Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Barátnőmmel összeköltözünk...

NemaRendőrség kérdése:

Barátnőmmel összeköltözünk albérletbe, kinek a nevén legyen?

Figyelt kérdés

Mindketten mesterszakos egyetemisták vagyunk, mellette dolgozunk.


Én februárban végzek, neki még 1 éve van.

Nekem van a nevemen egy lakás, de csak azért mert olcsóbb volt így venni szüleimnek.


Ő átjelentkezne lakcímmel, én még nem tudom, ritkán jön postám.


Lehet-e egyébként olyat hogy kettőnk nevére kötjük?



2019. nov. 12. 08:25
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Nincs nagy jelentősége. Amelyikőtök jobban szót ért a bérbeadóval, amelyikőtök jobban ki tud állni kettőtök érdekéért, akinek jobban megy az ügyintézés, amelyikőtök felnőttesebben tud tárgyalni.
2019. nov. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
99%
Nekünk a szerződésben 2 névre van kötve.
2019. nov. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen úgy kötném, hogy mindkét ott lakó főre. Legyen nyoma annak, hogy ott két fő lakik. Ez a tulaj szempontjából is jó és az ott lakó szempontjából is.
2019. nov. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kettőtök nevére kötitek, akkor bérlőtársak lesztek. A bérlőtársak egyetemlegesen felelnek a szerződéses kötelezettségeikért. A bérbeadó bármelyikükön követelheti a teljes tartozást. A szerződést is csak együtt mondhatják fel.
2019. nov. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!