Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti mit tennétek tulajként, ha...

Ti mit tennétek tulajként, ha a bérlő ilyet jelentene be?

Figyelt kérdés

Évek óta a lakásban élő lakókról van szó, sosem volt rájuk panasz, pontosan fizettek, mindent jeleztek.

Most arról szólnak, hogy poloskás a lakás. Nem tudják, honnan (szomszédtól vagy ők vitték be, használt bútoruk nincs is), de nagyon.

Nyilván ki akarják irtani, és ők fizetik, de a vírus miatt nehezebb szakit találni, azt mondják, szóval jókora fertőzöttség van, amiért húzódik a dolog.


Mit tennél ezek után? Felmondanád a szerződést? Vagy megvárnád, hogy rakják rendbe a lakást, és utána raknád ki őket? Vagy elnéző lennél, maradjanak? Kártérítés?

Ugye, az tudvalevő, hogy ahol egyszer poloska volt, ott bármikor újra felütheti a fejét... szóval ez a lakás értékét rontja.


2020. ápr. 5. 11:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ágyi poloska fertőzés van olyan világméretű, ha nem nagyobb, mint most a vírus. A legtisztább lakásba is bekerülhet.

Tisztességes bérlő majd megoldja, hogy szerez megfelelő irtót.

A lakás értékébe nem számít, hiszen sehol nem reklámozzák a kiadó-eladó lakásoknál, hogy vigyázz! poloskás volt.

2020. ápr. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Irtassák ki, amikor tudják és lakjanak tovább.
2020. ápr. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy raknam ki emiatt...
2020. ápr. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Én sem értem, hogy emiatt egy tisztességes, évek óta ott lakó bérlőt hogy jut eszedbe kirakni?

Mi a garancia, hogy a következő nem lesz poloskás, tetves, vagy bubópestises?

Holnap te is lehetsz poloskás, vagy a boltból hazavihetsz csótányt és akkor mit lépsz?

Elmesélném neked - bérbeadóként! - hogy egyszer életemben nálunk is volt poloska, a mai napig nem tudjuk honnan.

Nyilván valamelyikünk leült valahol egy fotelba, ahol volt poloska.

Ez meg egy marhaság:

"Ugye, az tudvalevő, hogy ahol egyszer poloska volt, ott bármikor újra felütheti a fejét... szóval ez a lakás értékét rontja."


A mi poloskasztorink 30 éves és azóta sincs nálunk poloska. Megbízható céggel, szakszerűen ki kell irtatni és akkor nem lesz gond.

2020. ápr. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem egyeztess velük, hogy ott lennél, amikor az irtás történik. Nehogy csak valami tessék-lássék legyen elvégezve, szakszerűtlenül, HimiHumi Kft-vel! Mert hogy az ágyi poloska kiirtása komplexebb dolog. Érdemes pl. a matractól is megszabadulni. Ha ezt nem teszik meg, az is előfordulhat, hogy semmit nem fog érni az irtás.
2020. ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
93%
Szerződés felmondása, "kirakás", "elnéző", kártérítés, szóval erőfitogtatás és sakkban tartás... Mindezek egy olyan bérlővel szemben, akivel évek óta gond nincs, és ráadásul szólt is a problémáról, amit akár nyugodtan el is titkolhatott volna, és megoldja saját maga. Ezek után nem lep meg, hogy milyen durva a társadalmi elutasítottsága a bérbeadóknak manapság, és miért alakul ki az emberek jelentős többségében a káröröm, amikor az albérletpiac bezuhanásáról jelenik meg egy cikk. Itt koránt sem az a probléma gyökere, hogy mekkora összegeket kérnek el a bérbeadók, hanem az ilyen hozzáállás, amikor az üzleti partneredet nem üzleti partnernek, hanem valami csicskának nézed, aki örüljön, hogy a te ingatlanodban lakhat, és bármit megtehetsz vele.
2020. ápr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, hogy jön szóba, hogy elküldd.
2020. ápr. 5. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Tulajként azt teszem -mint ahogyan szoktam is évek óta-, hogy időpont egyeztetés után elviszem az ózongenerátoromat a bérleménybe,

ami minden vírust, atkát poloskát, penészt stb-t kiírt, miközben megkérném őket, hogy addig sétáljanak egy jó órát a szabad levegőn.

Azután kiszellőztetés és jöhetnek is vissza.


Ha jelzik felém, hogy visszamaradt valami, akkor egy hét múlva megismétlem.

Amúgy évek óta ezt használom a lakás- és az autó klímáinknál is.

Most meg a vírus miatt az összes hazahozott élelmiszert ezzel fertőtlenítem át.


Amúgy a mentősök is felfedezték maguknak.

[link]

2020. ápr. 5. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

* Természetesen egy fillért sem kérnék érte a bérlőimtől,

mert nekem is érdekem, hogy megtartsak egy normálisan viselkedő és pontosan fizető albérlőt.

2020. ápr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%

A lakásod értékéről annyit, ha még nem lennél tisztában vele, hogy jelen helyzetben nullához konvergál az esélyed, hogy találsz ugyanolyan áron bérlőt, mint a jelenlegi lakóid. Tudom, mert én most költöztem ki, 15-el olcsóbban hirdetjük a szobámat és nincs értelmes jelentkező.

Szóval gondold át az arcoskodást, hogy így meg úgy kirakod őket.

2020. ápr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!