Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Volt már veletek olyan, hogy...

Volt már veletek olyan, hogy egy olcsóbb albérletbe költöztetek de nem érte meg?

Figyelt kérdés
Jelenleg költözés előtt vagyunk. 20ezerrel olcsóbb albiba költözünk a mostaninál, viszont a kaució+költöztetés díja+egyéb költségek olyan magasra rúgnak, hogy ez a költözés így abszolút nem éri meg. Kb. 1-1,5 évet kell lenni az új albérletben, hogy vissza hozza az árát.

2020. febr. 6. 07:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%
Az albi eleve nem éri meg, és soha nem hozza vissza az árát...
2020. febr. 6. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, ezt mérlegelni kellett volna, hogy 20ezerrel olcsóbb, de a járulékos költségek és a költözéssel járó macera miatt megéri e...
2020. febr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Albérlet egyáltalán nem éri meg, felesleges pénzkidobás.


Jó persze van amikor nincs más lehetőség, de olyan hogy albérlet nem éri meg. Oké hogy olcsóbb de a különbözet elmegy a költöztetésre és egyéb másra, akkor lényegében ugyanott lesztek anyagilag mint eddig. Ha nem létfontosságú a költözés akkor szerintem hagyjátok a fenébe. Vagy marad az hogy magatok oldjátok meg a költözést. Ha van ismerősötök akinek van autója akkor vigyétek ti a cuccokat mondjuk apránként több kanyarba meglehet oldani. Vagy ha van jogsitok akkor bérelhettek kisteherautót amit lehet B kategóriával vezetni azzal 2 körrel megoldható egy 2 szobás lakás bútorainak elszállítása. Mi anno így oldottuk meg, igaz én kölcsön kaptam a teherautót üzemanyagért cserébe, de a bérleti díj sem annyira vészes. Persze ha van pár barátotok akik elbírnak pár bútorral akkor velük oldjátok meg ezt a műveletet olcsóbban kijöttök ha annyira akartok költözni. Ha ezt megtudjátok oldani így haverokkal akkor rohadt sokat lehet spórolni a költöztetésen én véleményem szerint.

2020. febr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak a 20 ezer miatt valóban nem éri meg költözni. Ha jobb helyen van, ha jobb állapotban van, ha közelebb van pl. munkához, ha a mostaniból menni kell, akkor érhető a költözés. De ha semmi se jobb ott, akkor nem biztos, hogy kéne.
2020. febr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kaució igazából nem költség, mert visszakapod. A költöztetés nem tudom mekkora kiadás, de szerintem 1-2 hónap alatt visszajön (mondjuk nem tudom mit és mennyit kell cipelni, én tömegközlekedéssel is megoldottam eddig pár fordulóval az ilyen költözéseket, minimális baráti segítséggel). Az egyéb költség nem tudom mi lehet.


"Kb. 1-1,5 évet kell lenni az új albérletben, hogy vissza hozza az árát."


És nem tervezel ott lenni annyit? Gondolom de. Hát akkor meg?

2020. febr. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Feltételezem, hogy bútorostúl akarsz költözni, ezért kell fuvarozó céget szervezni/ autót bérelni stb
2020. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen bútorokkal költöznénk. Az olcsóbb albi igazából csendesebb és jobb környéken van, bár a városközponttól meg elég messze van. Minden fontosabb dolog, mint munkahely vagy boltok ugyanolyan távolságra lesz kb mint most. Itt a szomszéd miatt kell költöznünk, egyszerűen botrány amit leművelt, rendőrségi ügy is volt belőle és a tulajdonost nem érdekelte, úgyhogy most bukjuk a kauciót is a jelenlegi albérletben.
2020. febr. 6. 16:16
 8/11 anonim ***** válasza:
miért bukjátok a kauciót?
2020. febr. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Határozott idejű szerződésünk volt, és mivel felmondtuk hamarabb, így nem jár vissza a kaució.
2020. febr. 6. 20:35
 10/11 anonim ***** válasza:

"Kb. 1-1,5 évet kell lenni az új albérletben, hogy vissza hozza az árát."

Az hogy lehet?

Hány nm, mennyi bútorotok van?

Egy 60-70 nm-es fullberendezett lakás költözése is megvan 100 alatt...

Ha pl. a rezsi 12-vel több, akkor nem éri meg, mert 8000 a nyereség, és a sok munka, nagy cécó, költségek, érthető... De ha a rezsi ugyanannyi kb., akkor miért nem éri meg?

2020. febr. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!