Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Szerintetek mondjuk meg...

Szerintetek mondjuk meg őszintén a tulajdonosnak?

Figyelt kérdés

Albérletben lakunk, és a héten beszéltem vele telefonon, hogy küldöm az óraállásokat, és mivel negyedévente 1x találkozunk, mert a Dunántúlon lakik 300 km, re így a pénzt is utalni szoktuk. Kérdezte, hogy vagyunk, dolgozunk, mondtam én igen, de tesóm táppénzen van, mert leállt a cég ahol árufuvarozó. Igazából nem voltam őszinte hozzá, a testvéremet elküldték, nekem ahol dolgozom meg leállt és itthon vagyok, ha vége ennek az egésznek újraindul és dolgozom megint tehát nem elküldtek a testvérem meg ahogy tud jelentkezik kamionosnak, meg van neki a vizsga. Szóval egyikünknek sincs munka. Szerintetek legyek őszinte a tulajjal, hogy amióta beszéltünk ezek történtek, hogy így jártunk mind a ketten. De szerintem nem fogja megengedni, hogy míg a járvány van addig ne fizessük csak a rezsit, mert vészhelyzet van. A szüleim nem tudnak annyit adni, hogy kifizessük a bérleti díjjat, és tuti nem érdekli a tulajt, hogy csak míg vészhelyzet van addig nem tudjuk fizetni csak a rezsit. Idejön kirak kész. Ígyis ő is monta, hogy most felváltva dolgoznak egy héten a felesége egy héten ő, hogy a gyerekre vigyázzon valaki. Biztos nem fogja engedni, hogy ha vége a járvány akkor tudjuk újra fizetni. Vagy esetleg most meg lehet az ilyet a tulajokkal beszélni jobban?


Szerintetek őszintén mondjam el vagy valahonnan csak kérjünk, hogy ki tudjuk fizetni míg a járvány van és dolgozunk azt kész vagy készüljünk a legroszabbra?



2020. márc. 26. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
A legjobb út mindig az egyenes. Ha nem mondjátok el neki csak majd egyszerűen nem fizettek rosszabb lesz. Ha őszinték lesztek vele lehet, hogy meg tudtok egyezni valamiben.
2020. márc. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
27%
Magánügyek másra nem tartoznak.
2020. márc. 27. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Most ő sem talál könnyen másik bérlőt. Ha eddig mindig korrektek voltatok, gondolkodhat úgy is, hogy inkább maradjatok, fizessétek a rezsit, és nem áll üresen a ház, illetve nem kell újból bajlódnia a kiadással.

Főleg ha reális esély van rá, hogy el tudtok majd helyezkedni.

Ehhez viszont a bizalom fenntartása nagyon fontos, hiszen pont ez az egyik érv amellett, hogy ne akarjon új bérlőket. Rólatok már tudja, hogy megbízhatók vagytok.

2020. márc. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is inkább meg kellene vele beszélni, mert úgyis kiderül, ha előbb nem, akkor amikor nem tudtok fizetni és utána lehet kapkodni.

Én nem ismerem a tulajotokat, de velem meg lehetne beszélni, ha eddig nem volt veletek gond és a rezsiteket tisztességgel fizetitek.

Persze az is kérdés, hogy a bérleti díjtól mennyire függ a megélhetésük, ha ők sem tudnak most rendesen dolgozni.

2020. márc. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%

"Rólatok már tudja, hogy megbízhatók vagytok."


Baromi megbízhatóak, simán belehazudik a tulajdonos képébe. Joga van tudni, hogy nem tudtok fizetni. És ha én lennék a helyében, inkább álljon üresen a lakás, ezek után.

2020. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk azért az is elgondolkoztató, hogy még csak most kezdődött az egész mizéria, de már lenullázták az összes tartalékukat.


A minimum az, hogy elmondja az igazat, hogy nem tudnak fizetni.

2020. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!