Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Tulajok közül most hányan...

Tulajok közül most hányan szembesülnek azzal, hogy csökkentést kérnek a bérlők, vagy nem tudják az ingatlant kiadni?

Figyelt kérdés
Csak abból indulok ki, hogy a járvány miatt felmondtam a szobát, amit közel egy éve béreltem. Már kétszer meg lett hirdetve, először eredeti áron, mert 5 jelentkező közül egy sem jutott el oda, hogy megnézze a szobát. Most 15-öt engedtünk, így 60 a szoba, de volt összesen 2db jelentkező. Elég siralmas, bár horror árakon mozgott a piac is sajnos ezidáig ez tény. Budapesti legalábbis. Egy másik lakótársam is felmondta a szobát, ő is hazaköltözik home office-ba mint én, és azt látom, ez a tendencia most még ki tudja meddig.
2020. ápr. 6. 00:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%

Szabad piac van. Ha nem engednek az arbol akkor az emberek elkoltoznek egy olcsobb helyre.

Ha koti oket a szerzodes de nem tudnak fizetni akkor onkent kikoltoznek ha tudnak szerzodest bontani vagy maradnak es nem tudjak oket kilakoltatni, tehat ingyen fognak ott lakni.

2020. ápr. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%
Hát nem tudom, én 75 ezret egy szobáért biztos nem adnék még normál helyzetben sem. Járvány van most, úgyhogy pláne érthető, hogy az emberek a megszokottnál is jobban spórolnak, inkább hazaköltöznek, ha tehetik, olcsóbb helyet keresnek, lakótársakat stb.
2020. ápr. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%

Most azt hiszik a bérlők hogy ők diktálnak.

De egyszer helyreáll a rend, és be lesz hozva az elmaradt bevétel egy emeléssel.

Viszont most így kiderült hogy egy hetes leállás után már mindenki felrúgja a megállapodást, így biztos lehetsz abban hogy szigorodnak a feltételek majd, pl. minimum 2 havi kaució, stb...

2020. ápr. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Attól függ, hol...

Mucsajrecsegén biztos más a helyzet, itt Bp nincs para.

2020. ápr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
90%
Én még szerencsésnek mondhatom magam,mert belvárosban bérlek 50plusz rezsiért lakást.Ezt ki tudom fizetni a fizetésemből.De ha költözni kellene,meg lennék lőve,de ebben a helyzetben ezen biztos nem gondolkodik a tulaj.Az egekben voltak már az árak,ez a helyzet legalább lejjebb viszi az irreális elvárásokat,örülhetnek ha ki tudnak adni valamit.Sokaknak megszűnt a munkája,stb.,nem sok ember van aki ki tud most fizetni 2-3 havi kauciót a 100plusz rezsis 1szobás lakásra.Itt nálam ennyinél kezdődnek az 1szobások.
2020. ápr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
81%
#3 ez nem így működik, mivel a rend valószínűleg nem fog helyreállni. 12 éve nem volt válság, ami szinte rekordidőnek számít, most be fogják lobbantani, akinek érdeke, akkor is ha a gazdaság kikecmergett volna. Ha jön a 7 szűk esztendő, akkor nem fog helyreállni az albérleti piac.
2020. ápr. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem még annyira nem dőlt be a piac
2020. ápr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
08:13 igazad van, még előtte vagyunk a nagy árcsökkenésnek
2020. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Be lesz hozva emeléssel? Majd helyreáll a rend? A Még nem dőlt be annyir a piac? :D Hol élnek egyesek itt komolyan?

Egy hónapja egy háromszobás lakást 240-300 között lehetett kiadni. Most örülnek, ha 140-160 között elmegy. Kisgarzonok szinte már a korábbi szobaárakra mentek le, 90-ért is láttam már. Miről beszéltek itt egyesek? Iganis megszívták a tulajok, és ez nem fog visszaállni egyhamar, erre mérget lehet venni. Nincs 2-3 hónap, meg fél év, itt legalább évekről beszélünk.

2020. ápr. 6. 13:41
 10/23 anonim ***** válasza:
23%
Újpesti kétszobás panelomat 120 ezerért adom ki szerződéssel. Július 31-én jár le. Kérdeztem a bérlőket, hogy szeretnének e maradni és hosszabbítani szeretnének. Ha mégsem akkor majd az egyetemisták kiveszik. Nem látom olyan sötéten a helyzetet, szerintem max 10-20%-os csökkenés lehet de az is csak a szerződések lejárta után.
2020. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!