Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Miért van ekkora diszkrimináci...

Miért van ekkora diszkrimináció az albérlethirdetéseknél?

Figyelt kérdés
Minden lány hirdető, aki lakótársat szeretne, kizárólag lány bérlőt keres maga mellé. Mivel ahogy észrevettem, sokkal több lány hirdető van mint fiú, így mi elég ngy hátránnyal indulunk, hogy ha nincs pénzünk egy egész lakást kivenni. Mire föl ez a megkülönböztetés? Értem én, hogy nem akar kifogni valami rámászós alakot, de attól még, hogy valaki hímnemű, nem jelenit, hogy egy szexuális ragadozó, meg, hogy egy igénytelen koszfészek. Egy lány is lehet rendetlen, róla is kiderülhet, hogy a saját neméhez vonzódik meg miegymás.
2020. jan. 22. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%
Mi van bombanős, kiraktak az utcára?
2020. jan. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%

A nőkből kiindulva én sem vennék magam mellé nőt bérlőnek. Egyrészt a mai emacipált nőknek mondog igazuk van. Ha épp nincs, akkor egyből hímsoviniszta vagy, meg szexista meg tudomisén. Ez olyan mint a kissebbségnél a rasszista kártya. Van a cégnél is egy ilyen kolléganőnk, minden zavarja, mindenért papmpog, ha beszélnek a közös irodában, azért, ha valakinek hangos a fülhallgatója azért.

Az persze nem zavarja amikor egész délelőtt kérődzik és a folyosón hallatszik ahogy rágja az extrudált fűrészporát. Szóval barátnőn kívül nem költöznék össze ilyennel.

2020. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
Még azzal is rosszabb a helyzet, hogy sok lakást eleve csak lányoknak adnak ki, fiúkkal sok bérbeadó szóba sem áll.
2020. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%

"Minden lány hirdető, aki lakótársat szeretne, kizárólag lány bérlőt keres maga mellé."


Most azt képzeld el, hogy pl. járni is csak kifejezetten egy bizonyos neművel szeretnek. Na, AZ, mekkora diszkrimináció! :D:D

2020. jan. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem azért, de lakáshirdetést feladó nőként honnan tudjam, hogy pont te - mint idegen - leszel az, aki nem mászik rám, és igényesen tartja a lakást?
2020. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
5 és honnan tudod hogy nem egy pszichopata nőt veszel magad mellé? Vagy az is csak férfiban van?
2020. jan. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%
6: 95 - 5 %-os az arány...
2020. jan. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Én ugyan már kinőttem a lakótársat keresek korszakomból, szóval néhány év távlatából írom, de...


Laktam lányként albérletben, a tulaj rámbízta a lakótársak keresését, mondván én lakom majd velük, nekem legyen szimpi. Szóval kvázi főbérlő voltam, asszem ez a hivatalos szó erre.

Zárójel bezár.

Én nem kötöttem ki, hogy fiú lány, fiatal vagy idősebb jöjjön, úgy gondoltam naivan, hogyha a napirendünk passzol (=nem idegesítjük egymást és nincs vívás a közös helyiségeken), akkor full mindegy, ki lakik a szomszéd szobában.

Na, arányaiban sokkal több fiú/férfi írt hirdetésre (szinte kizárólag), mégcsak nem is fészen, hanem albérletes oldalon (szóval nem profilkép vagy bármi volt az oka, mielőtt valaki ezzel vádolna :D). Nagyjából hasonló séma mentén zajlott mind(!!): kéne egy lyuk, ahova hazajárhatnak. Ha érted, mire gondolok...

Az elején próbáltam cuki és udvarias lenni, cserébe hónapokig zaklatott egyik másik, hogy de gondoljam meg magam, "jóban" lehetnénk. Vagy neki az is elég, ha csak néha feljárhat. Csak nyilván ennél közönségesebben...


Újabb zárójel: egy idősebb nőci lett akkoriban a lakótársam végül, aki tönkrevágott egy csomó mindent és fizetés nélkül távozott, majd előadta a tulajnak, hogy minden az én hibám.

Utána én inkább nyomorogtam egyedül fizetve mindent, de megfogadtam, hogy csak olyan jöhet mellém, akit ismerek személyesen, nem teszem ki magam sem a hirdetésekre érkező mocskolódásoknak, sem random lakótársak jóindulatának.


Szóval összességében tök meg tudom érteni a hirdető lányokat, hogy szűk keresztmetszetet szabnak mind nemben, korban, élethelyzetben. Én a saját bőrömön tapasztaltam, de kis empátiával te is megérted, miért fontos ez. Nem diszkrimináció, hanem óvatosság.

2020. jan. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
19%
Érdekes ebben az esetben milyen megértőek az emberek, de ha azzal hirdetné a tulaj, hogy zsidónak, cigánynak, homárnak nem adja ki a lakását akkor kapna érte rendesen. Pedig elég hasonló diszkriminációról beszélünk. Teljesen mindegy, hogy pozitívan diszkriminálsz valakit, vagy negatívan, ugyanott vagyunk.
2020. jan. 22. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

A saját lakásában mindenki úgy diszkriminál, ahogy akar.

Ez nem egy munkahely.

2020. jan. 23. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!