Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szóljunk a tulajnak vagy...

Szóljunk a tulajnak vagy keressünk inkább másik albérletet?

Figyelt kérdés

Röviden.

1éve költöztünk be.A lakás nem albérletezésre van szánva,a tulaj messzire ment néha hazalátogat,ennek megfelelően úgy hagyta itt a lakás az összes létező cucca itt van.Fele szekrényt az ő holmijaival tömtem meg a garázs fullig tele csak a kocsink fér be.Arról volt szó jön majd és szelektál ebből nem lett semmi.

A dolog ami miatt irtam hogy mikor beköltöztünk volt itt egy újrahúzott műbőr garnitura,3hónap használat után észrevettem hogy mintha kopna a szine az ülőrésznél és a huzat sem olyan feszes.Bepánikoltam és bepakoltuk az egyik szobába ami igy használhatatlan lett(nincs egy csepp hely sem).Nem tudom mit csináljunk ,szeretek itt lakni de azért igy elég gáz hogy szinte semmi helyünk nincs.Tulajnak eddig nem szóltunk semmit hisz mit is mondhatnék,nincs neki hova vinnie a cuccokat meg ha mi elmegyünk akkor utánunk se lesz kiadva a lakás.


2020. jan. 15. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:
87%

Először én beszélnék a tulajjal.

Lehet azt mondja, hogy eljön, kiválogatja ami kell neki, a többit meg tegyétek ki lomtalanításba.

A műbőr garnitúrát meg mindenképpen mondd el neki, hogy annyira gyenge, hogy nem meritek használni, mert nincs kedvetek a kaucióból újrahúzatni és így egy egész szobát elfoglal.

Ha szerettek ott lakni, egy beszélgetést megér!

2020. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Már bocs, de ez egy hülye kérdés. Nem hinném hogy random anonim embereknek kéne ebben dönteni/tanácsot adni.

Főleg hogy semmi háttérinfó nincsen. Nyilván ha olcsón vagytok ott akkor ki lehet bírni jelen állapotban is. De ha ugyan ennyi pénzért lenne jobb, akkor nincs miről beszélni.

2020. jan. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Ha értelmes ember, akkor megérti, hogy az összes műbőr garnitúra kuka 2 év után, tapasztalat sokadjára.


Gondolom olcsón lakhattok ott, ő külföldön tartózkodhat, fizetitek a rezsit + minimális lakbért.


Te tudod.

2020. jan. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
A kérdés: Mibe van az albérlet, helyileg hol van? Tudod, klaszikus "ha neked nem kell, menjél, majd megyek oda én." eset :3
2020. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Normál albérletárat fizetünk,ugyanennyi kb máshol is az albérlet viszont a tulaj nem jár a nyakunkra,megbizik bennünk,számlákat online fizessük magunk diktáljuk.Első albérlet,szivem szerint olyan lakásban élnék ahol a saját dolgaim vannak,ide is sok mindent vettünk és az övét elpakoltam.

Napra pontosan fizetünk,tisztán tartjuk a lakást és mindenre ugy vigyázunk mintha a sajátunk lenne,de ezt azt állandó parázást valahogy nem tudom elengedni,minden régi bármi bármikor bedögölhet.

2020. jan. 15. 13:41
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

#5

Szerintem keressetek bútorozatlan kiadó lakást, még talán azok olcsóbbak is és akkor nem kell ezen görcsölnöd!

Én ezt tenném,mert én is a saját cuccaim között érzem jól magam, viszont a költözés mindig attrakció.

2020. jan. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ha jól kijöttök, az sokat megér, de nem feltétlenül mindent.

Én hoznék egy döntést magamban, hogy ha X időn belül meg tudja oldani ezt és ezt, akkor maradok, de ha nem, akkor megyek.

És ezt megmondanám neki.

2020. jan. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy bútorozva, vagy bútorozatlanul adta ki nektek az ingatlant. Ha bútorozva, akkor nem jogos a kérésetek, hogy vigye el a bútorokat (pl. kanapé), ha bútorozatlanul, akkor az. Természetesen a szekrényben lévő cuccokat mindenképpen vinnie kéne.

Egy beszélgetést mindenképpen megér akárhogy is legyen. Utána még mindig dönthettek úgy, hogy mentek.

Megjegyzem egy albérletben ha valami tönkremegy (pl. gépek), azt a tulajdonosnak illik megjavíttatnia.

2020. jan. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyetek ki nagyobb lakást. Ha kocsira van pénzetek, akkor nagyobb lakhelyre miért nem? Csupa nyavalygás az egész, se vége se hossza...
2020. jan. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!