Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » A ti főbérlőtök enged valamenn...

A ti főbérlőtök enged valamennyit a lakbérből a vírus miatt?

Figyelt kérdés
Máshol egy fillért nem kell fizetni, van, aki a lakbér felét engedi el, de az én főbérlőm erről hallani sem akar, továbbra is a teljes összeget fizetni kell. Még jó, hogy az én munkahelyem még meg van.

2020. ápr. 11. 22:49
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/72 subrette ***** válasza:
81%
Nem volt szó köztünk erről, de nem is szorulunk rá. A munkánk megvan, csak most home-office-ben végezzük.
2020. ápr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/72 anonim ***** válasza:
80%
Ha megvan a munkahelyed, akkor milyen alapon nem akarsz fizetni? Eszem megáll.
2020. ápr. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/72 A kérdező kommentje:
Nem azzal van a gond, hanem azzal, hogy meg sem kérdezte, hogy mi van a munkahelyemmel. Egyszerűen csak a pénzt várj. Az se érdekelné, ha elveszítettem volna a munkahelyem. Még nem veszítettem el, de elveszíthetem. Nem fogja érdekelni.
2020. ápr. 11. 23:38
 4/72 anonim ***** válasza:
75%

Te miért kérsz fizetést ebben a helyzetben?

Szegény főnöködet kiszipolyozod.

2020. ápr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/72 anonim ***** válasza:
89%

Ő ilyen. Nem kötelessége engedni a lakbérből. Ha meg ki tudod fizetni (bizonyára tudja, hogy tudod), akkor miért engedjen? A családi helyzetedről mondjuk nem tudok, de egy gyerekes családnak, ahol legalább az egyik szülő kénytelen most otthon lenni és elesnek a bevételük felètől, érthető, ha a tulaj kedvezményt ad.


De ha mondjuk egyedül élsz és ugyanolyan az anyagi helyzeted, mint eddig, akkor reális, hogy nem enged, mert neki is meg kell élnie valamiből. Nyilván rossz lenne, ha elvesztenéd az állásod, de neki is rossz lenne, ha nem fizetnél. Szóval amíg tudsz fizetni, addig elvárhatja a teljes lakbért. Az már más tészta, hogyha kapnál kedvezményt, akkor többet tudnál félretenni, ha később baj lenne. De ez meg nem az ő gondja. Szóval sajnos nem várhatsz tőle megértést, mert nem kötelessége a vírus miatt kedvezményt adni.


Amiatt is mondom ezt, mert én is lakást adok ki. Február 15-én kiköltözött a bérlőm, szóval azóta nem lakik ott senki, de legalább így a fizetés-nem fizetés sem kérdéses probléma. De ha most lenne bérlőm, akkor értelemszerűen megbeszéltem volna vele, hogy tudja-e fizetni így a lakbért, vagy sem. Ha nem, akkor adtam volna kedvezményt, mert szerintem ez így lenne rendjén.


De ha a te bérbeadód nem ad, akkor túl sokat nem tudsz tenni. Az azért legalább jó, hogy megvan az állásod.

2020. ápr. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/72 anonim ***** válasza:
71%

Ha te adnál ki albérletet, te elengednéd? Vagy csökkentenél?

Ha nem tehetnéd meg.


Ő is pénzből él.

2020. ápr. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/72 anonim ***** válasza:
86%

De miért neki kéne megkérdezni, hogy mi van a munkahelyeddel..? Ő nem a barid a szomszédból, hanem üzleti kapcsolatban vagytok. Ha eljutsz odáig, hogy nincs munka, akkor NEKED kell jelezni, hogy ez a helyzet, találjatok ki együtt egy megoldást. Nem a tulajnak kell a buksidat simogatni, hogy jajj drága, ugye dolgozgatsz még...


Mi is bérlők vagyunk, nálunk sem merült fel az árváltozás kérdése. Páromat áttették négy órába, szóval kevesebb a pénz, de abban állapodtunk meg, hogy amíg meg tudjuk oldani, addig nem szólunk. Ha bajban leszünk, akkor meg nem hiszem, hogy ne lehetne egyezkedni, de feleslegesen nem akarjuk elvesztegetni a tulaj jófejségét.

2020. ápr. 12. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/72 anonim ***** válasza:
84%

Te megkerdezted tole, hogy megvan-e neki meg a munkaja?


Lehet, hogy fel kellene ajanlanod, hogy most a valsag idejere megemeled a lakbert, nem gondolod?

2020. ápr. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/72 anonim ***** válasza:
60%
3: Neked kell szóba hoznod, nem neki.
2020. ápr. 12. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/72 anonim ***** válasza:
78%
Én bérlő vagyok, de eszembe sem jutott árcsökkenésért kuncsorogni. Majd ha csökken a fizum/munkanélküli leszek, akkor szólok, hogy lehet, hogy lesznek likviditási gondjaim (ha elfogy a tartalékom stb), de addig felesleges.
2020. ápr. 12. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!