Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Albérletben okozott kár...

Albérletben okozott kár esetén kinek kötelessége a javítást megszervezni?

Figyelt kérdés
Kárt okoztam az albérletben, és most a szerződés felbomlásával ezt rendezni szeretnénk.Se én se a tulaj nem ér rá nagyon/viszonylag messze tartózkodunk a lakástól (úgy alakult hogy előbb költöztem ki, mint ahogy a kaució témát elrendeztük volna). A tulaj azt szeretné, ha én szervezném meg és fizetném a javítást, és akkor a kauciót egészében visszaadná. Én viszont nem igazán tudok ezzel foglalkozni illetve úgy tudom még ha én okoztam is ez az ő feladata lenne. Ezért azt ajánlottam neki, hogy a kaucióból annyival kevesebbet adjon vissza, amennyivel bőven ki tudja majd fizetni a javítást, és majd elintézi magának.

2020. ápr. 29. 16:48
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
A tulajé. Ha már kiköltöztél mit akar? Csináltassa meg, és vonja le a kaucióból.
2020. ápr. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Neki kell intézni. A kaució pont az ilyen esetekre van.
2020. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

A kaució pont erre való, hogy ha kárt csinálsz, akkor levonja belőle a javítás összegét és a maradékot kapod vissza kiköltözéskor.


Ha te állod a javítás költségeit és a kauciót teljes egészében visszaadja, akkor ugyanott tartatok, szóval nem értem hogyan sikerült ezt kieszelnie.

2020. ápr. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem is vonja le a kaucióból. Nehogy megcsináltassa veled a te költségeden, aztán kitalálja, hogy megtartja a kauciót is, mert nem tetszik neki a javítás, és majd újra kell csináltatnia. :)
2020. ápr. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jobban jársz ha te csinálod, simán megteheti hogy megcsináltatja és utána azt mondja hogy az egész kaució ráment a javításra.
2020. ápr. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
73%
#5: Nem mondhatja, mert akkor a kérdező elkéri a számlákat, bizonyítandó, hogy tényleg így van-e.
2020. ápr. 30. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%
Egyik fél sem ér rá? Mindkettő elfoglalt ezek szerint, és mint tudjuk az idő pénz! Ha én mint tulaj csináltatom meg azzal az én időm megy és ez is pénzbe kerül, én mondjuk tudok róla számlát is adni, de a bérbeadók többsége nem. Nem tudom mit szólna a bérlő ha azt mondanám hogy óránként 5000 ft-ért leszervezem és ezt levonom a kaucióból.
2020. ápr. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

"Nem tudom mit szólna a bérlő ha azt mondanám hogy óránként 5000 ft-ért leszervezem és ezt levonom a kaucióból."


Azt szólná, amit te szólnál, ha ő azt mondaná, hogy ez neki is pénz és kiszámlázná 10 ezer forintos óradíjon a szervezést.


Könyörgöm, erre való a kaució, oldja meg a tulaj, az ő lakása, csak tudni akarja hogy mi történik vele.

2020. ápr. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
62%
Kedves 8-as. Van a két fél között egy szerződés ami általában tartalmazza hogy milyen állapotban került az ingatlan átadásra. Ha le van öntve a fal kávéval akkor feltételezem hogy a kedves bérlő is elismeri egy festés szükségszerüségét. Ha a tulaj történetesen szobafestő akkor ingyen kéne neki megcsinálnia? Könnyű azt mondani hogy az övé, oldja meg.
2020. ápr. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
70%

"Kedves 8-as. Van a két fél között egy szerződés ami általában tartalmazza hogy milyen állapotban került az ingatlan átadásra. Ha le van öntve a fal kávéval akkor feltételezem hogy a kedves bérlő is elismeri egy festés szükségszerüségét. Ha a tulaj történetesen szobafestő akkor ingyen kéne neki megcsinálnia? Könnyű azt mondani hogy az övé, oldja meg."


Nem ingyen kell megcsinálnia, de erre szolgál a kaució. Ha nem olyan állapotba adta át, ami elvárható, akkor vagy megegyeznek, hogy ez mennyibe kerül és levonják a kaucióból, vagy a tulaj megcsináltatja számlával és annak alapján kap vissza valamennyit a kaucióból a lakó. De magáért a "szervezésért" (=telefonálásért) nehogy már te még pénzt akarj kapni :D Ekkora fillérb..szásról még nem is hallottam.

Nincs semmiféle olyan szabály vagy rendelkezés hogy a lakónak kell megcsináltatnia.

2020. ápr. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!