerződést aláírjátok akkor kell fizetni. Ez lehet beköltözés előtt 1 nappal is megy 1 hónappal is.
2019. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
68%

Nálam ez anno úgy ment, hogy írtunk egy külön szerződést amiben letettem 1 havi lakbért, mint foglalót.


Megegyeztünk (írásban) hogy ha visszamondom, akkor a foglalót bukom. Ha beköltözöm, akkor pedig a leadott foglaló képezi a 2 havi kaució felét.

Sőt, még azt is bele írtuk, hogy ha a tulaj mondaná vissza, akkor duplán jár vissza a foglaló (ezt mondjuk a tulajok 90%-a nem írná le az adott személy korrekt volt).

2019. szept. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
59%
Úgy a normális, ahogy a 7-es írja. Viszont a csökkedtebbek mégcsak a papírozásba sem mennek bele, mert bizalmatlanságot sugall és nyűgnek élik meg, fel sem fogják, hogy ez őket is védi.
2019. szept. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol benne, fizess foglalót. Ha te mondod vissza, elbukod, ha ő, akkor a dupláját kell visszaadnia.
2019. szept. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!