Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletből albérletbe úgy...

Albérletből albérletbe úgy szokás költözni, hogy az adott hónapot mindkét helyen kifizetem, vagy lehetséges jobb megoldás is?

Figyelt kérdés
2020. jan. 17. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a felmondási idő? Felmondasz február 1-jén, a februárt értelemszerűen kifizeted. Ha 30 napos a felmondási idő, akkor az új albérletet március 1-től veszed kis, értelemszerűen azt a hónapot már oda fizeted.
2020. jan. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Határozott idejű, február végéig.
2020. jan. 17. 17:00
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Febr.28-án laksz utoljára a régi helyen (ezt kifizetted) és az új lakást márc 01-től fizeted.
2020. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 qkker1 ***** válasza:
70%

"Febr.28-án laksz utoljára a régi helyen (ezt kifizetted) és az új lakást márc 01-től fizeted."


29-én meg csövezik? /idén 29 napos a Február/

2020. jan. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Jó, és akkor éjfélkor költözök? :D
2020. jan. 17. 19:03
 6/10 anonim ***** válasza:
69%

Azzal a varázslóval szeretnék személyesen megismerkedni, aki kitölti febr. végéig a felmondási időt, márc. elsejétől veszi ki az újat, és nincs közte átfedési idő.


(nem számítva a 29-ét és a költözést)


Kitalálod, mikorra kell a lakás, mikor tudsz költözni.

Mindenképp van átfedés, és 1-31-ig van több szám is,nem csak hó elején meg végén lehet szerződni meg költözni.

ja, ugyebár az is tényező, hogy meglegyen a megfelelő lakás, a megfelelő időpontban, és az költözhető legyen..

2020. jan. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Én 2-t fizettem. Sajnos az új lakás tulaja mondta, h egyből kiadja. Ha nem veszem ki, akkor más veszi ki. Muszaj volt kettőt bevállalnom, legalabb kényelmesen volt időm költözni. Pont fűtésszezonban nem a legjobb megoldás, de tetszett a lakás így bevállaltam.
2020. jan. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Azért némi rugalmasság van a tulajdonosokban általában. Mi pl. december elején mondtuk fel az albit és január 6-án költöztünk el anno úgy, hogy az új bérlő csak 15-én költözött be. Arra a pár napra már nem kért a tulajdonos bérleti díjat tőlünk. Gondolom kifizette dupla kaucióval azt a hónapot már az új bérlő.

Ha nem lehet egyezkedni és frekventált helyen van az új bérlemény, akkor pedig max maradt a dupla bérleti díj, igen.

2020. jan. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát én ilyenről még nem hallottam. Vagy fordulónap költözöm költöztetővel, így az előző albérletbe már nem fizetem a következő hónapot - bár az utóbbi tulajom teljesen korrekt volt, mondta, hogy nyugodtan szánjak rá pár napot -, vagy ide is, oda is tört hónapot fizetek. Már csak jogilag sem kötelezhet senki, hogy olyan időpontot fizess ki, amikor nem is tartózkodtál az ingatlanban. Erre van a törthónap. Az meg pláne nem a bérlő problémája, hogy kiköltözés után a tulaj mikor talál új albérlőt, jézus.
2020. jan. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi “A” helyen fizettünk elsejétől , es 31.ig maradhattunk, az uj helyen meg 28.atol vagyunk, igy volt 3 napunk költözni, pakolni, takarítani
2020. jan. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!