Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Vidékről Budapestre költözés...

Vidékről Budapestre költözés esetén mit érdemes először keresni, munkát vagy albérletet? Netán a kettőt egyszerre?

Figyelt kérdés

Gondolom a tulaj szívesebben adja ki olyannak a lakást, akinek már stabil állása van, nem csak leteszi a kauciót, aztán majd lesz valami...


Állásokra meg gondolom úgy vesznek fel, ha azonnal tudsz kezdeni, de ha nem laksz ott nem tudsz kezdeni, tehát ez egy ördögi kör...


Akinek van tapasztalata ilyen téren, vagy ismerőse, isemerős ismerőse, stb volt már ilyen helyzetben szívesen meghallgatom.



2019. okt. 2. 10:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem munkát érdemesebb először keresni, az általad is leírt ok miatt és amiatt is, mert akkor a munkahely viszonylagos közelségében kell bérelt lakást keresni.

Ugyanis Budapest egyik feléből a másikba eljutni sokszor több idő, (1,5 óra vagy több) mint az agglomerációból bejutni.

2019. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%

És még annyit:

Nagyon kevés az a munkahely, ahol másnap kell kezdeni, általában 1-től veszik fel az embert.

Legyen annyi tartalékod, hogy egy-két napot ki tudj fizetni egy panzióban, vagy motelben.

2019. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Albérletet könnyebb találni, mint munkát, persze, ez a végzettségtől is függ.
2019. okt. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

Előszőr biztos munka legyen én azt mondom. Albérletet viszonylag könnyű találni, amely kiadása a munkából adódó bevételhez igazítandó. A munkahelynél még érdemes érdeklődni aziránt is hogy albérleti támogatás van-e.

Van ahol van, van ahol nincs, ez változó.

2019. okt. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ez anyagiaktól függ. A tulajt hidd el nem érdekli, hogy van-e munkád. Le fogod rakni az 1-2 havi kauciót, ha nem tudsz fizetni repülsz az albérletből a pénznek meg csókolom.


A munkakeresés meg elég relatív szerintem. Menj fel egy állásportálra és írd be a kerületek szerinti leosztásban, szerintem mindenhol sok meló van. Tehát ha kiveszel egy lakást, akkor szerintem jó eséllyel találsz abban a kerületben is melót, nem kell ilyentől aggódni, hogy 2 órát kell utazni, mert a 2 millió emberből pont te leszel az akinek ne akadna semmi.


Ha pl.: nem ismered BP-t akkor szerintem alapból jobb úgy, hogy van egy lakásod 1-2 hétig ismerkedsz a várossal, tömegközlekedéssel, kinézed hova jársz boltba stb. Persze ez anyagiaktól függ, ha hónapról hónapra élsz, akkor ez nem fog beleférni.

2019. okt. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
Nem kell válaszolni,de ahol az állandó lakcímed van,menj el a munkaügyibe és ha tudsz 1-2 hónapot munkanélküli lenni akkor meg kell kérdezni van e albérlet támogatás.Ha igen pályázd meg és egy évig kaphatsz támogatást,ha megfelelnek a körülmények.Úgy egy kicsit könnyebb lenne.
2019. okt. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

6@. Kemény dio, amit írtál.

Először is sok-sok feltételnek kell megfelelni annak, aki igénybe akar venni ilyen támogatást. Nem úgy működik, hogy ma bemegyünk regisztrálni, holnap meg már kapjuk is a támogatást.


Azt hiszem legalább 3 hónapig álláskeresőnek kell lenni. Megfelelő km-re távolságra kell lenni a jelenlegi és az uj munkahely, lakásnak.


Mindenképp számlás kellene, ami szinte lehetetlen, 95%-a számla nélküli. Mindenképp be kell jelentkezni arra a címre, ami megint szinte lehetetlen. Ha számlát nem adnak, hogy engednék meg hogy bejelentkezz.

Meg még rengeteg feltételnek kell megfelelni, a fizetés se mindegy, ugye alapbér van a legtöbb helyen papíron...


Rengeteg nyűggel,akadállyal jár az igénylés és semmire nincs garancia. (volt akinek vissza is kellett fizetnie),

2019. okt. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
7-es nekem sikerült.Havi 100 ezerért megérte a nyűg.Ha kell segítség tudom a menetet. Bár valószínü, mindenütt más a szabály.1 hónapig kell munkanélkülinek lenni és a következő hónapon belül meg kell lenni az albinak és az állásnak.Mindent neten intéztem.1 évig kapom.Van cég ahol bejelentve lehet sokat keresni 8 általánossal is csak dolgozni kell keményen.54/N
2019. okt. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#7

Nem kell számlásnak lennie a bérbeadónak, de szerződés és számviteli bizonylatnak megfelelő átvételi elismervény, vagy banki átutalást igazoló dokumentum kell a bérlésről.

2019. okt. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
De a számla kell!Be is jelentkeztem, azóta is itt lakom és megérte kinlódni 1millió 200ezerért.
2021. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!