Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy zajlik egy albérlet...

Hogy zajlik egy albérlet kivétele? Mi történik és hogy és mik kellenek hozzá a pénzen kívül?

Figyelt kérdés
Mien papirok kellenek ? Be kell jelentkezni valhol ? hivatalos ügyek , pairok ? Hogy csinálom meg azt hogy fizetem a vízet , villanyt , stb ? Hogy lesz a nevemen vagy azt is az bérletidíjjal kell fizetni? Hol látom a fogyastásom hogy ne verjenek át ? Honnét szerzek csekket ? Ne haragudjatok de halvány lila gőzöm sincs semmiröl , sík hülye vagyok ezekhez. Hogy fizetek albérletett , mármint jönnek be szedni vagy hogy ?

2020. febr. 6. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerződés, személyi iratok.
2020. febr. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Személyi kell hozzá meg szerződés - szerződés nélkül egy fillért se fizess! Nem kell semmit bejelenteni, magánszemélyek közötti polgári ügylet.

Minden más ahogy megállapodsz a főbérlővel. A bérleti díjat van aki személyesen megy átvenni (egyúttal meg is nézi a pecut rendben tartod-e), más meg átutalással kéri.

A fogyasztásod látod a mérőórákon, ki tudod te is számolni. Általában két megoldást szokott lenni. Az egyik, hogy kérnek egy elszámolószámlát a beköltözés előtti óraállással és onnantól kezdve te fizeted (az albérlő odaadja a csekket, vagy te kiveszed a postaládából és megmutatod neki v. átutalással megy), vagy átállnak az ún. diktálós módszerre (minden hónapban tájékoztatni kell a szolgáltatót a tényleges fogyasztott mennyiségről és az alapján számláz).

2020. febr. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos magyarok nagyon szeretnek a másikon nyerni és átverni másokat. Ez tapasztalat.


Egy trükk, amivel at szoktak verni:

Körbe mész és lefotózod a kecót, felirjátok a hiba listát. Nem egy tulajdonos akarta kifizetettni velem azokat a károkat, amik már az ingatlanban a beköltözés előtt megvoltak.


Érdemes a szomszédnak béköszönni, hogy te leszel az új bérlő és meséljen milyen ez a környék.


Előző éves rezsit is meg szoktam kérdezni - sokan hazudnak erről. Volt olyan hely, földszinti és konvektoros, hogy 19 fokra fűtött lakásban havi 48 ezer volt a fűtés számla.


Kaució szokott lenni. Ezt érdemes le lakni a végén és nem visszakérni, mert általában nem adják vissza. 11 albérletben voltam már 2 adta vissza a kauciót úgy, hogy nemcsak vigyáztam a házra, de még felújítási munkákban is segítettem, mint csempézés, villany korszerűsítés, csaptelep javítás, kazán szerelés, mosógép szíj csere. És a hibák már az előtt ott voltak, mielőtt bekötöztem.

Szóval sokan átvertek. Volt aki konkrétan a havi fizumnak megfelelő összeget tartott vissza és 4 lakóból csak tőlem kérte el a kauciót, mert 1 héttel tovább maradtam, mint a többiek. A többieknek vissza fizette, tőlem még az ő részüket is elérte. Veszprém, Ördög árok utca, az a vén szipirtyó! Rohadna meg!

2020. febr. 7. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat . Meg lepett . És bocsánat a helyesírási hibáimér .
2020. febr. 7. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!