Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kiköltözési időre kell albérle...

Kiköltözési időre kell albérleti díjat fizetni?

Figyelt kérdés

Január 31-ig szól a határozott idejű szerződésem, havonta fix összeget fizetek az albérletért, plusz a rezsi.

Viszont kiköltözésre kaptam +7 napot, tehát a kulcsokat február 7-ig kell legkésőbb visszaadnom. A szerződés úgy fogalmaz, hogy legkésőbb február 7-ig kell visszaadnom a lakást. (Január 31-ig szól a határozott idejű albérleti szerződés)

A kérdésem az, hogy azokra a napokra, amíg februárban benne lakok, kell albérleti díjat fizetnem?

Tehát ha február 7-én jelentkezek ki, akkor 7/28-ad részét a havi albérleti pénznek még ki kell fizetnem? Vagy ez a 7 nap "ajándék"?

Erre vonatkozólag nincs semmi a szerződésben.

Ha megkérdezném a tulajt valószinűleg azt mondaná, hogy ki kell fizetni, de mit mond a törvény? Tudom, bele kellett volna venni a szerződésbe, de így, hogy nincs benne mi az irányadó?


2020. jan. 19. 20:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Az én szerződésem szerint a kiköltözés napján le van olvasva az óraállás (már ahol külön mérőóra van egyes közművekre), és ha úgy alakul az időpont hogy tört hónap jön ki, akkor ki van számolva mennyi plusz az amit még rá kell fizetni a havi bérleti díjra.

Szerintem nincs értelme cigánykodni ezzel a 7 nappal, mivel alapból ilyen sehol sincs hogy "ajándék".

Ezt csak azért mondom (bár tudom hogy nincs jelentősége) hogy pont az ilyen "dörzsölt" bérlők miatt romlik egyre jobban a bérbeadó-bérlő viszony Magyarországon.

Ha velem ilyet megcsinált volna valaki, akkor utána már én is plusz egy szinttel negatívabban állnék hozzá a jövőbeli bérlőkhöz.

Sajnos nálunk még mindig nagyon a béka feneke alatt van ez az albérlet kultúra.

És ezt most ne vedd magadra, nem rád értem. Csak már volt dolgom bőven ilyen rafináltkodni próbáló bérlőkkel, és már kezdtem unni hogy mindig hülyének akartak nézni.

2020. jan. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%
Hogyne kéne?
2020. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Na jó, bevallom, nem akartam hülyének tűnni, ezért írtam azt, hogy én vagyok az albérlő.

Valójában én vagyok a tulaj és egy ismerősöm albérleti szerződését másoltam le, és abban volt ez a kitétel.

Gondolom ez arra vonatkozott, hogy kiköltözéskor találjunk egy közös időpontot, amikor kötetlenül át tudja adni a kulcsokat az albérlő, ne legyen nyomás alatt. Csakhogy közben beszéltem albérletező ismerősökkel, és azt mondták, hogy ilyen kitétel, kb. sehol sincsen, utolsó nap van kulcsátadás is. Vagy nagyon max a következő nap. De semmiképpen 7 nap mulva.

És azt is mondták, hogy ki fogják használni mind a 7 napot, jó eséllyel majd 6-án állnak neki a kiköltözésnek, és átcsúsznak majd 8-ára is.

Szóval most eszem a kefét, hogy hogy beopattam magamat, és 1 heti albérlet pénzt dobtam ki az ablakon.

Mert nem érzem azt, ha előállnék az albérlőknek azzal, hogy ezért fizetni kéne, azt megértenék.

2020. jan. 19. 20:46
 4/12 anonim ***** válasza:
49%

Ami nincs a szerződésbe beleírva, az nincs is.

Tehát ha nem írtad bele hogy arra a 7 napra jár bérleti díj, akkor az csak megbeszélés kérdése.

De tanulsz belőle és legközelebb nem veszel bele ilyen baromságot.

A január 31, az január 31.

2020. jan. 19. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"Tehát ha nem írtad bele hogy arra a 7 napra jár bérleti díj, akkor az csak megbeszélés kérdése."

Sajnos pont ez a szívás a dologban. Én úgy terveztem, hogy a 7 nap alatt valamikor átmegyek a lakásba, és lekottázzuk a dolgot, mondjuk elsején vagy másodikán, úgyis hétvégére esik. Ha elutaznak/dolgoznak a hétvégén, akkor majd hétfőn, nem probléma.

De most már úgy érzem, hogy ebből az lesz, hogy 7-én este hívnak, hogy akkor 8-án reggel tudná átadni, nem tudta kitakarítani sem, és persze, mivel a szerződésben nincs benne, hogy ezért fizetni kéne, ezért nem is fog fizetni. Illetve amikor felhozom, hogy fizetni kéne, akkor fel fog háborodni.

2020. jan. 19. 21:08
 6/12 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem egyértelmű, hogy addig kell fizetni amíg ott vannak. Tehát azt a 7 napot is arányosan.
2020. jan. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
A legjobb megoldás az lenne, ha hétfőn felhívod az albérlőket, és kedvesen szólsz, hogy ne felejtsék el, hogy január 31-e az utolsó nap. Ha + 7 napra szükségük van, és maradnak akkor azért részarányosan fizetni kell X. összeget. Így mivel előre tudják, nem fognak maradni.
2020. jan. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Minél többet filozok rajta, annál inkább úgy vagyok vele, hogy inkább benyelem a dolgot. Szólni nem akarok, mert ha ők természetesnek gondolják, hogy fizetni kell érte, akkor bénán jön ki, hogy én azt feltételezem róluk, hogy nem akarnak fizetni.

Ha meg nem akarnak fizetni, akkor úgysem fognak, és csak rossz lesz a hangulat.

A kaucióból levonás azért nem jó ötlet, mert tudják melyik az én kocsim, és könnyen lehet benne több kárt okozni, mint amennyi az egyhetes díj lenne.

Szóval az lesz, hogy átadáskor, ha kihasználják mind a 7 napot, akkor mondom nekik, hogy ezért fizetni kéne, de ha hőbörögnek, hogy dehát ez nincs benne a szerződésben, akkor inkább elengedem a dolgot.

És persze legközelebb nem irok bele ilyen hüyleséget a szerődésbe :-)

2020. jan. 19. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem vagy elkésve, egyébként.

Simán hívhatod még őket, hó végéig van még 10 nap. Felhívod és megmondod nekik, hogy jó lenne ha elsejére már üres lenne a lakás, mert úgy alakult hogy jönnének új bérlők megnézni.

2020. jan. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
Olvasd el újra a hetes és kilences választ, és cselekedj úgy! Ne légy balek, még korrigálhatod az elcseszett szerződésed! Azért 7 nap bérleti díj nem két forint, ne légy saját magad ellensége!
2020. jan. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!