Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben szükség van-e...

Albérletben szükség van-e engedélyre szolgáltatások bekötéséhez?

Figyelt kérdés
Telekomos TV, illetve intetnetszolgáltatás bekötése esetén igényel-e a bekötés tulajdonosi hozzájárulást, vagy saját névre, minden további nélkül bekötik azt?

2019. okt. 7. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Kell engedély, mert a bekötés fúrással, kábelek húzásával és berendezések telepítésével jár, ezt pedig a tulajdonos engedélye nélkül nem csinálhatod.
2019. okt. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Kérdezd meg a tulajt, ki a szolgáltató. Ga volt már szolgáltatás a lakásban, nem jell még egyszer fúrni, mert a netkabelek ott futnak a falban. Bérleti szerződéssel simán köthetsz a saját nevedre szerződést. Csak hűségidőre hajlamosak a szolgáltatók kötelezni, és nem biztos, hogy költözes esetén magaddal tudod vinni a szerződést.
2019. okt. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

UPC-nél nálunk bérleti szerződést se kértek, online simán megkötöttem.

Telekommal nincs tapasztalatom, de nem hinném, hogy ne lenne elég a szerződés.

Kisebb noname szolgáltatónál problémáztak velem előző albérletben (nem volt upc-telekom lefedettség), ott a tulajnak kellett beleegyező nyilatkozatot írnia évenként megújítva.


Ha fúrnak is, ahhoz kell egyeztetned a tulajjal, a saját érdekedben, de egyébként a te neveden lesz a szerződés. A hűségidő miatt a tulajnak is jobb így.

2019. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kell egyeztetni a tulajjal, mert átfúrnak falat, ajtótokot, beszögelnek, stb.
2019. okt. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én az UPC-nél kötöttem szolgáltatást (fúrni nem kellett), nem kértek semmit. Pedig volt a weboldalukon egy formanyomtatvány azt hiszem ezzel kapcsolatban. Ugyan így letojták bármi más esetén is, hogy én csak albérlő vagyok, nem tulaj.
2019. okt. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!