Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Belevágnátok, hogy kivesztek...

Belevágnátok, hogy kivesztek egy albérletet egy interneten hasonlóan kereső albérlőtárssal?

Figyelt kérdés

Budapesten lakást keresek. Minél hamarabb, mert a melóm már megvan, de férfiként nincs egyszerű dolgom, mert a többség nőt keres. Úgyhogy feladtam egy hirdetést, hogy társbérlőt keresek, akivel együtt kivennénk egy lakást. Lett is rá elég sok jelentkező. Igy közösen vennénk ki egy 2 különnyíló szobásat. Viszont nem ismerem, de ezt ő is elmondhatja rólam ugyanúgy.


Ti belevágnátok ebbe? Garzon sajnos nem játszik, 20-40 ezerrel olcsóbb, mint egy 2 szobás, viszont a költségek nagyon magasak egy főre, kb 120 + rezsi és ez az alja, szobát pedig nem találok....



2020. jan. 12. 13:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg az sem jobb,ha AZT HISZED, ismered az illetöt - olvass utána, hányszór derül ki menet közben, hogy a jó ismerös, barát/barátnö a mindennapokban elviselhetetlen!

Igazán nem több a kockázat, söt, ivel idegen, ezért könnyebb egyböl szabályokat felállítani, megegyezni egymással abban, kinek mi fontos, és ha valami gond van, könnyebb szólni neki!

Egy próbát mindenképpen megér.

2020. jan. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgyis el fogsz beszélgetni egy pár jelentkezővel, irányítsd úgy a beszélgetést, hogy kiderüljön számodra, hogy anyagiak, életvitel, szellemi szint(fontos!) szerint kik azok, akik szóba jöhetnek.

Mik az elképzeléseik az együttélésben elvárható alapdolgokról, takarítás, mosás, fürdő és konyhahasználat stb.

És ha megoldható, akkor a szerződéseket külön kössétek, szobánként, ne egyvalaki nevére szóljon az egész lakás, mert az tud bukta lenni (kaució) ha az egyikük elköltözik.

2020. jan. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%
Mini garzon lakás ha érdekel szólj. 18 nm és olcsóbb mint egy szoba + lakó társ sincs.
2020. jan. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én biztons nem vennék ki ismerőssel vagy félig-meddig ismerőssel semmit.


Ha már szobát bérelek, akkor szerintem jobb egy alapból idegennel, már csak azért is, mert bármi gond van, akkor tudom azt mondani az albérlet tulajának, hogy nekem semmi közöm az illetőhöz. ÉS nem az van, hogy lelép és én rajtam hajtják be a pénzt, vagy ha vállalhatatlanul viselkedik akkor engem is elő vesznek, hogy együtt jöttünk.

2020. jan. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!