Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bezuhantak az albérletárak....

Bezuhantak az albérletárak. Ez most már így is marad?

Figyelt kérdés
Bérlőként nagyon örülök annak, hogy airbnb-ből átjött gyönyörű, háromszobás lakásokat adnak ki havi 160-ért, és végre nem a telhetetlen, gátlástalan bérbeadók diktálnak, hanem fordul a kocka és örülhetnek, ha őket választjuk. Szobaár is kezd épeszű mederbe visszatérni, 60-on felül már nem látok hirdetést. De meddig marad ez így? A kérdés inkbáb az, hogy mikor élénkülhet fel újbóla turizmus?
2020. márc. 20. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem lesz csökkenés egyértelműen.


Azt azért hozzátenném, hogy mindig aktuális piaci ár van, nem "telhetetlen, gátlástalan bérbeadók" diktálása.


A turizmus nyilván akkor kezd élénkülni, ha lecseng a vírus világszerte és helyreáll a bizalom is, de hogy ez 2 hónap vagy 2 év, azt senki sem tudja.

2020. márc. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ebbe senki se élje bele magát.
2020. márc. 20. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez kérdés?

Amikor megszűnik a határzár és újra járnak a vonatok és repülők.

1 hónap múlva, vagy 4 hónap múlva, senki nem tudja.

2020. márc. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

" telhetetlen, gátlástalan bérbeadók "


Nézzük fordítva a dolgot. Te odamész megmondani a főnöködnek, hogy mostantól elég lesz neked X ezer forinttal kevesebb fizetés is, mert a mostani túl sok?Nyilván nem.

2020. márc. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
28%
A vicc az, hogy kutya sem kényszerít titeket, hogy kivegyétek a túlárazott lakásokat. Ráadásul nem is létszükségleti dologról van szó, sokáig meg is voltak nélküle köszönik szépen, de akinek ennyi esze van, hogy több, mint százezret költ rá havonta az tömje a tulajok zsebét. Titeket inkább a saját hülyeségeitektől kéne megvédeni azaz igazság. Persze a lényeg, hogy legyen mindig valakit okolni, ezt már megszokhattuk.
2020. márc. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is örömmel (kárörömmel) látom ezt a folyamatot, pedig nekem van saját lakás (saját használatra), de ami itt folyt évek óta az undorító volt. 9 évig én is ki voltam téve az albérletpiacnak, el se tudom képzelni, milye lehetett az utóbbi pár évben boldogulni...


Pár gondolat "a meddig marad így"-hez:


- ha lecseng a járvány és megnyitják újra a határokat, hetekig, hónapokig nem mernek majd feltétlen ugyanakkora tömegek elindulni, mint eddig szerintem, mert már most érzeknek jelentések hogy Ázsiába is viszik vissza 2. körre a vírust. Ez akár a beutazási tilalmak hosszabbítását is eredményezheti.


- Nem csak itthon bukott be a turizmus, vendéglátóipar, mindenhol, sokan élik fel a nyaralási tartalékaikat, idén valószínű visszafogottabb lesz az utazgatás Európában.


- Olaszország nagy ország, még ott is most fog tetőzni, és több mint egy hónapja indult. Tehát az USA-ban én tutira veszem hogy nagyon csúnyán elhúzódik - az ország mérete, különböző klímái és az eü. rendszer miatt is.

Idén 100% hogy az Amcsi turisták megcsappannak majd, mert Kína és Európa marad meg a köztudatban mint gócpont.


- A bizonytalanság, bizalmatlanság, és az ebből fakadó gazdasági tényezők által okozott rombolás sokkal nagyobb lesz, mint a vírus hatása (és ezzel nem azt mondom, hogy a jelenlegi intézkedések szükségtelenek, épp azokkal érjük el, hogy a járványnak kisebb lesz a hatása).


- ha jönni is kezdenek el az emberek, a nagy szállodaláncok megtehetik, hogy irdatlan akciókkal, kényelemmel, teljes ellátással, shuttle busszal, s*ggkinyalással igyekeznek az embereket magukhoz csábítani. Kevesebben fognak eleinte visszatérni a lakásokhoz, max akiknek tényleg annyi pluszt ad, DE ha a hotel csökkenti az árát, muszáj az Airbnbsnek is, hisz turista nem megy duplaakkora áron lakásba.


Namármost - idén szerintem ha nagyon pozitívan nézzük, vagyis júni elejéig lemegy globális módon a vírus, visszapattan a gazdaság nagyobb para nélkül, akkor is ugyanarra a szintre ahol mondjuk tavaly voltunk, esetleg őszre jöhet vissza a turizmus idehaza. TALÁN. Persze ezt senki se tudja megmondani.

Lehet átállnak hosszabb távú kiadásra, lehet eladják. Valami mozgás tuti lesz, főleg ha elhúzódik ez a helyzet.

Én ha most bérlő lennék, akkor tutira nagggyon megnézném milyen szerződést írok alá, nehogy kiebrudaljanak amint az első turisták megjelennek majd megint itthon.

2020. márc. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mostani Airbnb-s lakásokat turistáknak talán 2021 nyarán tudják újra kiadni nagy haszonnal. Amúgy hatalmas csökkenésre nem számítanék.
2020. márc. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!