Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Visszajár a kaució?

Visszajár a kaució?

Figyelt kérdés
A szerződésben le van fektetve a minimum egy év, de az egy hónapos felmondási idő is. Ilyen esetben, ha fél év után felmond a bérlő, visszajár neki a kaució?

2019. dec. 4. 16:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem jár vissza. Az egy hónapos felmondás egy év után lehetséges. (tkp. 11 hónap múlva.)
2019. dec. 4. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. dec. 4. 16:43
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Felmodhatsz 1 hónapos határidővel, de általában az a bűnti hogy nem kapod vissza a kauciót.

Amit az első ír, az hülyeség.

Ha lejárt a szerződés, akkor minek lenne felmondási idő plusszba?

2019. dec. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
66%

# 3/3 Időpont ma 17:07


Te nagyon szerencsétlen!


A minimum egy év az egy év?

2019. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
66%
Nem jár vissza.
2019. dec. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%

Mielőtt szerencsétlenezel, előtte nézz utána a jogszabályoknak te szerencsétlen.

Határozott idejű szerződés felmondható ha a szerződés megengedi...

2019. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
Siralmas vagy. Minimum 1 év az nem határozott idő. :-DDD
2019. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%

Te tényleg nagyon buta vagy 67%-os!

Mondtam hogy nézz utána de csak hajtogatod a hülyeséged...


A Ptké. 1. §-a ugyanis kimondja, hogy eltérő rendelkezés hiányában az új Ptk. rendelkezéseit kell alkalmazni a hatálybalépését, azaz 2014. március 15-t követően keletkezett tényekre és jogviszonyokra. Márpedig a hatályos Ptk-nak a bérleti szerződés általános szabályai között található 6:339. § (2) bekezdése kimondja, hogy a határozott időre kötött szerződést bármelyik fél rendes felmondással felmondhatja a törvényes felmondási idő betartásával idő előtt gyakorolható felmondási jog esetén a hónap végére, legkésőbb a hónap tizenötödik napjáig. S mivel a lakásbérleti szerződéseket rendező szakaszok eltérő szabályozást nem érvényesítenek, így a kódex 6:342. §-a értelmében ez a megoldás alkalmazandó a lakásbérleti szerződésekre is.

2019. dec. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
95%

Egyikünk hülye, az biztos!


A minimum 1 év az lehet 2, 5, 19, 155 év, de nem lehet 8 hónap.


A meghatározott idő az 1 év, ami nem lehet 13 hónap, és nem lehet 11.


Részemről befejeztem!

2019. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, azóta én is olvastam a ptk újítását, viszont nem értem, hogy a határozott egy év miért nem élvez prioritást a felmondással szemben. Illetve, hogy akkor tulajdonképpen felesleges a határozott idejű szerződés.
2019. dec. 5. 09:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!