Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Bérbeadók, ti is így gondoljátok?

Bérbeadók, ti is így gondoljátok?

Figyelt kérdés
Megszaporodtak azok a kérdések, hogy az albérletből most kirakhatnak-e valakit, mert nem fizet, a jelenlegi helyzetre tekintettel, ill. vannak, akik már azt vizionálják, hogy a jövőben a bérbeadóknek nem lesz akkora "arcuk" és jóval lejjebb mennek majd az albérleti árak. Én meg azt gondolom, hogy ha bérbeadó lennék, nemhogy nem vinném le az árat, hanem az ezután jelentkezőktől még munkaszerződést is kérnék, ellenőrizném, hogy határozott vagy határozatlan idejű munkaszerződése van-e, milyen területen dolgozik, mennyire megbízható fizetőnek tartom. Inkább álljon üresen a lakásom, minthogy kínlódjak a fizetés alól kibújni akarókkal.
2020. ápr. 6. 13:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%

Ez attól függ milyen minőségű lakást adsz ki.

Én biztosan nem adom majd feléért a lakást, ráadásul aki most ki tud várni, az majd szeptemberben kintudja adni közel mostani áron. A munkahelyek újra fognak indulni. Az egyetemek is. Akik most felmondták az albérletet és hazakōltöztek a home schooling vagy home office miatt, azok majd költöznek vissza. Úgyhogy lesznek fiatal összeköltözők vagy válás miatt szétköltözők.

2020. ápr. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%
Én meg azt gondolom, hogy mástól vennék ki lakást, nem tőled. Jelenleg nincs munkám, de van pénzem és ahhoz nincs közöd, hogy honnan. Ha rajtad múlna, akkor már hajléktalan lennék, de simán találtam albérletet, ahol nem kértek semmilyen igazolást (sőt, amikor kerestem, nem is kértek sehol, amiket megnéztem). Megbízhatóan fizetek, eszembe sem jutna sumákolni, ha a tulaj meg van szorulva, akár előbb is adom a pénzt a határidőnél, mert jó viszonyban vagyunk, szerencsére.
2020. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
68%
Mondjuk turisták nem lesznek, úgyhogy bekapcsolódnak a hosszútávú kiadásba azok is, akik eddig a turistáknak adták ki. Sokkal nagyobb kínálatblesz kisebb piacra, úgyhogy lejjebb fognak menni az árak. Aki nem enged, annak max. áll egy ideig üresen.
2020. ápr. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
59%
Evidens, hogy ha nem tud fizetni, akkor egy idő után mennie kell. Maradhat addig, amíg a kaució fedezi a kiesett bérleti díjakat (2 hónap), de aztán annyi volt az ottlakásból. Utána már nem engedem, hogy ingyen használja az én tulajdomat.
2020. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Ezek után olyat nehéz lesz találnod.

akinek jo munkája jo fizetése van az általában hitellel is akár de saját lakast fizet.

Albérletben pl mi is azért vagyunk mert sajáthoz hitelt nem kaptunk mert nemvoltam bejelentve rendesen.



De most dömping van szerencsére már , privatban nekem irtak már Facebookon helyi csoportban aki 30 ezerrel olcsóbban kínál jobb lakast

Eddig meg nekünk kellett futni utána hogy adják ki.

2020. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ha valaki az én lakásomban akar lakni, akkor igenis van hozzá közöm, hogy miből fizeti, milyen ember akar a lakásomban lakni. Amúgy külföldön ez teljesen bevett dolog, hogy leellenőrzi a tulajdonos a leendő bérlőjét. Úgyhogy, olyannak ki sem adnám, aki sumákol.

Aki nagyon meg van szorulva, kiadásból él, az lehet, hogy átmenetileg olcsóbban fogja kiadni a lakást, viszont akinek van egyéb bevétele, az nem fogja lejjebb vinni az árat és igaza van annak, aki azt írta, hogy idővel újra indulni fognak a munkahelyek, újra vissza fognak költözni az emberek a szülőktől, újra jönnek a diákok. Akkor megint kereslet lesz az albérletekre. Mindenesetre ez a jelen helyzet nagyon tanulságos, hogyan is állnak egyes albérlők a tulajdonosokhoz. Nagyon visszatetsző némelyek hozzáállása, annak keresgélése, hogyan lehetne kibújni a fizetés alól. Ez bizony még az eredetileg jóindulatú tulajdonosból is kihozhatja az "állatot".

2020. ápr. 6. 14:54
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Évek óta kiadom az egyik lakásomat 1 éves szerződéssel (igény szerint megújítható). A szerződésben feketén fehéren le van írva, hogy nem fizetés esetén kirakom a bérlőt és bukja a kauciót.

Tulajdonosként eddig se és ezután se fogok kérni munkáltatói igazolást, lényeg az hogy vigyázzanak a lakásra és rendesen fizessenek. 2,5 éve ugyanazok a bérlőim (nem emeltem nekik). Én meg vagyok elégedve velük.

2020. ápr. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
79%

Budapest belvárosában van felújított 46 m2-es lakásom, csendes, parkosított, felújított házban.

Eddig ár alatt adtam ki a 110ezer+25 rezsivel(átalány télen-nyáron) ezentúl sem fogom kevesebbért és nem aggódom, hogy nem lesz bérlőm.


Annyi változást csinálok, hogy csak közjegyző előtt szerződünk kiköltözési záradékkal és befogadói nyilatkozattal (utóbbi birtokában moratórium alatt is kiköltöztethető).

Nekem nem kell ilyen formában semmilyen munkahelyi igazolás, mert munkahely egyik pillanatról a másikra megszűnhet a közjegyzői szerződéssel és a két melléklettel maximálisan védve vagyok.

Ha valakinek így megfelel akkor jó, ha nem felel meg keres másikat.


Részemről egyébként csak teoretikus a válasz, mert öt éve ugyanaz a bérlőm és nem szándékozik költözni.

2020. ápr. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Pesten lehet menni fog így,de vidéken nem.


Nah meg általánosan elterjedt hogy sok embert bejelentenek min. bérre aztán a többit zsebbe. Ez általában a főnök döntése nem a dolgozón múlik. Oké nem helyes,de ha kell a munkahely akkor nem állhat le az ember pattogni hogy jelentsen be többre mert nekem úgy lenne jobb.

Cégnevet nem írok de privatban tudok 😊

2020. ápr. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
74%

Minden rosszban van valami jó!

A jelen helyzetben a szint alatti bérlők kényszerűen megtanították a bérbeadókat arra, hogy csak befogadási nyilatkozattal adja ki a lakását.

Erről csak kevesen tudnak, de egyre inkább ez lesz az elterjedt. Fontosabb minthogy van e munkahelye.

A tulajdonosnak nem kötelező vizsgálnia, hogy mennyire komoly a szándék a nyilatkozaton és hogy csak szívességből írta e egy haver, a lényeg, hogy a nemfizető bérlőt ennek birtokában bármikor, bármilyen moratórium alatt is ki lehet tenni. Ehhez ragaszkodj inkább Kérdező!

2020. ápr. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!