Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Megemelheti a tulaj a lakbért...

Megemelheti a tulaj a lakbért csak úgy?

Figyelt kérdés
Albérletben lakunk. Ma mondta nekem a tulaj, hogy januártól megemeli a lakbért. Múlt évben is megemelte, meg most is. Van hozzá joga? A bérleti szerződésben nincsen benne, hogy emelheti. A 2 évvel ezelőtti bérleti díj van benne.

2019. nov. 11. 17:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
71%
Természetesen ,hisz az övé a lakás .A kialkudott összeg nem időtlen időkig szól .
2019. nov. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%

nézd, igazságtalan vagy sem, a labda az ő térfelén pattog.

nem vagyok jogász, de még ha jogtalan is egyedül emelnie, nem tudsz mit tenni. nem fogadod el. oké. felmondja a szerződést és viszlát, kereshetsz másik lakást.

te tudod mennyire éri meg neked, mennyire magas más albérletekhez képest az összeg.

2019. nov. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
74%

Talán hallottál már róla, hogy infláció van!

A benzinkúton is pattogsz ha drágábban tankolsz mint pl. tavaly?

2019. nov. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem, ha a szerződésben nincs rögzítve, hogy mikor és milyen mértékben emelhet, akkor nem teheti meg.

Amit megtehet, szintén szerződésben rögzített feltételekkel, felmondhatja a szerződést. Aztán vagy költözöl máshová, vagy kötsz egy új szerződést az új összeggel.

2019. nov. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%
Az én szerződésembe benne van, h meddig nem emelhet, konkrétan 1 évig.
2019. nov. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
34%

Megteheti, hiszen övé a lakás.


Tulajdonképpen korrekt, mert időben szólt előre.

2019. nov. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Évente 1x emelnek általában... Csak aránytalan nem lehet az emelés.


Nézz körbe, hogy mennyiért hirdetnek mostanában. Bármennyire is állítják az ellenkezőjét, kezdenek az albi árak (is) megtorpanni, azért 150e/hó patkánylyukakért már nem a kifizethető kategória.


Viszont ha áron alul laksz, akkor sajnos emelgetni fogja, és minden joga meg is van hozzá.

2019. nov. 12. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem is benne van, hogy az infláció mértékével emelheti év elején. Szólt is a múlthéten, hogy januártól 3%-al több lesz a bérleti díj, de nyilván magamtól is számítottam rá :)


Ha a szerződésben nincs erről szó, akkor miért nem kérdezed meg? Szó nélkül fizeted egy éve a megemelt lakbért, akkor most mi lett hirtelen a problémád?

2019. nov. 12. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Mert múlt évben 10%-al emelte, azt még elnéztem, idén még 15%-al akarja emelni.
2019. nov. 12. 10:15
 10/16 anonim ***** válasza:
71%
Miért nem mondod meg neki, hogy szeretnéd a szerződésetekbe foglalni, hogy mikor és milyen módon emelheti a lakbért? Ez mondjuk elég fura, hogy nincs erről semmi és így aláírtad... Elvileg ha azt mondja holnaptól 2X annyi, akkor se tudsz mit csinálni.
2019. nov. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!