Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Volt már olyan, hogy buktad a...

Volt már olyan, hogy buktad a kauciót, mégis kiköltöztél?

Figyelt kérdés
Mi volt az oka, hogy inkább bevállaltad hogy bukod a kauciót, de hamarabb elköltözöl?

2020. jan. 13. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Megvettèk az általunk bèrelt lakást. Az új tulaj paraszt volt, ráadásul jelezte, hogy amint lejár a szerződès, duplázza a bèrleti díjat. Ezen felül is voltak vállalhatatlan húzásai. Találtunk jóval olcsóbban egy szimpatikus lakást, kiköltöztünk (suttyomban, mert fenyegetőzött is, nem akartunk szívni), aztán jeleztük, hogy üres a lakás. Rendeztük a rezsiköltsèget, normálisan elköszöntünk. Persze nem èrtette, mi voltunk a rohadèkok.


Amúgy ezen kívül kb 10 bèrbeadóval volt dolgom, sokat költöztem. Mindenki baromi cuki volt ezt leszámítva. Az utolsó költözèst meg is könnyeztem 32 èves pasi lètemre. Van rèmtörtènet, de sok a normális tulaj ès normális bèrlő.

2020. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én a lakóközösség miatt dobbantottam onnan. A tulajnak mondtam hogy az adott hónap végén én kicuccolok így is még volt 1 hét amit kifizettem rezsit, mindent pedig a lakás már rég üres volt addigra. Persze akkor állagromlásra, meg penészre meg vízkőre hivatkozva nem akarta visszafizetni a kauciót. Meg persze szerinte koszosak lettek a falak is.

Akkor mondtam neki hogy jó akkor költse gyógyszerre a kauciót de ha kérdeznek a lakásról mint régi lakó nem fogok jókat mondani de negatív reklámot sem fogok adni ha kérdeznek válaszolok és ennyi. Aztán végül 1-2 ember aki nálam érdeklődött hogy milyen volt ott lakni, elmondtam hogy a lakóközösség katasztrófa a tulaj sem korrekt csak azt adja elő, ameddig ott laksz és fizetsz addig elő adja a mézes mázos segítőkész főbérlőt, aztán ha dobbantani akarsz akkor átmegy egy igazi vérbeli szemétládává. Ezzel a pár mondattal elüldöztem pár új leendő albérlőjét és másfél hónap múlva megegyeztünk abba hogy a kaucióm 70% át visszafizeti maradékból fizette ki a takarítókat akik utánam dolgoztak 2 napig, hozzáteszem fele sem volt igaz mert annak ellenére hogy a lakóközösség csapni való volt egyetlen egy normális régi szomszédomtól kaptam az infókat hogy a takarítók csak simán átmosták a lakást mosószerrel meg az ablakokat és ennyi és mondták is hogy mennyire könnyű munkát kaptak. Mivel már nem volt se kedvem, se idegem ezzel tölteni az időmet feleslegesen főleg azért mert mégis több mint a felét adja vissza így mondtam hogy jó legyen és elengedtem a dolgot egy életre.

2020. jan. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!