Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ezekèrt bejelenthetem a...

Ezekèrt bejelenthetem a NAV-nàl vagy bárhol máshol a főbèrlőmet?

Figyelt kérdés

A főbèrlő folyamatosan bejàrkàl a szobámban, turkàl a cuccaim között és megszabja azt is, hogy mit dughatok a konnektorba, és megtiltotta azt is, hogy munka után miután hazaèrtem lefürödjek vagy hasznàljam a mikrót. A kauciót nem hajlandó visszaadni és nem is lakhatom le, erről átvèteli papírt nem adott, de a szerződèsben nincs olyan, hogy ezt azt megszab, vagy benyelheti a kauciót. Ezen kívül tudtommal adót is kéne fizetnie minden albèrlő után, amit nem tesz meg. Ezek közül valamelyik indokkal bejelenthetem őt valahol?

Kérlek normàlis választ írjatok, trollok kímèljenek!


2019. okt. 25. 20:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

"Ezen kívül tudtommal adót is kéne fizetnie minden albèrlő után"

És honnan tudod, hogy nem fizet.

A bejárkálásért mondjuk kijárna neki egy kiadós verés!

2019. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem fizet, kedves válaszadó, biztosra tudom.
2019. okt. 25. 20:32
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Zárcsere az ajtón?
2019. okt. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Van masik alberlet ahova akar holnap is koltozhetsz?
2019. okt. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
51%

Nem a "főbérlő" járkál be a szobádba, hanem a lakás tulajdonosa. Ezt csak tisztánlátás miatt írom.

Elmondásod alapján Te egy szobát bérelsz egy olyan személytől, akivel egy lakásban élsz együtt.

Mi szerepel a bérleti szerződésedben? Bérleti díjat + rezsit fizetsz, vagy csak bérleti díjat? Ez utóbbi esetben jogosan tiltja meg, hogy lezuhanyozz, vagy használd az eszközeit, mivel rezsit nem fizetsz.

A bérleti szerződésed tartalmazza-e, hogy hány havi kauciót, milyen összegben adtál át neki akkor, mielőtt beköltöztél? A bérleti díj megfizetéséről, a rezsi megfizetéséről ad-e Neked minden hónapban átvételi elismervényt? Vagy egy nagyon-nagyon buta szerződést írtál alá? Vagy a piaci árhoz képest jóval kevesebbet fizetsz?

Akár így, akár úgy, a NAV-nál bejelentéssel élhetsz ellene. A helyedben egyébként keresnék egy másik bérletet. A kaució pedig minden esetben vagy visszajár, vagy lelakhatod, hacsak nem okoztál elemi károkat az általad bérelt dolgokban.

2019. okt. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Zavaros ez a sztori...
2019. okt. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek azoktól akik szerint zavaros a történet. Kezdem az elejèről akkor.: Szóval augusztusban kerestem egy kiadó szobàt, ezt találtam. Debrecenről van szó, és 35 ezer forintot fizetek REZSIVEL EGYÜTT. A kaució egy havi volt(35 ezer), a szerződèsben az áll, hogy ez a kaució vagy lelakható VAGY köteles visszaadni, ha június 15-ig kiköltözöm(addig kötöttük a szerződést, 2020. Jún. 15-ig). Azonban ma közölte, hogy 15 napom van kiköltözni a szobaalbèrletből. Az ehavi bérletidíj+rezsi november 5-ig tart. Àtvèteli elismervènyt nem ad a bérletidíj kifizetèse után, csupán a szerződèsben van lefektetve az, hogy beköltözèskor 35 ezer forintot elvett kaució néven. A szerződèsben benne van a fürdő, villany és konyhahasznàlat+a fűtés is, ehhez képest nincs sem fűtés, a konyhát mióta itt lakom nem hasznàlhattam, és megszabja azt is, hogy milyen elektronikai eszközöket hasznàlhatok itt és, hogy mikor fürödhetek+a mikrót meddig hasznàlhatom. Ez egy két szintes ház, a főbèrlő(tehát a ház tulaja) lent lakik a földszinten, mi pedig hárman(mint albèrlők) fent az emeleten.
2019. okt. 25. 22:06
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor szerződés meg egyebek a hónod alá, irány a NAV.

No meg egy másik albérletet keresni.

2019. okt. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

De most minek/miért a NAV?

A NAV nem fog ilyenekkel foglalkozni...

Feljelentést kell tenni, lesz belőle egy polgári per ami akár évekig is elhúzódhat, közbe ha úgy ítélik meg akkor bevonják a NAV-ot is.

2019. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy a "főbérló", járkál és turkál a szobádban, nem pedig valamelyik lakótársad?

Hogy a konnektorba mit dughatsz, azt lehet megszabni, mert ő ismeri a hálózat terhelhetőségét és ha az gyenge, leéghet a vezeték, de még a ház is.

Azt nem tudom értelmezni, hogy honnan tudja a földszinten, hogy te az emeleten a mikrót mikor és mennyire használod.

A fürdés kicsit húzósabb téma, de lehet, hogy azért mondja, mert vezérelt villanybojler van és ha te napközben elhasználod a meleg vizet, a többieknek csak hideg marad.

Felőlem azt csinálsz amit akarsz, de nagyon átgondolnám a helyedben! Debrecenben nem fogsz találni rezsivel együtt 35ezerért szobát, egy havi kaucióval.

Én inkább azt javaslom, próbálj alkalmazkodni, a szobádat meg zárd kulcsra, mert nagyon olcsón laksz!

2019. okt. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!