Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Heti szinten hányszor elfogadh...

Heti szinten hányszor elfogadható, hogy nálunk lóg a lakótársam barátja?

Figyelt kérdés

Elég nehezen találtam Budapesten lakást, lakótársként nem tudtam becsatlakozni, főleg az igények miatt, vagy mert nem olyan volt a leendő lakótárs.


Végül kivettem egy 2 szobás albérletet, ami minden igényt kielégít.


A másik szobát egy lány lakja, direkt 1 főnek adtam ki a szobát, és nem egy párnak, mert igénylem a nyugalmat.


Viszont a barátja itt van nálunk heti 4-5 napot. Nem is a rezsi fogyasztás miatt zavar, mert fűteni ugyanúgy fűtünk, ha egyedül van a szobájában, meg akkor is ha ketten vannak, az meg, hogy itt tusol az még szerintem éppen belefér.


Viszont az zavaró, hogy a fürdő pont miatta foglalt (mégha kötekedés nélkül pont nem is mennék oda), vagy a konyhában tömeg van, mert pici a konyha és ha ők kint vannak inkább nem megyek ki a hűtőhöz sem.


Persze nem vagyok annyira antiszociális sem, hogy ne férjen bele, hogy valaki ne legyen együtt a barátjával, de mégis mi a normális intervallum?


Szerintem ez a heti 4-5 alkalom sok, mert ennyi erővel a lakótársam is lehetne ott 5 alkalommal, a srác meg 2 ...


Ezt mindenképp megszeretném beszélni.


Szerintetek?



2019. nov. 28. 00:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem beszéld meg vele. A legtöbb ember megérti. "Kati, légy szíves, beszélj a barátoddal, hogy ritkábbna jöjjön / menjetek néha hozzá is, mert ez a lakás nem három emberre van méretezve".

Az enyémmel azért kellett beszélni egyszer, mert a konyhát jóformán berendezte tanulószobának, minden tele volt a jegyzeteivel, de amikor megtudta, hogy zavar, elpucolta onnan a cuccait.

2019. nov. 28. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Akkor miért nem költöznek össze? :D

De igen, ezt mindenképpen jelezd.

2019. nov. 28. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, szólj. Ha nem tetszik neki hát nem tetszik.
2019. nov. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
gondolom a srác otthon lakik és így kényelmesebb, amúgy meg szólj neki és kész.
2019. nov. 28. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Ha te vagy a bérbeadó és ő albérlő, akkor megszabhatod ezt.

Még rezsiben, bérleti díjban is +15% a piaci ára ennek.

Szóval meneszd csak nyugodtan!


Ő mit mondott, mikor szóba hoztad ezt?

Elég bunkóság ez, ha tudja, hogy 1 főnek adtad ki emiatt, és szerződésszegés is.

Meg a fiú egy élősködő.

2019. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!