Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit tegyek, hogy ne zavarjon...

Mit tegyek, hogy ne zavarjon ez a dolog?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy a lakótársam barátja mindig úgy van itt, hogy amúgy ezt sosem beszéljük meg (mert nyilván elvileg ehhez nincs közöm). Most itt akart lenni vasárnap-csütörtökig a srác, erre legalább rákérdezett a lakótársam, hogy ugye nem zavar, erre szépen megkértem, hogy nekem sem a kedd, sem a szerda nem jó, mert csütörtökön lesz egy nehéz szóbeli vizsgám, és szeretnék készülni, úgyhogy emiatt azért zavarna.


Nyilván nem örvendezett, de annyit mondott, hogy jó, akkor kedden-szerdán a srácnál lesz... Amúgy sülve-főve együtt vannak, és egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ha én eddig is mindig elviseltem őket, akkor miért olyan nagy gond néha-néha odafigyelni rám is. Már 5. éve lakom együtt másokkal, és eddig soha senki nem csinált ügyet abból, hogy egymást nem zavarjuk a tanulásban, meg lehet oldani az ügyes-bajos dolgokat egymás zavarása nélkül is.


Amúgy nagyon pici a szobája a lánynak, és a konyha is mellettem van, így csak estére vonulnak be, amúgy minden beszélgetésük, telefonálásuk behallatszik, enyelegnek a konyhában, stb.


Nyilván magammal is van bajom, hogy én azért viselem ezt nehezen, mert nekem nincs barátom, soha nem is volt, nem itt szeretnék már tartani az életben, és mivel végzős vagyok, külön nem hiányzik a nyakamba még ez a pár is (egyikük sem egyetemista/fősulis), akik valahogy mindig akkor időzítenek, amikor pont tanulnom kell, és hát ők is este vannak itthon, meg én is csak este tudok tanulni év közben suli után, de nekik nem kell, így nem is értik, engem miért zavar, hogy csak "élnek", mint bárki más normális ember.


Könyvtárban, stb. helyeken nem tudok normálisan tanulni, egyedül kell lennem, azért bérlek saját szobát albiban, mielőtt ez felmerülne ötletként. Plusz bejárós vagyok,eléggé be van határolva, mikor tudok utazni.


Gyakorlatilag tényleg nincs életem. Egyetem mellett dolgozom heti 1 vagy két napot (beosztásomtól függ) és én csak ahhoz tudom igazítani a saját tanulási időmet, hozzájuk még pluszban nyilván nem. Heti 1-2 alkalommal eltöltök némi időt a barátnőimmel, de ennyire futja csak.


Ők meg nem tudnak összeköltözni és ott élni az átlagos felnőtt életüket, mert a srác a szüleinél lakik, és okkal tesz félre most pénzt. A lánynak meg nyilván semmi kedve odaköltözni a szülői házba.


Amúgy sosem laktam dolgozó nővel, 10 napom volt találni valakit, olyan hirtelenséggel mondott fel az előző lány augusztusban. Így 3 dolgozó felnőttből rá esett a választásom, mert 9-17:00 között dolgozik, nekem is ez a napirendem, így legalább az alvásban nem zavarjuk egymást.


Több barátnőmmel is beszéltem erről, ők sem bírnák, ha a lakótársuk meg a barátjuk nappalinak használnák a konyhát, heti 3-4 nap, mert annyit van itt a srác. Fizetni meg nem fizet érte nyilván, hétvégente nincs csak itt, mert plusz műszakokat vállal. Úgyhogy máskor konkrétan létjogosultságom sincs a konyhában miattuk. A reggelimet is sokszor szorongva rakom össze majd vonulok is a szobámba, hogy ne velük legyek.


Tudom ez nem normális, de nekem nagyon rosszul esik ez az egész.



2020. jan. 12. 17:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én füldugót használok a tanuláshoz, így az se zavar ha mellettem néznek TV-t.
2020. jan. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nagyon is van hozzá közöd, hogy a lakótársad mikor hány vendéget fogad, legalábbis ha ezt a közös helyiségekben teszi. Abba is beleszólhatsz, ha a látogató villanyt, vizet használ, hiszen a rezsit gondolom közösen fizetitek.

Kéne legyen valamiféle házirend, ami megszabja, hogy mikor ki mit tehet, meddig zajonghat, hogy fogadhat vendéget, hogyan tartja rendben a közös helyiségeket, mire használhatja és mire nem. Kivel szerződött a lakótársad? Ha a főbérlővel, az nehezebb eset, ha a veled. Akkor egyszerűen tárgyald vele újra a feltételeket. Nem egy párt hívtál oda lakni, hanem egyetlen lányt.

2020. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha veled, akkor tárgyald újra...

És ne szorongj emiatt. Teljesen normális vagy. Ugyanolyan kínos neked ez a helyzet, mint amikor a felnőtt gyerekekhez "költözik" oda egy egy barátnő vagy barát. A szülők többsége se szívesen kerülget heti több napon át egy kéretlen vendéget, aki a gyerekük szívszerelme, de az ő számukra idegen. Neked pedig ez a lakótárs mégcsak nem is a gyereked.

2020. jan. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, pont ugyanezen agyaltam én is. :D A szülő a gyereke szerelme előtt se lehet egy szál gatyában, meg nem finghat, stb... azért 40-50 évesen elég fura már ha odaköltözik "lakótársnak" a gyerek párja, mert kialakul a megszokott családi rend 20 év alatt, ami felborul...


Amúgy az a baj, hogy ingatlanközvetítős bérlet...a személyes problémáink nem tartoznak rájuk, egymással meg nem kötünk szerződést, mert hogy. :D Maximum házirendet.


Amúgy a lány intelligensebb a fiúnál, a fiú nem érzi gáznak, hogy amúgy én is vagyok, neki az az alap, hogy akkor jön, amikor akar. A szülei lakásába is akkor megy fel a barátnője, amikor jó nekik, a szülők ebbe nem szólnak bele. Szóval, aki így nő fel, annak fura az, ha valakinek ezzel gondja van...


Amúgy együtt zuhanyoznak, csak a WC használata megy pluszban a rezsibe kb, azt meg nem érzem vészesnek...


Idegen férfi, nagyon otthonosan van sokszor egy szál alsógatyában, én meg így a melltartóm se vehetem le a lakásban, mert kínos lenne nekem.


Nem véletlen lakom együtt lánnyal, ugye. :D

2020. jan. 12. 22:16
 5/5 anonim válasza:
100%

Szerintem mondd meg nekik, hogy mi az ábra pont így, ahogy ide is írtad. Téged frusztrál az, hogy lányokkal laknál, nyugalomban ésnem egy idegen férfival közösben, aki konkréran ingyenél nálatok.

A tanulmányok a legfontosabbak, értsék meg ezt is.

2020. jan. 14. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!