Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Érdemes Pestre költözni?...

Érdemes Pestre költözni? Melyik kerületet válasszam?

Figyelt kérdés
Még csak 17 éves vagyok,de elhatároztam,hogy 18 évesen Budapesten szeretnék lakni. Csak még ahoz sok pénzt kell összegyűjtenem. Mennyire érdemes pestre költözni? Olyan albérletes lakást szeretnék venni ami 110 vagy 120 ezer forint/hónaponként. És egy másik kérdésem lenne,hogy melyik kerülteben érdemes lakni? Ahol csendes,este nyugodtan lehet sétálni. Nagyon kíváncsi vagyok a válaszaitokra! Előre is köszönöm a válaszotokat!

2020. febr. 15. 23:15
 1/7 anonim válasza:
20%

Szerintem érdemes ott lakni minden sokkal közelebb van és sokkal több tanulási és munkalehetőség van^^

Én kb egy órára lakom de néha szívesen laknek közelebb

Amúgy a II. kerület sztem szép vagy vannak szép részei és nem is olyan zajos:-)

2020. febr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Álmodik a nyomor. Egy pici lakás külterületen talán kijön ebből, de a rezsit ez már nem foglalja magában. Eléggé a világ végén, a IV., XVII., XVIII., XIX. kerület kertvárosi részei csendesek, sétálhatók. Viszont az első havi lakbérrel együtt le kell tenni plusz 2 havi kauciót és akár rezsielőleget is. Szóval minimum 400 ezerrel indul a kiadásod.
2020. febr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Lol, első válaszoló, II. kerüelti lakás 110-120k-ért? :D
2020. febr. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3: szuterént lehet.
2020. febr. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
60%
Izgalmasabb kérdés, hogyan lehet, hogy 18 évesen önálló legyél. Nem jársz iskolába?
2020. febr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pestre akkor érdemes menned, ha van jó szakmád, és előzőleg munkalehetőséget ajánlottak fel. Ez garantálja csak a biztos megélhetést.

Másik lehetőség hogy tanulni mégy oda egyetemre.

Egyébirányt 18 évesen tengeni-lengeni szakma nélkül semmi értelme Pestre menned. Az albérletárak meg inkább 150 körül lesznek mire 18 éves leszel. Pontosabban ez a kezdőárt tükrözi. 110-120-ért legfeljebb csak egy kis szobát kapsz a II. kerületben amit mondtak. Vagy valami lepusztult lakrészt, amit a rendszerváltás óta nem korszerűsítettek.

A javaslatom tehát hogy gondold át mégegyszer. Legyen szakmád vagy diplomád. Nettó 250-es fizetés alatt ne gondolkodj garzonban. Persze ha van szülői támogatás vagy valami, akkor el lehet lenni, de az is legfeljebb rövidtávú megoldás.

2020. febr. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagy igazság amit a 6os ír.

Inkább külföldre érné meg menned.


Pestre költözni reálisan 400k.

Találsz egy munkahelyet magadnak, tegyük fel fizet neked 200k nettót. Abból 120+ rezsi egyből menne lakbérre, maradna 40ezred pesten élni.

Szerintem ez nem valami jó üzlet. Akkor inkább maradj még otthon (leírhatnád hol laksz), vagy egy kisebb vidéki városban vegyél ki albérletet, ha ennyire önállósodni akarsz.


Vagy: próbálj meg addig pestiekkel barátkozni, vagy körülötted lévőkkel, és 2-3an vegyetek ki egy lakást.

2020. febr. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!