Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kinek milyen tapasztalata van...

Kinek milyen tapasztalata van albérlettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyen ott lakni, megéri-e, milyen lakótársaitok voltak/vannak, mik az együttélés pozitív és negatív hozadéka, hosszútávon megéri-e pl anyagilag, egyedül lakást vagy együttlakást preferálják stb?

2020. márc. 28. 02:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

En nem eltem egyutt idegenekkel csak 2en vagyunka felesegemmel.

Ha van lakotarsad akkor anyagilag jobban megeri ha amugy nem zavarjatok egymast a napi teendoitekkel.

2020. márc. 28. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem tudom van-e értelme saját lakásra spórolni - 10-15 év mire összegyűlne egy saját lakásra. Albérletben most 2 lakótárssal vagyok, picit zavar,hogy kicsi az albi, az egész lakás egy átjáróház, aztán azt se nagyon szeretem ha haverokat hívnak vagy pl amikor ott van a mosatlan a konyhában és nem mossák el maguk után. Hűtőn, meg mindenen osztozni kell. Én vagyok túl antiszociális vagy embergyűlölő, hogy ezek a dolgok zavarnak engem?
2020. márc. 28. 03:01
 3/23 A kérdező kommentje:
De a sort folytathatnám. Folyton kerülgetni kell a másikat, nem is nagyon beszélünk, több ember van egy relatíve kis lakásban. Osztozni kell a hűtőn, nem tudom telepakolni az egész hűtőt, magyarán kisebb a hely. Ha nekiállnék főzni, nem feltétlen szeretem úgy, ha más is ott van, nem tudok annyira felszabadult lenni. Ha a másik WC-n van vagy fürdik és én is mennék pl WC-re , várnom kell. Zavarhat a másik idegesítő szokása pl cigizés. Hogy pl magasabbra állítja a fűtést mint ami nekem kellemes lenne. Mosatlan edények a konyhában. Kevesebb énidő, kevesebb csend, igaz bemehetek a szobámba és ott fülhallgató be, de attól még hallom és látom hogy járkálnak a lakásban. Lehet antiszociális vagyok, de nekem kell a privát, személyes tér. Otthonlakást is nehezen éltem meg, folyamatos kompromisszumokat kellett hozni és közben a saját személyes szférám sérült.
2020. márc. 28. 03:38
 4/23 A kérdező kommentje:
Itt 2 út van : Vagy felemelem a toleranciaszintemet és próbálok elfogadóbb és megértőbb lenni az emberekkel, és megérteni hogy mindenki más és másképp gondolkodik, és a hibáikat elnézem nekik. Vagy beletörődök abba, hogy alapvetően introvertált ember vagyok, egyedül érzem jól magam és nem vagyok hajlandó kompromisszumot kötni és együtt élni mással. Így komfortosabban és szabadabban élnék, viszont szociálisan elszigetelődnék. Ellenkező esetben a szabadságomről kéne lemondanom, cserébe lenne társaságom. A baj, hogy nem tudom, melyik úton induljak el.
2020. márc. 28. 03:45
 5/23 anonim válasza:
100%
Én nagyon sokáig albérletben laktam. Nem volt más választásom, a fizetésemből megélni is alig tudtam, nem hogy félretenni. A lakótársak vegyesek voltak, általában rendes, normális emberek, de volt olyan is, aki egész éjszakára diszkót csinált a lakásból. Szerintem mindenképpen érdemes sajtára gyűjteni, pláne a mai albérletárak mellett. Az embernek vérzik a szíve, ha visszagondol, hogy hány milliót dobott ki az ablakon.
2020. márc. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom van-e értelme saját lakásra spórolni - 10-15 év mire összegyűlne egy saját lakásra."


Attól függ, milyen lakás, hol.

Lehet ugyanolyan, mint amit most bérelsz, annak a harmada, ami ugyanakkora, mint ahány nm jut most rád, ahova viszont nem megy be senki, nem átjáróház.

Ez ha nem a Belgrád rakparton van, hanem megelégedsz 300 E / nm-es vételárúval, akkor nem feltétlenül 15 év, persze az sem valószínű, hogy egy 250 E Ft-os fizetésből praktikus kispórolni, más módszerek is kellenek, pl. befektetés, állami támogatás igénybevétele, stb.


"Albérletben most 2 lakótárssal vagyok, picit zavar,hogy kicsi az albi, az egész lakás egy átjáróház"

2020. márc. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem laknek lakotarsakkal alberletben, a koliban lattam pozitiv/negativ oldalat. Plusz csaladoskent nem is opcio alapbol.

Az alberlet szukseges rossz, es hosszutavon kidobott penz.

Csak azert lakom jelenleg alberletben, mert a munkahelyem fizeti tobb mint felet, igy nem kell napiszinten utaznom a sajat lakasbol ami videken van.

2020. márc. 28. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Lakótársakkal lakás egyetlen előnye, hogy anyagilag tudsz spórolni és amit megspórolsz azt félre teheted vagy elköltheted más, számodra fontosabb dolgokra.


3 fő egy lakásra már alapvetően túl sok. Laktam így, soha többet.


Mondjuk a jelenlegi helyzet sem jobb. 1+2 fél szobás panel, egyik félszoba enyém, másik üres és zárva van, a nagy szobában meg a tulaj fia lakik.


Alapvetően nem lenne rossz helyzet, de a srác gyakorlatilag "belakja" a teljes lakást. Az ideje nagy részét kint a konyhában tölti, vagy a szobájában is az asztalát az ajtó mellé tette ami mindig nyitva van, így rálát a teljes előtérre. Így mindig "össze futunk" ha haza érek, ha fürdőbe, konyhába vagy szarni megyek. Elég kellemetlen érzés, hogy zéró privát szférám van amint kilépek a szobából.


Lemegy ez a járvány mizéria, dobbantok másik helyre az biztos.

2020. márc. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudtam volna lakást bérelni, csak társas albérletet, azaz szobát, el se költöztem volna otthonról, mert ez amit leírsz egy árnyattal se jobb.

10-15 év gyűjtögetés egyébként teljesen reális. Csak abba gondolj bele, hogy minél később kezded, minél tovább halogatod annál öregebb leszel mire összejön.

2020. márc. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos az a baj, hogy nem bírom ki amíg összegyűlik saját lakásra, szülőktől meg nincs képem pénzt kunyerálni, úgy, hogy nem lakom velük. A mostani albival baj, hogy túl picit és relatíve sokan vagyunk benne. Persze ezt lehet úgyis felfogni hogy antiszociális vagyok, de tapasztalataim alapján nem igénylem az együttlakást. Talán barátokkal együtt laknék. Szociális részét nézve, nem akarok teljesen elzárkózni emberek elől, de más az, hogy tartom a kapcsolatot emberekkel, meg más ha minden nap együtt lakunk, egymásba botlunk,egymás hegyén- hátán élünk stb.. Ha egyedül lakom, annak nincs meg az esélye, hogy túlságosan elszigetelődöm másoktól?
2020. márc. 28. 12:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!