Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Nem fogom tudni fizetni az...

Nem fogom tudni fizetni az albérletet. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

1.5éve lakók albérletbe ami havi 170ezer Ft

Szerzödes van de számlát soha nem kaptam. Most ez a vírus miatt nincs munkám se a páromnak, itt van két kisgyerek

Tettem le 2havi kaukciot

Nem fogom tudni fizetni, ilyen esetben kirakhatnak?



2020. márc. 17. 09:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizetsz, a bérbeadó jogosult a szerződést felmondani, attól számított 30 napon belül mennetek kell. De ha rendes a bérbeadó, megrti a helyzetet és maradhattok, majd a vészhelyzet után megegyeztek, hogy valahány havi részletben törleszted az elmaradást, természetesen az aktuális havi lakbér fizetése mellett.
2020. márc. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
És a két havi kaukcio? Annyit fizettem neki
2020. márc. 17. 09:50
 3/16 anonim ***** válasza:
81%
Szerzodesetekben benne van h mi lesz a kaukcio sorsa
2020. márc. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%
Egyikőtök próbáljon munkát találni. Takarítót még mindig keresnek.Ehhez mindenki ért. Persze nem végleges opciónak de átmenetileg jó megoldás lehet.
2020. márc. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1. NEM kauKció, hanem kaució!

2. A kaució arra való, ha kiköltözéskor kiderüül, hogy a lakásban kárt okoztál, azt rendbe lehessen hozatni, illetve a késöbb számlázott rezsit ki lehessen fizetni belöle.

3. A nem fizetett lakbért nem ebböl kell fedezni, nem arra van.


Ha a tulaj rendes, akkor megengedi, hogy maradjatok - valószínüleg irat egy papírt, hogy a lakbérrel elmaradásban vagy, és a járvány után köteles vagy pluszban megadni neki a tartozást, de ugyanúgy jogában áll elküldeni benneteket.

Ha eddig rendesen fizettél, akkor jó esélye van annak, hogy meg tudtok valami értelmes módon egyezni.

Ezt mindenképpen a tulajdonossal kell megbeszélni, mert csak az ö jóindulatán múlik az egész.

2020. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha határozott idejű szerződésetek van, akkor abban általában benne van, hogy határidő előtt ha elmész, akkor a kaució nem jár vissza.

Határozatlan idejű esetén általában kölcsönösen 30 nap a felmondási idő. Ha már a felmondási idő alatt sem tudtok fizetni, akkor az a kaucióból fog lejönni és akkor még ott vannak a függő számlák, de a maradékot visszakapjátok.


Ennek ellenére tényleg próbáljatok meg csinálni valamit, mert 2 kisgyerekkel, pont most, kaució nélkül nem tudom mihez tudnátok kezdeni!

2020. márc. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Szerzödes van de számlát soha nem kaptam."


Ez most hogy jön ide, a te problémádhoz?

Szeretnéd megzsarolni a tulajdonost a NAV-val, hogy ingyen lakhass?

Nos:

- Nem köteles számlát adni, attól még adózhat, csak nem jelentkezett be számlaalanynak, mert nem vállalkozásban végzi.

- Ha nem adózott és visszamenőlegesen kifizettetik vele, akkor is kevesebb a vesztesége, mintha ti ingyen laktok nála családostól, lehetőleg a rezsit sem fizetve.

- Borítékolható, hogy egy ilyen húzással eljátsszátok minden jóindulatát, különösen, ha még adózik is,ami nagyon valószínű olyan esetben, ha szerződést kötött. Utána aztán ne csodálkozzatok, ha nagyon hamar az utcán találjátok magatokat!

2020. márc. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Ha adózik akkor nem vehet el pénzt amíg nem add számlát

Nem ingyen akarok lakni csak pl ilyen válságba a 2havi kauciót el lehetne számolni mert azt én kifizettem amiért megdolgoztam

2020. márc. 17. 11:59
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire tudod,akkor miért itt kérdezed?
2020. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

#8

Na ebben qrva nagyot tévedsz.

Nem kell számlát adnia!!!... de egy akár kézzel írt cetlit kellene a pénz átvételekor, kivéve, ha bankszámlára utaltatok

[link]

De mondjuk én sem értem, hogy a tulaj adózása hogy függ össze azzal, hogy te nem tudsz fizetni?

2020. márc. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!