Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Egy hónap felmondási idő?

Egy hónap felmondási idő?

Figyelt kérdés
Amennyiben a héten mondom fel az albérletem, és van egy hónap felmondási idő a szerződés szerint, meddig kell fizetnem a lakbért? Miután már megkezdődött a hónap, és szeptember elsejétől vettem ki a lakást, így azt jelenti, hogy végig kell fizetnem a januárt is? Vagy ha december ötödikén felmondom, akkor január ötödikéig kell arányosan fizetnem és kiköltöznöm?
2019. dec. 2. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ha a héten mondod fel, akkor január végéig kell fizetned.
2019. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben a felmondástól számított 30 napig. Az utolsó hónapot tört hónapként fizeted. Hacsak nincs kikötve a szerződésben, hogy ilyen nem lehet.
2019. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Napra leszámolva, arányosan szokás kifizetni az utolsó hónapot, de persze születhetett eltérő megállapodás.
2019. dec. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha napokban határozták meg a felmondási időt, akkor napra pontosan le kell számolni, hogy az mikor jár le.


Ha nem napban, hanem hónapban határozták meg (mint esetedben), akkor a felmondás napját követő hónapban pontosan ugyanaz a nap a vége, amelyik napon felmondtad az albérletet. Tehát ha 8-án mondtad fel, akkor a következő hónap 8-án jár le. Ha 22-én mondtad fel, akkor a következő hónap 22-én jár le.


Ha a felmondás napja (például januárban 30.) nincs a következő hónapban (nincs február 30.), akkor a következő hónap utolsó napja lesz a végdátum (tehát február 28. vagy szökőévben 29.).


A határidők számítását is meghatározza a jogszabály.


"Vagy ha december ötödikén felmondom, akkor január ötödikéig kell arányosan fizetnem és kiköltöznöm?"

Úgy van...

2019. dec. 6. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hasznos válaszokat! :)
2019. dec. 21. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!