Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérleti díj csökkenés ellenére...

Bérleti díj csökkenés ellenére is érdemes lenne felmondanom az albérletem?

Figyelt kérdés
Úgy adódott, hogy egyedül maradtam az albérletben. Ezért, valamint mert nem lakom a lakást a vírus miatt, a tulaj volt olyan rendes, hogy 40 ezer forinttal lejjebb ment a költségekben - bár ebben közrejátszik az is, hogy fél engem is elveszíteni. Bennem csak az fogalmazódott meg, hogy érdemes-e ennek ellenére is tovább fizetnem, hiszen ki tudja meddig fog ez a járvány tartani. A másik meg nyilván az, hogy abban sem vagyok biztos, hogy nem lesznek még elbocsátások. Azért is foglalkoztat még a dolog, mert egyébként is költözni szerettem volna, csak még nem nézelődtem új lakás után, nem tudom milyen árakon mozognak. Ha esetleg megnő a piac és lejjebb mennek az árak, akkor nyilván nincs gond, viszont még így is egy elég jó albérletet bérlek viszonylag olcsón, korrekt főbérlővel (járvány előtt ~75 ezer ft rezsivel, saját szobával, 1 másik bérlővel). Kicsit lelkiismeret furdalásom is lenne felmondani, ha már ilyen rendes volt velem és engedett az árból, és nem mondom, hogy jelenleg földhöz vágna továbbra is fizetni azt a kb 85 ezret, amit ebben a helyzetben elkér, viszont valahol feleslegesnek is érzem hónapokon keresztül kidobni az ablakon ezt a pénzt. Pláne akkor, ha a járvány után egyébként is másik albérlet után néznék. Viszont ha hirtelen visszahívnak a munkahelyre, nincs albérletem, és ki tudja mennyi idő találni, és milyen tulajt fogok ki. Tudom, hogy ez az én döntésem, csak gondoltam hátha tudtok valami okosságot írni, amire esetleg nem gondoltam. Vagy nektek mondtak valamit a munkahelyeteken, hogy kb. mikorra várható, hogy megszűnik a home office és visszarendelnek az irodába. Köszönöm előre is.
2020. márc. 30. 09:14
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Mondd fel.
2020. márc. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%

"nem lakom a lakást a vírus miatt"


Akkor bevételed sincs?

Bérbeadói körökből mondom, hogy sok tulaj 2 hónapra becsli a recessziót, mások év végéig.

Civilként azt mondom, a magyar nép tűréshatára ez a 2 hét "karantén", szigorítást, hosszítást nem visel el.

Júliusban van legkorábban esélye annak, hogy "hirtelen visszahív" a munkáltatód.


Tudod, mit csinálnék a helyedben?

Szerződésmódosítást, hogy kiadhassam albérletbe.

És 1-2-3 hónapra ki is adnám, ha sikerülne.

Ha úgyis ráérsz nézelődni a neten bérlő után, mert nem jársz munkába.

2020. márc. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%

Én nem értem az egészet.

A vírus előtt volt 75ezer rezsivel, engedett 40ezret és most 85ezret kér el? Hogy jött ez ki?

Te most is egy szobát laksz, (illetve nem is lakod) vagy nem?


Ahogy az előttem szóló írta, keress magad mellé és magad helyett valakiket határozott idejű szerződéssel (igen, a tulajjal megbeszélve!)mondjuk 3-4 hónapra.

És egyelőre ne mozgolódj, mert minden nyers, nem lehet tervezni.

2020. márc. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


1-3 hónapra aligha vesz ki valaki lakást, pláne ilyen helyzetben. Viszont akkor még mindig ott van a kérdés, hogy ki mutatja meg az érdeklődőknek, mert én nem tartózkodom a városban, a tulaj pedig veszélyeztetett. Ha albérlőtársat keresek magam mellé, azzal még mindig nem vagyok kisegítve, mert visszaáll a rendes díj, így újból kb 75 ezret fogok fizetni a mostani 85 helyett. Az a 10 ezer pedig már majdnem mindegy. Így a kérdés még mindig inkább az számomra, hogy érdemes-e fizetni, ha 75, ha 85 ezer a díj. Köszönöm a tippeket és a válaszokat mégegyszer!

2020. márc. 30. 13:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bérbeadó vagyok.Az albérlőim fiatal pár,vendéglátósok, tehát a munkájuk beláthatatlan ideig szünetel, bevételük gyakorlatilag nincsen. A lány várandós. (nem probléma, hosszú távra szerettem volna a lakást bérbeadni, tehát nekem annál jobb, minél tovább maradnak.)Én is sokat gondolkodtam, mitévő legyek,végül időszakosan nem kérem tőlük a bérleti díjat, csak a rezsit fizessék. Így is bent van 2 havi kaució, plusz közjegyző előtt záradékoltattuk a szerződést.Az a meglátásom, hogy kb addig várnék a bérleti díjjal, míg valamelyikük el nem tud helyezkedni valahová.
2020. márc. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Sem az adás-vétel, sem pedig a bérbeadás-bérbevétel NEM LELKIISMERETI kérdés. Sima üzlet.
2020. márc. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem mondd fel nyugodtan. Nem laksz ott, tök felesleges. Ha újra lesz munkád találsz másikat, vagy akár ugyanezt. Ne félj, lesz bőven albi. A munkaero piac hamarabb fog helyrerázódni, mint a turizmus és vele az Airbnb.
2020. márc. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mit dolgozol. Szerintem a turizmus TALÁN legkorábban őszre állhat helyre, részlegesen. Olyan meg mint pár hónapja volt, talán másfél-két év múlva lesz, mire lesz oltás is. Tehát ha ehhez kötődik a munkád, akkor mondd fel.

Ha nem ilyen jellegű és úgy érzed, hogy csak átmenetileg nincs állásod és egyébként tudnál keresni másikat most is, akkor ne mondd fel.

2020. ápr. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!