Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ti melyiket választanátok a...

Ti melyiket választanátok a két albérlet közül?

Figyelt kérdés

Adott két albérlet, az egyik keleti tájolású, a másik nyugati. A keletiben nem lehet klímát beszerelni (tulaj nem engedi), viszont napvitorlára van lehetőség. A nyugati tájolású lakásban van klíma, minden ablak redőnnyel szerelt, és egy kicsit nagyobb is, de kb. havi 20 ezerrel többe kerül.

Ti melyiket választanátok? A napvitorla mennyit segítene a nagy kánikulában?



2020. ápr. 21. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Én nem ez alapján döntenék, hanem, hogy melyik lakás tetszik jobban. Meg hogy melyikre van keret, mert ha a +20ezer megterhel, akkor nem is kérdés, hogy a kisebbik a jó döntés.


Egyébként a keleti tájolásnál reggel süt be a nap, akkor még pont a legkevésbé van meleg, szóval kánikula szempontjából mellékes.

2020. ápr. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből látatlanban szerintem nem lehet választani. Nálam legalábbis ezek lennének a legutolsó szempontok (írom mindezt úgy, hogy a bérelt lakásomban nincs utcafronti ablak, így lakom már itt 8-9 éve). Milyen a tulaj, a társasház, környék, közbiztonság, közlekedés, szomszédság, elrendezés, parkolás stb. stb. Azt meg végképp Neked kell tudnod, hogy a klíma és az egy fokkal nagyobb lakás önmagában megérne-e évi +240k-t.
2020. ápr. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

1-es és 2-es is jót mondott.

Kiegészíteném annyival, hogy lehetőleg azt választanám, amelyik közelebb van a munkahelyemhez. Vagy ha ez a szempont mellékes, akkor amelyik a csendesebb környék, csendesebb ház miközben boltokkal, orvossal, gyógyszertárral megfelelően ellátott.

2020. ápr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

A keleti tájolásúban most élek jelenleg, újabb építésű lakásról van szó, de a meleget már tavaly is alig tudtam elviselni nyáron. A nyugati tájolású az egy régi tégla lakás. A tulaj a mostaniban teljesen normális, a lakóközösséggel sincs baj, a másik lakást pedig egy ismerősöm adja ki. Szimpátiában nincs nagy különbség, mindkettő lakás teljesen korrekt.

Annyit érdemes hozzátenni, hogy ahol most lakom, itt télen gyakran levegősödik el a rendszer és nem megy a fűtés, de nem lehet a szelepeknél légteleníteni.

A plusz 20ezer per hó az beleférne a költségvetésbe, de nyilván egy albérletre azért sajnálja az ember, ha többet kell fizetni.

Az elhelyezkedése mindkét lakásnak teljesen jó (közel a belváros), annyi, hogy a mostaninál közel lakom a vasúthoz és nyitott ablaknál kb csak füldugóval megy az alvás.

Nekem tényleg a meleg ami eszméletlen zavaró nyaranta. És így az a kérdés, hogy hiába nyugati a másik lakás, redőnnyel sokat lehet nyerni, plusz ott a klíma is, de mennyit érne, ha itt az ablakokat leárnyékolnám?

2020. ápr. 21. 09:52
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

"a meleget már tavaly is alig tudtam elviselni nyáron"


Mekkora az a hatalmas hőség a lakásban, amit nem tudtál elviselni? Mert én havi húszezerért a 35 fokot is elviselném. Mellesleg ekkora hőmérséklet Magyarországon ritkán van egy lakáson belül. Laktam tetőtéri lakásban, a legmelegebb nyáron 30 fok volt a lakáson belül. Ami meleg, de azért elviselhető.

2020. ápr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Persze érthető, hogy így gondolod. A meleg az viszont eléggé szubjektív. Valaki 25 fokban is fázik, valakinek meg 15 fokban is melege van.
2020. ápr. 21. 10:29
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel én is belehalok a nyarakba és minden évben előre rettegek, így gondolkozás nélkül a nyáron élhetőbbet választanám.

Különösen, ha anyagilag is belefér.

2020. ápr. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!