Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti hogyan önállósodtál amikor...

Ti hogyan önállósodtál amikor elmentél otthonról?

Figyelt kérdés

Hova mentél?(Milyen albérlet? Mennyibe került havonta?)

Mennyit kerestél?

Mennyi volt az alaptőkéd amivel elmentél otthonról?

Hogyan sikerült gazdálkodni?

Mekkora részét tette ki az albérlet?

Miket ettél?

Mennyi volt a rezsi?

Milyen plusz költségeid voltak?

Kaptál anyagi segítséget?

Milyen anyagi nehézségeid voltak?

Milyen problémák voltak az albérlettel?

Milyen akadályokba ütköztél?

Főleg első hónap érdekel nagyon. Aztán a rá következő pár hónap.

Főleg az érdekel aki egyedül indult. De ha valaki együtt lakott valakivel akkor az ő segítségeit is írja le, nyilván úgy sok minden könnyebb, pl. ha feleztek az albérlet árán.

Milyen dolgok voltak amiket elrontottatok és utólag úgy gondoljátok hogy másképp kellett volna csinálni?

Volt valaki aki kénytelen volt hazamenni valamilyen okból?


2019. szept. 13. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:

-szoli lakásba

-80E

-minusz100E diákhitel

-keservesen

--

-konyháról hozattam az ebédet, reggel,este hideget

-átlag 35E

-autó fenntartás, költségtérítéses tanulmányok, évi 100E.

-igen, a munkahely a fűtésbe besllt.

-nem tudtam normálisan félrerakni

-minden összel előjöttek az egerek, régi, gazdaságtalan fűtési rendszer volt a házban.Amúgy jó volt.

-Új szomszéd jött egyszer, értetlen manus volt, mindig szabadon kószáltak a kutyái az utcában.Vele volt konfliktusom.

A nehézségek ellenére az első hónap eufória volt a zsúfolt kolesz után. A fő gond az volt, hogy a bérbe beleszámított a szolgálati lakhatás is, így az pont annyival volt kevesebb, mint amennyit havonta félre szerettem volna tenni saját lakásra. Így minden hónapban kb.5-10ezret tudtam megtakarítani, ami az egyéb kiadásokra el is ment.Mivel ez vidéken volt, másodállást nem tudtam vállalni, így feladtam ezt a munkahelyet.

Ez jó tíz éve volt, de a véleményem az, hogy akkor érdemes önálló életet kezdeni, ha jó kereseted van. Havi 130-150E forinttal csak vegetál az ember, félretenni nem lehet, ha az albi mellett havi 60-70E marad. Vagy jó meló kell, vagy másodállást vállalni. Az albérletezésnek úgy van értelme, ha legalább évi 1M-t félre tud tenni az ember. Mire arra kerül a sor, hogy égetően szükséges egy saját lakás, mert pl. családot akarsz, legyen egy kezdőtőkéd.

2019. szept. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
2010-ben történt. Egy kisvárosban. Akkor a garantált bérminimum 90 körül lehetett (ha jól emlékszem) és 110 körüli volt a nettóm. 20 + rezsi volt egy panel bérlete akkor és ott. Alaptőkém a kaució volt. 2 havi. Már akkor is az volt a trend. Rezsivel nyáron 50 körül volt a kiadás (net, telefon, minden), télen 65 kb. Egyedül voltam, így rendesen tudtam ételt és ruhát venni. Kijöttem belőle. Félretenni ugyan nem tudtam, de 20 évesen nem is nagyon akar még talán az ember. Plusz költségem az autóm volt, viszont azt a családi háznál magam szervizeltem, így jóformán csak az adók és a tankolás volt. Havi 1 tank elég volt. Anyagi nehézségekkel nem küszködtem. Segítséget nem kaptam. Ha valamit javítani kellett, azt kifizettem én és lelaktam. Ami nagy hiba volt, hogy ismerő lakásába költöztem és nem volt normális szerződés. 2 havonta kitalálta, hogy eladja vagy elcseréli a lakást szóval költözzek 30 napon belül. 1 hét múlva meg odajárt, hogy "mégsem". Azt gondolom, hogy most kicsit nehezebb a dolog. Az elmúlt években robbanásszerűen elszálltak az albérletárak, akárcsak az ingatlanárak. Emiatt már százalékában sokkal nagyobb részét viszi a fizetésnek az albérlet. Továbbá ez városonként is eltér. Egy borsodi faluban, ha ingázol még mindig kivehetsz 40-50 körül egy (igényesebb) lakást. (Tényleg.) De Budapesten ugyanaz a lakás 150-170 lesz. Sajnos ennyivel meg nehezen keres többet az ember.
2019. szept. 13. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én sztorim is hasonló a #2-hez. 19 évesen barátnõmmel költöztem ez volt kb 6éve. 35ezer+ rezsi volt az albi, egy garzon lakást béreltünk. Supermarketbe mentem árufeltöltõnek, barátnõm is dolgozott, szóval nem volt olyan para pénz, de félrerakni nem tudtunk.

Alig akartak kiadni albérletet, mivel fiatalok voltunk, semmi tapasztalattal, szülõi segítség nélkül. De sokadik tulajdonos belement egy idös néni csak gáz volt, hogy folyton ellenõrizgetett, mi pedig nem azon stresszeltünk, hogy minden csillogjon villogjon az albérletben...

Elsõ hónap mámoros rózsaszín köd, aztán jöttek a nehézségek, amikor beleszagoltunk a felnõtt élet szépségein túl a hàtrányokba is.

Elsõ viták a szomszédokkal hangos zene miatt, elsõ felkelések hajnalban az óbégató gyerekek miatt, az elsõ megszorulások hónap véhén amikor kajára nem volt pénz mert szórakozni mentünk, az elsõ viták a közös

Képviselõvel, tulajjal, kuncsorgás szülõktõl, melóban kirúgás, gyorsan munkahely szerzés, szart pucolni az albérlet pénzért, aztán egy év múlva mindezek mellett a közös élet nagy csatái ami megrontja a párkapcsolatokat, nagyon hosszú, ez nem érint. Tönkrement a bojler, a sütõ a mikró a konnektorok lógtak ki a falból, internetet nem bírtuk fizetni, télen beszart a fűtés a nyíászáró oldalán süvített be a szél és ezeket meg kellett tanulnom megoldani, nem volt apuci hogy megcsinálja. Ma már úgy megyek albit nézni, hogy 2 másodperc alatt kiszúrom minden hibáját.

HMM régi szép idõk 🙂

Azóta 6 év telt el, laktam már vagy 6-8 albérletben ezek is fõleg angliában, most idegenekkel élek együtt egy szobát bérlek így olcsóbb.


Rögös volt nekem is az út, neked is az lesz, de olyan helyen élek, amit szívesen hívok otthonomnak, és a tõbbiekkel sincs semmi konfliktus, de meg kell szerezned a tapasztalatod, meg ha nehéz nem szabad feladni.

2019. szept. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!