Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mit döntenél egy ilyen esetben?

Mit döntenél egy ilyen esetben?

Figyelt kérdés

4 lány pár éve együtt lakik, te vagy az egyik, de most pár hónapon belül 2 elköltözik.

A tulaj erre bejelenti, hogy árat emel, mivel eddig valóban ár alatt ment a lakhatás, mivel az egyik elköltöző lány a rokona.

2 dolog a lehetséges: elköltöztök másik lakásba, hátrahagyva ezt a minden szempontból tökéletest, vagy jön az új lakó, aki egy 40-es pali, aki kifizeti mind a 2 lány részét, mert a munkája miatt kell mind a 2 szoba.


A mostani lakás tényleg tökéletes, és még így is a helyi bérleti díjak alatt maradtok, kb. havi 30-al.



2020. márc. 6. 11:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

"A mostani lakás tényleg tökéletes, és még így is a helyi bérleti díjak alatt maradtok, kb. havi 30-al."


Ezek után mi a kérdés?

Nyilván maradnék én is és a másik lány is, a 40-es pali meg keressen másik lakást!

2020. márc. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

1.-nek.


Hogy?


És a másik 2 szoba díját ki fogja kifizetni, ha nem jöhet a pasi?

2020. márc. 6. 11:32
 3/20 anonim ***** válasza:
80%

1-es vagyok

Azt nem írtad, hogy mekkora lakás?

Mert ha 4 szobás és a 40-es pali 2 részt fizet, miközben ti is ott laktok, akkor a fenét nem érdekelné, ha betartja a házirendet és a takarításból is kiveszi a részét.

legfeljebb nem 4-en nyüzsögtök a lakásban, csak 3-an.

Az a zavaró, hogy férfi?

Normális emberek esetén ez nem okoz gondot, ha viszont nyomul, vagy zavaró, akkor lehet beszélni a tulajjal.

2020. márc. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%

Kerülték a válaszaink egymást.

Ha nem jön a pasi 2 szobára, akkor majd jön 2 másik valaki egy-egy szobára.

Ti is kereshettek nektek megfelelő bérlőtársakat és még ez lenne a legjobb!

2020. márc. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"...de most pár hónapon belül 2 elköltözik."


Akkor igazán van időlakótársakat keresni!

2020. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kisváros, kevés a jelölt. A tulaj meg nagyon szűr, se kutya, se gyerek, se külföldi, csak jövedelemigazolásos, csak minimum 12 hónap előre bérlés, ...

Mi a szomszéd városban tanulunk, de sokaknak inkább ott jobb lakni, mert nem akarnak 30 percet buszozni ide, hiába visz a busz majdnem lakástól sulikapuig, így ők sem jönnek.

2020. márc. 6. 11:51
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt választás. Jön a 40-es pali (egyébként nem értem, mit számít hány éves) és meglátjátok. Ha gond van vele leléptek. Nem kell látatlanban parázni.
2020. márc. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
9%

Nos, a bérleti díj a lakók száménak függvénye is. Tehát ha ketten elmennek az kb. 30 E csökkenést kellene jelentsen, de mivel emelni akar, így lehet csak 10 vagy 20 E csökkentés is - nem tudom, mekkora a lakás.

Ha emelni akar, akkor szerezzen +2 főt, eddig az anyagi része.


A lakhatás kényelmi része: többet kéne tudni, pl. hogy hány fürdőszoba van stb.

2020. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, MI a problémád?

Az, hogy valamivel amgasabb lesz a lakbér, de még mindig kevesebb az átlagosnál, vagy hogy a másik két szobát egyetlen valaki fogja kivenni, vagy hogy at új lakó idösebb töled és férfi?

Mert szerintem egyik sem gond, teljesne mindegy, hogy a két szobát kettö vagy egy ember veszi ki - söt egy ember jobb,mert kevesebb valakinek kell alkalmazkodnia egymáshoz -, az meg, hogy férfi, még nem jelenti azt, hogy szabadidejében benneteket fog megeröszakolni!

2020. márc. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
31%

9: Teljesen egyértelmű, hogy az a "gond", hogy az új lakó egy IDEGEN és FÉRFI.

Én semmi szín alatt nem használnék egy idegen férfivel közös fürdőszobát, WC-t, ezért számítana, hogy hány fürdő van a kégliben.

2020. márc. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!