Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Kirakhatnak emiatt az albérlet...

Kirakhatnak emiatt az albérletből?

Figyelt kérdés
Egy barátommal ketten bérelünk egy házat. A tulaj célzottan nemdohányzó lakókat keresett. Én soha életemben nem dohányoztam, az utóbbi pár héten viszont a lakótársam elkezdett dohányozni. Csak kint a szabadban gyújt rá, viszont bent a házban is elég erősen terjeng miatta a cigiszag. Rengeteget szellőztetek, de egyrészt hideg van és hamar áthűl a lakás, másrészt hiába, mert amint hazajön a lakótársam, újra cigiszag lesz. Alapból is hányingerem van a cigiszagtól, de a nagyobb baj az, hogy a tulaj néha eljön körülnézni. Remélem, mostanában nem fog jönni a járvány miatt, de nagyon félek, hogy ha mégis eljön és megérzi a szagot, akkor kitesz. A lakótársammal már próbáltam beszélni, de nem érdekli, ő nem érzi, hogy bent büdös lenne.
2020. ápr. 3. 09:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha bérlőtársként vettétek ki, akkor igen, mindkettőtöket kirakhat, mert akkor az egyikőtökre vonatkozó felmondás érinti a másikat is.


Ha társbérlőként (pl. összeállt egyetemisták, ahol mindenki külön-külön a tulajtól bérel egy szobát), akkor nem rakhat ki téged, csak őt.


Szóval nem mindegy, hogy egy szerződésben vettétek ki a teljes házat ketten, vagy pedig egymástól függetlenül.

2020. ápr. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Egy szerződésben. Nem gondoltam volna, hogy ilyen, előtte évekig laktunk együtt máshol és sose cigizett.
2020. ápr. 3. 10:02
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
Sürgősen megoldást kell találni a cigiproblémára, mert a cigiszag beeszi magát a falakba, hiába festenek, meszelnek, tapétáznak újra, akár tégláig is vissza kell bontani a falat, újra kell vakolni, hogy a cigiszag eltűnjön. Valószínűleg nem véletlenül adta ki a házat kifejezetten nemdohányzóknak a tulajdonos!
2020. ápr. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%
Azt nem betartani, hogy nem dohányzunk a nem dohányzónak kiadott házban nem csak szerződésszegés, hanem mérhetetlen bunkóság is. De hát a dohányosok már csak ilyenek.
2020. ápr. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
6%

4: még jó, hogy leírta, hogy nem bent dohányzik!!


Kizárt, hogy bent annyira lehessen érezni, vagy bármibe belemenjen, ha nem dohányzik bent. Valószínűleg te vagy nagyon érzékeny rá, és rajta érzed.

2020. ápr. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
64%

Kizárt, tényleg? Akkor olvasgass! Ez egészen friss.


[link]

2020. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A ruháin érzem nagyon erősen, és a nappaliban cigiszagú a kanapé is, ami nem a miénk, hanem a tulajé.
2020. ápr. 3. 10:30
 8/20 anonim válasza:
61%
Mondd meg neki, hogy te nem akarsz miatta repülni a lakásból. Esetleg próbálja ki az e-cigit.
2020. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%
Azt ugye tudod, hogy nem csak a kirakást kockáztatod, hanem itt komoly anyagi következménye is lehet annak, ha mindenbe beeszi magát a cigiszag.
2020. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Nem én kockáztatom a kirakást. Én egyetlen ponton se szegtem meg a szerződést. A kárt sem én fogom megtéríteni, ezt már a lakótársammal is közöltem. Csak attól félek, hogy engem is kiraknak miatta. Nincs hová mennem, és nagyon nehéz albérletet találni. Most nem is nagyon lehet lakásokat nézni a járvány miatt.
2020. ápr. 3. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!