Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Legalább mennyi jövedelemmel...

Legalább mennyi jövedelemmel kell rendelkeznem önkormányzati lakás megszerzéséhez?

Figyelt kérdés
Szerintetek?

2020. jan. 17. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Általában nem a jövedelmet nézik, hanem a körülményeket.

Pl. egy 2-3 gyerekes család élből előbb fog önkormányzati lakáshoz/házhoz jutni, mint egy egyedülálló akárki.

Elég mázlistának kell lenni (vagy némi hátszéllel rendelkezni) hogy hozzájuss egy ilyen bérleményhez.

2020. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nekem is van 1 gyerekem és párom páromnak van munkája viszont nem bejelentet igy a jövedelmünk 37000 ft az gond lehet ezt meg túl kevésbek találják
2020. jan. 17. 20:43
 3/10 A kérdező kommentje:
Meg ha jol tudom megvan határozva hogy egy személynek hány nm és hány szoba kell amire pályázni akarok az másfél szoba gondolom arra egy 5-6 fős család nem pályázhat
2020. jan. 17. 20:46
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Ha jól tévedek, ma már egyszer kiírtad ezt.
2020. jan. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen de nem kaptam a kérdésemre választ. Lehet rosszul fogalmaztam meg igy inkább feltettem érthetőbben.
2020. jan. 17. 21:24
 6/10 anonim ***** válasza:
8%
Üdv a való életben. Akik rászorulnának azok le vannak tojva. Akik meg gazdagok voltak eddig is, gazdagodnak tovább, és nem a lakás a problémájuk hanem hogy az ötödik autó milyen legyen meg hogy hogyan fér el a villa kertjében. Ezek itt a problémák.
2020. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagytok rászorulva. Senki sem tart pisztolyt a fejetekhez, hogy bejelentés nélkül dolgozzon a párod. Nekem apám öngyilkos lett kiskoromban, túlélte, de anyámnak ott kellett hagynia a munkáját, mert ápolni kellett. Mi meg ott voltunk hárman gyerekek. Na, mi rászorultunk.
2020. jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnálom és igaz akinek tenyleg szuksége lenne rá az nem kap. Sajnos a kérdésemre most sem kaptam választ pedig másodjára írom ki
2020. jan. 18. 10:05
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#8

Kiírhatod 25x is, akkor sem fogsz itt választ kapni rá, mert nem vagyunk jósok.

Leírtuk neked a másik kérdésnél is, hogy az önkormányzatnál sem hülyék dolgoznak, senki nem fogja elhinni, hogy egy 3 tagú család 37ezerből él, illetve meg tud élni ennyiből.

Nyilvánvaló lesz nekik, hogy a férjed feketén dolgozik és akkor a jövedelmetek akár lehet nettó 800ezer is.

Ha meg TÉNYLEG 37ezerből éltek és a férjed eközben nem jár dolgozni, hanem otthon heverészik, akkor gyámhatóságilag elveszik a gyereket, mert nem vagytok alkalmasak az eltartására.

Ezenkívül nézik a jelenlegi lakhatásotokat is, a másik kérdésednél leírt 100 m2-es ház amiben laktok, nem fogja a pályázatotokat erősíteni.

Ez a tárgyilagos valóság, nem a személyed elleni támadásnak szánom!

De hogy a mostani kérdésedre is válaszoljak, meg kell nézni mennyi az egy főre eső létminimum és azalatt kell egy pár forinttal kevesebbet beírni, de arra számíts, hogy ezt dokumentálni kell! ... és innentől kezdve még mindig nem tudom, hogy a nagy házat, ami a jelenlegi lakhatásotok, mivel fogod elmagyarázni?

Ettől függetlenül, ha többgyerekesek vannak előttetek, azok pontszámilag esélyesebbek rá és ez a döntő.

Megpróbálhatod, de nagy reményeket ne fűzz hozzá!

2020. jan. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Garott ***** válasza:
51%

Önkormányzattól függ. Kb minden önkormányzat pályázatokat ír ki, amiknek különböző pályázati feltételei vannak. Ezekben kell minnél több pontot szerezni. Az, hogy ez mire jár megint önkormányzattól függ. De általánosságban minnél kevesebb az egy főre jutó jövedelmed annál nagyobb eséllyel. Szintén előny a sok gyerek, valamint, hogy az adott városba, kerületben, faluban minél régebb óta laksz vagy dolgozol.


A lényeg, hogy pont a fordítottja mint amire gondolsz. Ha semmi pénzed nincs kifizetni a havi számlákat és bérleti díjat akkor jó esélye van egy pályázat megnyerésének.


Emellett vannak olyanok, ahol különböző tételek teljesítésével kaphatsz pluszpontot, vagy nyerhetsz pályázatot (pl a bérleti díj előre kifizetése minnél több hónapra, vagy egy lelakott lakás felújításának a vállalása).


De nézz utána annál az önkormányzatnál, aminél pályázni szeretnél (a fentek alapján ott érdemes ahol vagy laksz, vagy dolgozol).

2020. jan. 20. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!