Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Jogosan teszi ezt a főbérlő?

Jogosan teszi ezt a főbérlő?

Figyelt kérdés

Albérletben élek pár hónapja és a lakótársamé a lakás. Kiadja nekem a lakásban a félszobát.

A múltkor azzal állt elém, hogy elutazik ezért meg azért 1-1,5 honapra és addig a teljes rezsiköltség engem terhel. Ilyet megtehet? Forditott esetben biztos elutasitaná az ilyet. (Ha én nem.lennék, de ö igen)

Mit tegyek? A szüleimnek nagyon nem tetszik, még tölük kapok erre támogatást. Hogyan beszéljem le róla?

Előre köszi! 23L



2019. dec. 15. 15:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
62%
Ha addig csak te használod a lakást, akkor jogos a kérése.
2019. dec. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Persze hogy jogosan. Miért fizetné a te rezsid felét?
2019. dec. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
58%
Ő a tulaj . Amennyiben csak berlő lenne nem lenne jogos .
2019. dec. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

A mérőórák után jogos.

Az átalány után, közös költség után nem.

2019. dec. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%

Ha jó áron adja ki neked azt a szobát, értsd nem 70-80k-ért, akkor sztem kibírod ezt az egy hónapnyi + költséget.


Ami kb +20k max sztem, ellenben egyedül lesz 1 hónapig.

2019. dec. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 xswerdy ***** válasza:
100%
valahol a kettő között lenne korrekt. A közös költség kapcsán pl. a korábbi felállásnak kellene maradnia. De pl. a víz fogyasztás, az jogos, hogy az egész a tiéd legyen. A fűtés bonyolultabb, ha az ő szobájában le lehet venni, akkor tegyétek meg, de ezzel együtt is fizessen azért ő is valamennyit, mert pl. a közös helyiségek fűtése nem fog csökkenni. Szóval beszéljetek róla.
2019. dec. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Fogyasztás-alapú számlánál jogos. Pl:ha a vizet a vízóra alapján fizetitek, az jogos. De az egyéb fix rezsiszámlaknál, pl: közös költség, amely minden hónapban van és ugyanannyi,vagy az átalanydíjas számláknál, pl. ilyen lehet a fűtés, nem jogos. A szerződésven mi áll? Hogy kell fizetned a rezsiköltséget?
2019. dec. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A közös költségben van felújítási alap, azt bérlőként sem terhelheti rád.

A maradék közös költségnek a felét fizeted?

A többit csak te fogod fogyasztani, mert minden mérőórás?

2019. dec. 15. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
60%

4-nek, 7-nek, meg akik hasonlókat írtak, azoknak van igazuk!

Pl. gáznál és áramnál is van rendelkezésre állási díj, amit akkor is kell fizetni, ha semmit nem fogyasztasz. Azt nem korrekt teljes egészében rád terhelni. Mint ahogy a közös költséget vagy a kábeltv díját sem. Akkor sem, ha most egy hónapig ő biztos nem néz ott tévét.


Szerintem nézd meg a bérleti szerződést, mit ír erről. Gondolom azt, hogy a rezsi arányos részét fizeted. Tedd a szerződést az orra alá, és mondd, hogy egyedül ez számít, ennek van jogi ereje.

2019. dec. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az áll a szerződésben a rezsi rám eső részét kell fizetnem.

Minden mérőóra alapján jön.

Beszéltünk, azt mondta, hogy mivel a közösköltségbe a ház biztositására, folyosotakaritásra és a gondnoki munkákra forditodik, ezért nem gondolja, hogy bele kéne fizetni. Nem lesz itt, nem fogja ezeket befolyásolni. Még azt is a fejemhez vágta, hogy ha ennyire fontos akkor nem.kell fizetnem azt a 4000 forint pluszt. Most miért akadt ki ennyire?!

2019. dec. 15. 23:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!