Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hitel segítségével vásárolt...

Hitel segítségével vásárolt lakásban kiadó szoba?

Figyelt kérdés

Távoli terv még csak, de a következő dolog merült fel bennem:


Ha lakáshitellel veszek egy 2 szobás lakást, és én ott élek bejelentve, az a lakcímem, és ott is tartózkodom, akkor kiadhatom a másik szobát? Vagy esetleg van korlátozás arra, hogy amíg hitel van a lakáson, addig nem adható ki? Tudom, hogy arra van kikötés a hitelben, hogy nekem kell lakni az említett lakásban, de hirtelen nem találtam semmit arról az interneten, hogy emellett szoba kiadható-e. Laikus szemmel nézve azt mondanám, hogy nekem csak nagyobb lesz a bevételem ezzel, úgyhogy a hitelező szempontjából ez még kedvező is. Esetleg van valakinek ebben tapasztalata, vagy hallott már ilyenről? Köszönöm a válaszokat előre is!



2020. febr. 8. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiadhatod persze. Akár az egész lakást is, nem kell ott laknod.
2020. febr. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A CSOK-nál van csak bentlakási kötelezettség.
2020. febr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem csak szerződés nélkül adhatod ki. Pl. mint ha egy haverodnak azt mondanád, hogy itt lakhatsz x ideig, ha fizetsz ennyit meg annyit. Senki sem kérné számon rajtad, hogy miért fogadsz el/kérsz érte pénzt, mert ez a normális. És ilyenkor normális dolog az is, hogy nincs szerződés.

Szóval ha ellenőrizne valaki, a bank pl. akkor azt kéne mondanod, hogy egy barátod lakik ott átmenetileg.

2020. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%

Kiadhatod.

Hetente ketten megkérdezik.

Meg az emberek 80%-a így vesz hitelre lakást.

2020. febr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy arra van kikötés a hitelben, hogy nekem kell lakni az említett lakásban"


Még csak ilyen sincs.

2020. febr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha,, sima,, lakasahitelre veszed semmi ilyen kikötes nincs. Egyből kiadhatod az egeszet is, hivatalosan. Nagyon sokan ezt csinaljak, es a berlő a bérleti dijjal fizeti a hitelét.


Amikor csokra meg olyan állami kedvezmenyekre veszel fel hitelt, akkor vannak ilyen megkötések amiket te is irtál.

2020. febr. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A bankkal szemben elvileg jelezned kell, hogy üzleti célra bérbeadod a szobát- mert ez elvileg annak minősül. Gyakorlatilag nem kell tudniuk róla. Aki kiveszi, annak ne említsd, hogy hitel van rajta, a Navnál meg adózd le a bevétel-ktg x 15%-ot, írass szerződést és hajrá.
2020. febr. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Régen kellett a nekem a bank hozzájárulása cib. Meg közjegyzöi papír. Biztos nemfizetés miatt a többed lakoltatás . De igy csak szobát adtam ki közös helységekkel . Most nem olvastam az új hitelemben ilyet otp .
2020. febr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!