Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek ebben az esetben...

Szerintetek ebben az esetben Budapest mely részén érné meg leginkább letelepednem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Most kezdek bele az egyetembe, BGE Külker. karon leszek, ami ugye eléggé kint van a francba (Mátyásföld), a mellette végzett munkám az viszont az Árpádnál van, amellett van a jelenlegi albérletem is. Így a meló közel van, suli viszont messze.. De ha meg sulihoz lennék közel, heti több napot utazhatnék sokat a meló miatt. (A munka nagyon hasznos tanulmányaim szempontjából, ezért nem hagynám ott).


Szerintetek lehetne valami köztes megoldás, ahonnét mind a kettőt könnyebben elérném? Hátha valaki otthon van a közlekedésben és tudna nekem segíteni.

Nagyon köszönöm!



2019. szept. 3. 18:26
 1/10 A kérdező kommentje:
Esetleg Örs vezérre gondoltam még..
2019. szept. 3. 18:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Árpád út, vagy Árpád híd?
2019. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Árpád híd, nem írtam le valóban.. :D
2019. szept. 3. 19:05
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Örs környéke jó alternatíva lehet, kifelé busz/hév a suli, 32es busz pedig Árpád híd.
2019. szept. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb. a Keleti van félúton.
2019. szept. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
De az se rossz, hogy az 1-es villamossal menj az Árpád-hídhoz, és akkor a Stadionoknál vagy kijjebb lakj a Kerepesi úton.
2019. szept. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pillangó park és környéke is jó lehet, közel a 2-es metró ami visz a hévhez az Örsre, illetve max. fél óra alatt az árpád hídnál lehet lenni metró-metróval is, de 1-es villamossal is. Ráadásul az Örs gyalog is max negyedóra, ha arra fele lenne a metróval valami, a Stadionok felé pedig megy troli a fogarasi úton, ami szintén közel van.

Amit semmiképp nem tudsz kikerülni az az, ha esetleg nap közben kellene menned munkából egyetemre órára, akkor az mindenképpen szívás lesz, ezt tapasztalatból mondom. (szintén ((már majdnem)volt)) külker és árpád híd környéki munkahely)

2019. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem az érdemi kérdés az, hogy hol mennyi időt töltesz és milyen napirendben?

Csak hogy élő példát mondjak, én a munkahelyemhez közel élek agglomerációban, mert teljes munkaidőben dolgozom, 7-re járok dolgozni. Mellette esti képzésre járok a BGE-re a város totál átellenes pontjára heti kétszer, ami kb. 1 óra a munkahelyemtől és kb. ugyanennyi (+10 perc) otthonról is. Értelemszerűen nem szándékozom közelebb költözni a sulihoz, amikor heti kétszer kell csak bemennem és azt is csak korlátozott ideig, hiszen előbb utóbb vége lesz a képzésnek. A munkahelyem viszont fix, a tanulmányaim után is tervezek itt maradni és így reggelente csak 10 percet utazok.

Tehát szerintem első körben az arányokat érdemes végig gondolni, hogy hol mennyi időt töltesz, hova éri meg jobban ingázni. Én pl. mégcsak félútra sem költöznék a jelenlegi élethelyzetemben, mert nem éri meg a hercehurca.

2019. szept. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hu de jó köszönöm szépen a válaszokat!

Utolsó: igen tudom ezen is gondolkoztam, úgy voltam vele, munkába mindig suli után tudnék csak menni (közben nem tudnék akkorát ingázni) és akkor legalább onnét már haza közel lennék nap végén.

De még mindig úgy vagyok vele, hogy ha jönne jó lehetőség, beadnék egy köztes megoldást.

2019. szept. 4. 20:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha A-ponton laksz, B-ponton tanulsz, és C-ponton dolgozol akkor teljesen mindegy hogy az A pontot melyik irányba tolod el, ha ez nem egy háromszöget ad ki akkor a megtett út ugyanannyi lesz. Ha mindhárom hely megfelelő számodra akkor inkább azt vedd figyelembe hogy reggel vagy este a munkaidő végén utazol szivesen többet. Ha a jövőben a mostani munkahelyeden tervezed folytatni az életedet akkor talán célszerű ahhoz közelíteni, de az meg még ráér :)
2019. szept. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!