Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Hogy lesz így a kaució? Akarja.

Hogy lesz így a kaució? Akarja.

Figyelt kérdés

Több mint 1 éve lakunk.testvéremmel albérletben, amikor ide költöztünk kauciót fizettünk 2 havit össz 200.ezret.

Testvérem itt akar hagyni. Problémás sértődött ideges természetű. Megszűnt a munkája, csak munkanélkülit kap, új munkahely nem kell neki. Egy lyukat a haverja kiad neki havi 20 ezerért ahol fűtés nincs, de a túristapalackjával akar fűteni. Én viszont maradok, nem megyek sehová, nem mondom fel az albérletet csak akkor nekem nehezebb lesz fizetni, nem sok költőpénzem marad de megélek. A tesóm helyett valakit kéne keresnem, hogy jöjjön nem baj, ha idegen, mert közösen jobb fizetni.


Most azt mondta öcsém, hogy jövőhéten elköltözik és beszéljek a tulajjal, hogy ő elmegy és a kaució felét kérné és, hogy lehene, mert neki kell a pénz. A tulaj úgysem fogja ideadni a fele kauciót, nem hülye ő. Akkor adja ide, ha felmondom az albérletet és én is megyek, de én maradok. Együtt jöttem öcsémmel, de ő megy én maradok.


Hogy lesz szerintetek, ilyenkor a tulaj visszaadja a kaució felét öcsémnek vagy, hogy lesz?


Kétlem, hogy visszaadja.



2020. márc. 14. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha extra jó fej a tulaj, akkor próbáld meg megbeszélni vele, hogy a felét adja oda tesódnak, te pedig 2-3 részletben kifizeted neki.
2020. márc. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%
Biztos nem adja vissza. A bérleti díjat sem fogja megfelezni. Neki mindegy, egymás között hogyan rendezitek ezt.
2020. márc. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
30%

Ahogyan írtad is a kauciót akkor kapod vissza, ha kiköltöztök a lakásból és persze ha nincs okozott kár.


A szerződést, hogy írtátok meg? Mindkettőtök nevén van, vagy csak az egyikőtök nevén van? Mert lehet, hogy ujjat kell írni, ha mindkettőtök nevén van.


Szerintem a legegyszerűbb az lenne, ha oda tudod adni a testvérednek azt amit ő adott bele, te pedig majd vissza kapod ha kiköltözöl, mert ha új szerződést írtok és a tulaj oda adja a testvérednek a felét, akkor gondolom tőled fogja kérni az összeget, hogy fizesd be, hogy meg legyen a fedezet az esetleges károkozásra.

2020. márc. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Beszéld meg a tulajjal és a testvéreddel, hogy majd az új bérlő által fizetendő kauciót visszaadja a testvérednek.
2020. márc. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hol van az albérlet? Én épp keresgélek..
2020. márc. 15. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"új munkahely nem kell neki"


Innentől kezdve magasról letojnám a kínját. A kaució csak egyben jár vissza, ha felmondják az albérletet. Így neki jelen esetben semmiféle pénz nem jár, ez van, majd túlteszi magát rajta.

2020. márc. 15. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Dehogy adja vissza.

Annyi van, általában 15-20 000 Ft a különbség a bérleti díjban fejenként.

Ha egyedül fogsz lakni, akkor lehetséges, hogy ennyivel kevesebb a bérleti díj. Akkor viszont a kaució is csökkenhet ennyivel, mert ugye az 2 havi bérleti díj.

De azt neked kell megbeszélned az öcséddel, mit kapjon vissza, hiszen nem tudjuk, milyen arányban fizettétek a kauciót.

2020. márc. 15. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Beszéljen az öcséd a tulajjal. Miért neked kellene?
2020. márc. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak az én testvérem, ha nem kapja vissza a kauciót, tartok.tőle, hogy kárt tesz a berendezésben.

Nem is nagyon szólunk egymáshoz.

Meg van sértődve. Haragszik.

Kamionos volt. 450 ezret kapott havonta. Felmondott, azt mondta elmegy egy másik céghez, mert ez rossz. Csak most pihen két hetet és kezd máshol úgyis azonnal felveszik, mert kell nagyon az ember a kamionos cégekhez. Az utolsó fizetése, 420 ezer forint körűl, azt monta azt megkapta és addig elég lesz míg a másik helyen nem dolgozik. Aztán nem keresett melót, több mint egy hónapja itthon van. Az összes pénzét egy-két hét alatt elköltötte és bejelentette, hogy elköltözik, mert nem tudja tovább fizetni. Csakis a maga hibája és még velem durcás.

2020. márc. 15. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!