Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ilyenkor lehet mit tenni?

Ilyenkor lehet mit tenni?

Figyelt kérdés

A főbérlőnk egy hete bejelentette hogy eladja a lakást amit bérlünk és Január 1-ig ki kell költöznünk.

A bérleti szerződésünkben 2 hónap a felmondási idő amit ugye a leírtak alapján ő nem tart be, de félek hogy a Januári hónap bérleti díját levonja a kaucióból.

A másik dolog ami miatt félek hogy nem tudom találni fogunk-e ilyen rövid idő alatt másik albérletet hasonló árban, nem szeretnék kismamaként utcára kerülni. Mit tudok ilyenkor tenni?



2019. dec. 10. 11:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
15%
Gondolkodni kellett volna, hogy nem úgy vállalsz gyereket, hogy nincs meg a biztos háttér hozzá.
2019. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Fogamzásgátlás és policiszta mellett lettem terhes, tényleg bocsánat már hogy éltem a lehetőséggel ha már megadatott.
2019. dec. 10. 11:37
 3/28 anonim ***** válasza:
9%
Az utcán a híd alatt hogyan fogod felnevelni a gyereket?
2019. dec. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Eleve úgy vettük ki a lakást hogy hosszútávra és gyerek barát, nem hiszem hogy az én hibám volna hogy eladják. De köszi a "segítséget"!
2019. dec. 10. 11:43
 5/28 anonim ***** válasza:
5%
Nem a te hibád az, hogy felelőtlenül vállalsz gyereket úgy hogy biztos lakhatás sincs megoldva. Az albérleteknél mindig fent áll az a kockázat, hogy kiraknak onnan. Tehát aki albérlettel vállal gyereket az alapból bizonytalan a lakhatása.
2019. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
42%
Lehet lépni kell birtokvedelem kilakoltatási moratórium iranyaba .
2019. dec. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd a főbérlőnek, hogy élni szeretnétek a szerződésben kikötött felmondási idővel, amihez jogotok van - én hozzátenném, hogy nyilván igyekeztek mihamarabb lakást találni, nem akarjátok az utolsó pillanatig húzni, de legyen rá tekintettel, hogy kismama vagy, plusz ünnepek, ilyenkor nem pörög a lakáskiadás.

Hangsúlyozd, hogy a szerződéshez, a jogotokhoz ragaszkodtok, nem szívességet kérsz.

2019. dec. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. dec. 10. 11:55
 9/28 anonim ***** válasza:
71%

Egy eladás nem pár nap, több hónapba is beletelhet mire kifizetik a lakást.

Sajnos nem tudsz mit tenni, keresni kell újat.

De most olcsóbb mint iskola kezdéskor.

2019. dec. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Facebook-os albis csoportokban hirdess. Gyorsan több ajánlatot is kapni fogsz.
2019. dec. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!