Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Ha valami elromlik az albérlet...

Ha valami elromlik az albérletben ki fizet?

Figyelt kérdés
Nincs erről konkrét szerződés. Elsőként tönkre ment a csap. Az egész csaptelepet ki kellett cserélni, kiderült az egész már el volt rohadva/korladva, tehát nem mi csesztük el. Fele-fele arányban fizettük ki, bár nem értettem ezzel egyet mert nem mi tettük tönkre, kicsivel több mint egy éve lakunk itt. Másodjára a bojlerük ment tönkre. Abba egy fillért nem adtam bele, na ez neki nem tetszett. Véleményem szerint ha én elrontok valamit, nyilván én fizetem ki, de ha bérlek egy lakást, azt azért fizetem hogy tudjam használni, nem csak alszok benne. Ha egymás után minden tönkre megy nekik és én fizetem ki, akkor a lakásban már szinte benne lesz valamennyi pénzem, holott nem az én lakásom.
2020. máj. 8. 22:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
A fejlesztések cserék a tulaj dolga , hűtőgép tv tönkre mehet mert régi vagy áramingadozástól is . A karokozás rongalás nem rendeltetés szerinti használat vagy figyelmetlenségből okozott gondok a bérlő dolga . Erről a ptk is rendelkezik de a szerződés is kellene hogy tartalmazza.
2020. máj. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
A csaptelep cseréjének költsége is a tulajt terhelte volna.
2020. máj. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
"holott nem az én lakásom." Hanem kié??? (Fogalomzavar!!!)
2020. máj. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
3%
Ha jól tudom erre van a kaució, a berendezés használata miatti cseréket, javításokat ebből intézi a tulaj. Ugye ha használod a berendezést, az elhasználódik, csökken az értéke. Például egy izzó évtizedekig jól elvan magának, ha soha nem kapcsolod fel, de ha felkapcsolod, idővel kiég. Miért is a tulajnak kéne állnia a cserét, amikor te használod el?
2020. máj. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
92%

Utolsó, halvány lila gőzöd sincs, hogy mire való a kaució.

A cserét azért kellene a tulajnak rendezni, mert pl bérleti díjat fizetsz. A használat jogáért fizetsz, amiben nyilván benne van, hogy az ingatlan "kopik".

2020. máj. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem a te hibádból megy valami tönkre, hanem elöregszik, karban kellene tartatni, azt a tulajnak kell fizetnie. Ilyen a csaptelep (hacsak nem rángattad vagy marattad le valami durva tisztítószerrel), meg a kazán is (gondolom, abba sem bokszoltál bele vagy szerelted szét). Ha mondjuk a kutyád szétrágja az ajtót, vagy műanyagot sütsz a mikróban, vagy szétszögeled a falat, összevérzed a kanapét, akkor persze azt neked kellene kifizetni. De ha csőtörés van, mert öregek a csövek, vagy leég a ház elektromos hiba, öreg vezetékek miatt, az a tulajt terhelné. Az ilyen általános kopásból eredő dolgoknál már alkudozás várható (pl. szerinted már kifeküdt matrac), de az is a tulajé, amennyiben az egy normálisan használatból várható probléma és a lakásban marad - ilyenkor ha téged zavar, de ő szerinte nem gáz, meg lehet pendíteni, hogy fizeted, de lelakod az árát.
2020. máj. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Bérbeadóként volt már rá példa, hogy a csaptelepet, hűtőszekrényt és hevederzárat cseréltettem és én fizettem. Pont akkor adta meg magát amikor a kedvenc bérlőm ott lakott. Nem ő tette tönkre, hanem egyszerűen pont akkor adta meg magát.
2020. máj. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

3. válaszoló fogalomzavarban te szenvedsz... Nem tudsz olvasni? Mondom én vagyok a bérlő!

4. válaszoló: te sem tudsz olvasni. A csap szét volt rohadva, évek eredménye ez nem mi használtuk rommá. Azt már én is írtam hogy amit én teszek tönkre, egyértelmű hogy én fizetem ki. De egy bojler, ami magától megadja magát, úgy gondolom nem az én terhem. Azért bérlem a lakást hogy tudjam használni, nem azért hogy minden xar ami tönkre megy én fizetgessem.

2020. máj. 9. 10:04
 9/20 anonim ***** válasza:
86%

Attól függ, mi és mitől romlik el.

A csaptelepet a tulajdonos fizeti vagy a biztosító, ha volt káresemény.

Bojlernél ugyanez.

2020. máj. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem, te szenvedsz fogalomzavarban. Jogilag a te lakásod (te laksz benne), azért hívják lakásnak.


A Ptk szerint a karbantartás és javítás a bérlő; a pótlás és a csere a tulajdonos feladata, hacsak nem állapodnak meg másban.

2020. máj. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!