Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mennyire normális, hogy a...

Mennyire normális, hogy a bérbeadó 3 hónap alatt háromszor jött be a lakásba, anélkül, hogy előtte szólt volna?

Figyelt kérdés
Decemberben költöztem egy garzon albérletbe, és azóta a tulaj háromszor jött be a lakásba figyelmeztetés nélkül. Első alkalommal vízórát cseréltek mikor nem voltam otthon, és tulaj-szerelő páros figyelmeztetés, és bejelentkezés nélkül csak úgy bejöttek kicserélni. Másodjára pedig azért jött, hogy bezárja az ablakot egy vihar előtt, akkor sem hívott, vagy szólt előtte, csak látta, hogy nincs otthon az autóm és egyszerűen bejött. Utolsó alkalommal árvíz volt a felettem lévő lakásban, és bejött megnézni, hogy átázott-e a plafon. Mindezek után még ő tesz kritikus megjegyzéseket, hogy rendetlenség van a lakásban, és megkért hogy ne csináljak bordélyt a lakásból, mert látta, hogy három különböző lány is megfordúlt nálam. Lakbért pontosan kifizetem, soha nem késtem egy napot sem, a számlákat is előre túlfizetem, 2havi kauciót fizettem.

2020. márc. 5. 18:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Cseréltess zárat és nem fog bemenni!
2020. márc. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Nem normális, mert ez magánlaksértésnek számít. Nem mehet be, még úgy sem, hogy ő a tulajdonos!
2020. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%
Ja, az első nap zárat kellett volna cserélj! A tulaj csak egy dolog, de nem tudhatod, kinek van még hozzá kulcsa!
2020. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
14%

Ő a főbérlő, a tulajdonos, aki havonta ránézhet a lakására meg helyzet esetén köteles intézkedni.


Sajnos az albérlet ezzel jár, de megkérheted, hogy szóljon neked is előre.

2020. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%

# 4


Ez egy általános félreértés. Semmivel nincs több joga bemenni, mint egy random embernek az utcán. Valoban köteles a bérlő néha beengedni, előre egyeztetett időpontban, a bérlő jelenlétében.

2020. márc. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Jogosan ment ezekben a leírt szitukban, hogy megelőzze a bajt ill. az esetleges károkat.
2020. márc. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
9%
A szerződésben ilyenről nincs szó? Kár.
2020. márc. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
96%

"Jogosan ment"

Dehogy ment!

Nem tűnt el cuccod? Aranyóra, smukk, dollár?

2020. márc. 5. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tűnt el semmim, nem is aggódom amiatt, hogy lopni járna, csak zavar, hogy kérdés nélkül bejön, és beleszól a magánéletembe. Nincs háziállatom, nem dohányzom, a szomszédokkal is jó a kapcsolatom. A lakás semmivel sincs rosszabb állapotban, mint mielőtt beköltöztem, sőt én cseréltem csapot a fürdőszobában, és vettem padló szegélylécet. Igaz, hogy gyakran rendetlenség van nálam, bevallom trehány vagyok, de szerintem semmi köze hozzá.
2020. márc. 6. 08:15
 10/17 anonim ***** válasza:
91%
Cserélj zárat. Két albérletben laktunk, mindkét helyen első volt a zár csere. Egyik helyen se szóltunk, mert minek. Semmi köze hozzá. (Ez a tulajt is védi igazából, mert ki tudja ki mindenkinek volt már oda kulcsa.)
2020. márc. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!