Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Mikortól érvényes a moratórium...

Mikortól érvényes a moratórium? Most még elküldhetem a bérlőmet?

Figyelt kérdés
Eddig rendesen fizetett, de munkája megszűnt és most haladékot kér. De bérből élek én is. Ha eltart ez a borzalom inkább kiadnám másnak. Szerződés engem véd, bonthatom bármikor.
2020. márc. 23. 22:08
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
44%
Mondok valamit: Én bérlő vagyok és a tulajt épp most rúgták ki a munkahelyéről...Pedig ő is bérből él(t).
2020. márc. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
82%
kilakoltatasok is megszuntek. mond meg neki h keressen gyorsan munkat, illetve te is kezdj el nezelodni ha csak a kiadasbol van jovedelmed.
2020. márc. 23. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
64%
Most nem fognak a lakásokért kapkodni, mert járvány van, senki se tudja, mi lesz holnap. És milyen bérlőt fogsz ki. És hogy ő mit fog csinálni a lakásoddal ha ilyen kedves vagy hozzá. Szaki sincs most sok.
2020. márc. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 Majatom ***** válasza:
93%
Kérdés, hogy mennyi haladékot kér? Pl. 1-2 hónap? Lehet, hogy ebben a helyzetben ki sem tudod adni 1-2 hónapig, és akkor ugyan úgy nincs jövedelem belőle. Illetve nem is ugyan úgy, mert a jelenlegi bérlő nem azt kéri, hogy ingyen lakhasson, hanem, hogy később fizethessen, tehát elméletileg még jobban is jársz ha marad, feltéve, hogy később tényleg fizet. Meg valószínű, hogy aki most keres másik albérletet, azt szintén azért tették ki a régiből, mert nem tudott fizetni.
2020. márc. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 xswerdy ***** válasza:
88%

lakás bérleti szerződést fel lehet mondani, a szerződés szerinti felmondási idővel, illetve nemfizetés esetén rendkívüli felmondással is, nincs semmi moratórium (csak néhány típusú üzleti ingatlanra, pl. étterem).


Más kérdés a kilakoltatási moratórium, ami minden télen van, és most meg lett hosszabbítva. Ez a kérdés csak akkor merül fel, ha a bérlőd nem menne el jogkövető módon. Az az eljárás viszont több hónap (ha közjegyzői okiratba van foglalva a szerződés, akkor kicsit kevesebb, mint egyébként), mire annak a végén sor kerülne a kilakoltatásra, addigra rég vége a mostani moratóriumnak, sőt jó eséllyel már benne leszünk a jövő téliben.

2020. márc. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
74%

Józan paraszti ésszel nézem a dolgokat, akik azt kérik, hogy maradjon a bérlő, és utólag fizeti.


A kedves bérlő eddig sem rakott félre annyi tartalékot, hogy 1-2 hónapra ne legyen gondba ha munka nélkül maradna.


Akkor a közeljövőben, majd úgy, hogy munkája sem volt, 1-2 hónap után kicsengeti a tulaj részére az elmaradt több havi lakbért, plusz az aktuális lakbért is? Nem sok rációt látok a dologban.


A szerződésben leírtak szerint járj el, és mosod kezeidet. Még mindig jobban jársz, ha áron alul adod ki a lakást, mintha lakik benne egy emberke, aki 1 hónap után már gondba van azzal, hogy teljesítse neked a fizetési kötelezettségét.

2020. márc. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
48%
#5 mondta meg a frankót. Attól te még nagyon-nagyon messze vagy, hogy ki legyen lakoltatva a bérlőd.
2020. márc. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
52%
Jobb ha ki rakod még ha üresen is áll hiszen addig sem keletkezik a fogyasztása miatt még több tartozás (víz, villany, gáz, stb).
2020. márc. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
42%

én tuti kiraknám, csak a felelőtlen embernek nincs már 2 hét után tartaléka arra, hogy fizesse az albérletet


jó hogy még nem te hordod neki a wc-re a wc papírt, hogy jól telekulázzák, a sok ingyenélő csürhe


én lakásomból repülne az fix!! A KAUCIOVAL EGYÜTT

2020. márc. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
44%

"Küldeni" (felmondani) lehet bármikor. Aztán ha megy, megy, ha nem megy, akkor meg nem megy.


Kilakoltatva nem lesz moratórium alatt.

2020. márc. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!