Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A tulajdonosnak milyen lehetős...

A tulajdonosnak milyen lehetőségei vannak kilakoltatni a bérleményből, ha nem megyek? És ez mennyi időbe telik?

Figyelt kérdés

Sajnos engem is negatívan érint a járvány, felszolgálóként dolgozom/-tam, egyik napról a másikra bezártunk. Egyelőre fizetés nélküli szabadságra küldtek, mindezt jogtalanul, de nem vagyok olyan helyzetben, hogy pereskedjek, és nem is bízom abban, hogy ennek a rémálomnak 2-3 hónap múlva vége. Annél is inkább, mert a tartalék pénzem április végéig elég.

Sajnos voltam olyan hülye, hogy kiírtam az oldalamra, hogy munkát keresek, mire a tulajdonos rögtön célozgatott fizetéskor, hogy sajnálja, de ugye tudom, hogy mennem kell, ha nem tudok fizetni...

Szüleimmel nem vagyok jóban nagyon régóta, így egyelőre barátaimnál tudnék csak csövezni. Utána jöhet az utca... Azért írom ezt le, hogy nem az van, hogy fizetni nem akarok, csak nem tudok.

Ezért lenne fontos tudnom, hogy mivel kénytelen-kelletlen nem tudok elköltözni, mennyi ideig tart hivatalosan egy kilakoltatás, mennyi időm van arra, hogy halogassam legalább pár hónapig a kiköltöztetést? Közjegyző nem volt szerződés íráskor. Hivatalos úton nem lehet-e kérni valamilyen szervtől azt, hogy majd később kölcsön formájában folyósítsam? Mert ebbe a tualjdonos kevés eséllyel menne bele ahogy ismerem.


2020. márc. 23. 02:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Futárszolgálat, Auchan, Tesco, Groby és hasonlók nem tudnak most elég embert felvenni. Szakmában biztosan nem fogsz tudni elhelyezkedni.

Az, hogy milyen gyorsan rak ki attól függ, mennyire jogkövető. Oda mehet két markos legénnyel és kikísérhet az ajtón.

2020. márc. 23. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Van szerződésed? Ha igen akkor az abban leírtak az irányadók. Ha nincs akkor a tulaj szól két 140 kilös izomagyú ismerősének bemegy a lakásba egy zsákba összeszedi a holmidat elveszi a kulcsot (vagy zárat cserél) és kirak.
2020. márc. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Amig fizetsz,addig maradhatsz .
2020. márc. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fizetsz, ezzel megszeged, vagy ráutaló magatartással befejezettnek nyilvánítod a szerződést. A nem fizetés utáni hónapot még fedezi a kaució, utána ő mint tulajdonos bármikor beköltözhet a saját tulajdonába. Aztán majd elmész magadtól... például egy családtagjának szeretne ott házi karantént, mert két tanúval igazolja, hogy találkozott olyan emberrel, aki később fertőzöttnek mbizonyult. Ettől kezdve a rendőrök tesznek ki, szép, vagy kevésbé szép szóval (és tettel).
2020. márc. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
nem hiszem hogy ennyire egyszerű, hallottam elég sok történetet már erről
2020. márc. 23. 12:14
 6/18 A kérdező kommentje:
meg markos legények hagyjatok már :D
2020. márc. 23. 12:19
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Pedig igen, ki tesznek simán. Mindenki pénzből él. Te mit tennél a helyében? Ez sajnos nem a tulajdonos gondja.
2020. márc. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 xswerdy ***** válasza:
100%
azt ugye tudod, hogy ha ilyen-olyan trükkökkel húzod is a kiköltözést fizetés nélkül, amíg a végrehajtó ki nem rak, attól azt a bérleti díjat ki kell fizetned, meg a végrehajtási költséget is. Inkább beszélni kellene a tulajjal.
2020. márc. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
28%
Orbán most függesztette fel a végrehajtásokat és meghosszabbította a kilakoltatási moratóriumot. Ha erőszakkal tesz ki, kérj birtokvédelmet a jegyzőnél. Magánlaksértést a tulajdonos sem követhet el.
2020. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
9: utánanézek, köszönöm!!!
2020. márc. 23. 15:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!