Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért olyan nehéz olcsón jó...

Miért olyan nehéz olcsón jó albérletet találni?

Figyelt kérdés

A párommal már a harmadik éve keresünk albérletet Budapesten, vagy annak közelében, de annyira drága, vagy csak mi vagyunk olyan válogatósak, hogy nem akarunk kiadni 200.000 fortintot egy bebútorozatlan, de jó helyen lévő lakásért.

Más is így van ezzel?

Volt, ahová a kutya miatt nem tudtunk beköltözni, ugyanis a legtöbb kiadó albérlet nem preferálja a nagyméretű kutyákat. (Akarom mondani a tulajdonosa.)

A párom dolgozik, én még tanulok, de dolgozom is mellette. Nagyjából 140.000 + rezsi +közös költséget tudnánk bevállalni.

Már évek óta nincs egy jó lehetőség sem.

Mit tegyek?



#munka #albérlet #közösség ##közösköltség
2019. dec. 9. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ami olcsó, az nem jó. Ami viszont jó, az nem olcsó.
2019. dec. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"ugyanis a legtöbb kiadó albérlet nem preferálja a nagyméretű kutyákat. "


Meg is válaszoltad.

2019. dec. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Te sem adnád ki szimpla jófejkedésből olcsóbban a lakásodat, ha egyszer tudod, hogy jóval többet is ér és fizetnek is érte.
2019. dec. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%

Mert mindennek felfelé megy az ára .

Csak a kormány szajkolja az embereknek ,nálunk nincs infláció ,csak nagy mértékű fizetés emelések.Dübörög a gazdaság .

2019. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

140+rezsiért lehet Budapesten albérletet találni.

Vagy a pénzetek kevés, vagy az igényeitek nagyok (...ezen érdemes lenne elgondolkozni), különösen mivel a kutya miatt kompromisszumot kellene kötnötök.

Mondom ezt úgy, hogy imádom a kutyákat, nekünk is van és a belvárosi lakásunk kiadásánál nem volt kitétel, hogy állat nem jöhet.

2019. dec. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Azért mert kereslet-kínálat törvény uralkodik, tehát minden annyit ér amennyit adnak érte, azért kerülnek ennyibe a lakbérek mert ennyiért is elkelnek... Sajnos ezekhez a tényezőkhöz mindenkinek alkalmazkodnia kell...

:(

2019. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Gyöngyösön a jó helyen levo lakasom 100+rezsi, ennyiért is lakják.



Pesten egy két szobás butorozott ami jo helyen van, minimum 200.

2019. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Valamit rosszul csináltok, mert lehet találni olcsóbban, csak kitartóan kell keresgélni. Én kb. 2 hét alatt találtam 40 nm-es lakást (házrész) Budapesten, bútorozatlanul, 90 ezerért, pedig háziállattal költöztem. Igaz, nem központi helyen van, de kertes övezetben és jó a közlekedés. 120 ezerig állítottam be a keresést és 100-120 között több lehetőségem is lett volna, volt, amit vissza is mondtam, mert a mostani tűnt a legjobbnak. Ehhez persze az kellett, hogy a két hét alatt folyton a neten lógtam és minden albérletes oldalt végignéztem.

Tény, hogy én is bőven találkoztam horror-árakkal, de azon magam lepődtem meg a legjobban, hogy a végén én válogathattam a több lehetőség közül.

2019. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondanám, hogy azért nem találtok olcsón jó albérletet, mert nem létezik. Hiszen a bérbeadó is pénzből él, követi a (nem létező) inflációt, a bérleti díjak is emelkednek. De azért 140ezer+rezsiért lehet albérletet találni. A szépen felújított garzonok közül ennyi pénzért már válogathattok. De még a napokban is láttam akár 1,5-2 szobás albikat Budapesten ebből a keretből. Tény: a 1,5-2 szobás kínálat már nagyon szűkös ennyiért. A kutya miatt kell egy kis kompromisszumot kötnetek. Nektek milyen igényeitek vannak az albival kapcsolatban? Milyen lakást kerestek?
2019. dec. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2018. Szeptember 15től 2019 Június végéig a Kossuth tér 9.-ben laktunk. Igen, a parlamenthez legközelebbi lakóház.


Csak 130 volt a havi lakbér 50nmrre. Persze picit régi volt a padló, de bútorozott volt. Amik szintén nem a legjobbak voltak, de használható volt és legrosszabb, hogy vékony volt az egyedüli szomszéd és köztünk a fal, mert 1 lakásból alakítottak ki kettőt és elég vékonyra sikerült a fal.


Ezt utánunk megemelték a jól tudom.


Ez előtt 2 éven át a Hold utca 15ben a szaabdságtér mellett szintén 50nm-t 150ért vettünk ki, de az maximálisan tele volt rakva jó, új bútorokkal.

(pl.: olaszországból rendelt tömör fa konyhaasztal)

Frissen volt festve és felújítva is.


Még előtte meg 25nmben laktam a Markó utca 1/B félemeletén a 9es lakásban. Ami szintén közvetlen szomszédja a Parlamentnek. Ott 60 ezret fizettem, majd felemeltek 90re miután elmentem, de ha jól tudom a tulaj fia költözött be végül.


Az egy pici lakás volt, de normálisan bútorozott, kb legjobb részen Budapesten ahogy a fentiek és igaz, ez már évekkel ezelőtt volt, de akkor is rettenetesen olcsó volt és ma szerintem szobát is nehezen lehet kivenni 60ért.


Szóval ki lehet olcsó albérleteket találni anélkül, hogy az igényekből nagyon le kelljen adni, csak keresni kell. Meg persze ezek nem ismerőstől való bérlés volt. Mindhármat az ingatlan com on találtuk.

2019. dec. 12. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!