Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy oldhatná meg a lakhatási...

Hogy oldhatná meg a lakhatási problémát egy fiatal pár?

Figyelt kérdés
Albérletre lenne szükségünk,de az anyagiak jelenleg igen csak korlátozott árkategóriát engednek meg,ami azt jelenti ha van is egy lehetséges hely akkor nagyon szerencsének kell lenni ahhoz,hogy mire írnék még egyáltalán meglegyen. Eddig nem jártunk sikerrel,a szülői segítség nulla,pedig lenne olyan aki még ma megoldhatná a problémát de nem akarja,nem is fog segíteni sem. A mi környékünkön nem az országban dolgozó emberek számára árazzák az albérletek,hát még egy pályakezdő mit szóljon. Érdeklődtem a cégemnél is támogatás iránt,de nem jártam sikerrel,illetve más formában sem találtam számunkra használható információt valamiféle segítségre fiatalok számára. Szívesen meghallgatnék bármilyen ötletet,tanácsot. Annyi lenne csak a lényeg hogy este egy ágyban tudjunk lefeküdni aludni és reggel felkelni,de vagy az ár kizáró vagy pedig az hogy 2 ember menne oda. Arra az időre kellene átmeneti megoldás amire egy kicsit anyagilag stabilabban állnánk.
2019. dec. 11. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Hitel. Csak ez a megoldás van, ha most kell a pénz de később lenne.
2019. dec. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%

Akkor mindketten maradtok még a szüleiteknél és ha van elég félretett pénzetek, akkor lehet az összeköltözésen gondolkozni.

Amúgy semmi konkrétumot nem írtál. Mi a végzettségetek, mi a munkátok, mennyi a kettőtök keresete és melyik megyéről, városról van szó?

2019. dec. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hitelben majd akkor lehet gondolkodni ha van mihez hozzáadni,és van egy konkrét elképzelés például ház de ez nem játszik most. A helyzet kicsit bonyolultabb,a szülőknél maradás nem megoldás, csak én dolgozok jelenleg azért mert nekem itt helyben van hol laknom egyedül,ha a páromnak is lenne akkor értelemszerűen tudna dolgozni itt ő is.Nem mennék bele a részletekbe most,annyi a lényeg hogy van egy keret amit rá tudnék fordítani most a lakhatás megoldására,lehet 3 hónap után kétszer ennyit tudnánk ráfordítani,akkor értelemszerűen több lehetőség közül választhatnánk. Ezért is kérdezem hogy milyen lehetőségeket érdemes még nézni. Akármilyen szállás 2 embernek már drágább is mint egy albérlet. Hogy félreértés ne essék nem havi 30 ezerből akarok 2 ember számára lakhatást találni de az itteni átlag 100 ezer ami csak a lakbér az ha egyedül is lennék nem tudnám úgy kifizetni hogy egyébként egyek is a hónapban a maradék fizetésből,félrerakásról pedig nem is álmodhatnék. Azért lennék kiváncsi milyen átmeneti megoldás lehetne ha csak nem egy igen olcsó albérlet ami nem naponta van meghirdetve,mert hiába említettem hogy később első körben ha 2 fizetés lesz akkor már van miből költeni egy jobbra,de addig amíg ez nem így van,ez elég nagy kockázat lenne,illetve tapasztalat híján a kiadásokat sem tudom előre pontosan meghatározni. Nem vagyok gyerek,de frissen belecsöppenve az életbe,szülői segítség nélkül csak a magam által megtermelt javak állnak rendelkezésre,ahogy a párom részéről is.
2019. dec. 11. 18:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne vedd őt a nyakadba nincstelenül!
2019. dec. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan albérlet ahol szobát adnak ki fiatal párnak nem játszik?láttam több helyt van ilyen vagy icipici garzon tulajdonképp egy szoba.
2019. dec. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Szerintem ne akarjatok felnőttesdit játszani addig, amíg nem vagytok felnőttek.

A csajod keressen munkát, menjen el dolgozni, legyen valamennyi félretett pénzetek, aztán majd összeköltözhettek.

Ez alsó hangon fél év.

Ha ezt a csajt a nyakadba veszed, így, ahogy most van, borítékolom, hogy 2 hónap múlva becsúszik "véletlenül" a baba, aztán tarthatod, amíg él.

2019. dec. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szobát béreljetek az sokkal olcsóbb :)
2020. szept. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!