Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hány kiadó lakásod van?

Hány kiadó lakásod van?

Figyelt kérdés

Van egy friss párkapcsolatom, és számomra nem rég derült ki, hogy a barátnőm szüleinek 3 (!) kiadó lakásuk van Budapesten, és olyan helyeken mint a Hősök tere, Duna pláza, úgyhogy nem épp a leglepukkantabb negyedben. Barátnőm még otthon lakik, azért mert egyetemista, ergo nem tudná fizetni a rezsit, meg szeret is otthon lenni. Az egyik lakást majd akkor kapja meg, ha elvégezte az egyetemet, vagy ha el kezd dolgozni, a másikat a többi közül pedig a húga. Annyit tudok, hogy az egyik lakást nagyszülőktől örökölték a szülők, viszont a másik 2-t vadiújan vették, most lettek felhúzva 2019-ben.

Felmerült a kérdés bennem, hogy vajon mások is így el vannak-e eresztve pénzügyileg és hogy mennyire gyakori az ilyen. Én örülhetek, ha majd valamiféle összeggel támogatni tudnak a szüleim elköltözés után.


2019. okt. 21. 16:09
1 2 3 4 5
 1/46 A kérdező kommentje:
Amúgy az erősen bennevan, hogy hitelre vették.
2019. okt. 21. 16:10
 2/46 anonim ***** válasza:
75%
Nekünk is 3 van. Egy volt a férjemnek, egy nekem, egyet később vettünk. Közben vettünk egy házat, ott élünk, így a 3 lakás ki van adva.
2019. okt. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk "csak" kettő, egy Budapesten (Belváros) az az enyém, egy ház Pest megyében (jó helyen!) az a férjemé és egy házat vettünk közösen az agglomerációban, abban lakunk.
2019. okt. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
65%
Nincs egy sem. A család a nagyszüleim lakását kiadta, miután ők meghaltak, de amikor felnőttem, én költöztem oda.
2019. okt. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azért jó tudni, hogy nem mindenki él létminimumon!
2019. okt. 21. 18:01
 6/46 anonim ***** válasza:
5%

5: Miből gondolod?

Egy 8 nm-es garzon is egy lakás, amit ki lehet adni mondjuk 60 000-ért, vagy egy 17 nm-es, 23 nm-es, amit 100-ért, és a bevétel egy részét visszaforgatod a lakás állagmegóvásába.


Vannak 3-man, baromira nem éri el a létminimumot a nettó nyereség ebben az esetben.

2019. okt. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
6%
Ja, a hugával együtt 4-en vannak legalább.
2019. okt. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
13%
Ha hitelre vették, akkor meg ráadásul elmegy a törlesztőre akár 20 éven át is. Akkor abból nem jut a megélhetésre.
2019. okt. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Hát onnan gondolom főképp, hogy látszik rajtuk enyhén szólva, hogy nem szegények. Az apja ért a befektetésekhez, nem hiszem hogy olyanba invesztálna ami nyelné a pénzt. Valamint a lakások nem 10-en akarhány nm-esek, hanem 40 körül. Én is volt, hogy lakást kerestem (1 éve), na akkor az ilyen kaliberű, vadiúj lakások havi 150-170-ért voltak meghirdetve Budapesten.
2019. okt. 21. 18:37
 10/46 anonim ***** válasza:
9%

De nem rájuk, hanem az itteni válaszolókra mondtad látatlanban, hogy nem létminimumon élnek az alapján, hogy van lakásuk - de nem tudod, mekkora, milyen, és hogy ki van-e adva, vagy csak viszi a pénzt.

Szerintem a lakhatás megoldottsága az még bőven a létminimumon belül van.

Ha valaki vesz egy lakást hitelre, hogy majd legyen neki saját lakása, és a bérleti díjat kifizeti az állagmegóvásra, meg a hitelre, tehát nem marad semmi neki, az még mindig csak azt jelenti, hogy 20-30 év múlva lesz egy lakása. De azt még fent is kell majd tartani, és ahhoz is meg kell szerezni a pénzt. Mert ha nem, akkor bizony a létminimum alatt él.

2019. okt. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!